Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плесен по сушен свински бут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плесен по сушен свински бут

    Здравейте!Имам два свински бута,които се сушат от 2 седмици ,но забелязах по тях че е избила плесен ,бяла плесен на местта.Как мога да спася бутовете?Да я изрежа ли........бутовете са със сланина,да изрежа ли сланината.....Ще съм ви благодарна за помоща!

  • #2
    От: Плесен по сушен свински бут

    Ако е бяла е добра. Ако е розова, сива или зелена - махни я.
    Нали се сещаш как изглеждат суджуците?
    Не е ли готово за две седмици?

    Виж колегите от "ракия.ком" - http://www.rakiyata.com/forum/viewto...1367&start=105
    Последно редактирано от kozeboy; 23-01-14, 13:45.
    0885600006 - Чичо Коце

    Коментар


    • #3
      От: Плесен по сушен свински бут

      Здравей,да бяла е ,изчистих я ,но мисля да го нарежа и в камерата на хладилника ,страх ме е че ще го развалим ,а и сега в това мъгливо време .....Много благодаря все пак!

      Коментар


      • #4
        От: Плесен по сушен свински бут

        А пък ако след като ти сведоха желаната информация, сега вземе и да не ти се досвиди да споделиш и рецепта + някоя друга снимка, цена няма да имаш.

        п.п. Баси, пост първи при регистрация от 2009-та. Е това е сериозен принос към полезното съдържание на форума.

        Коментар


        • #5
          От: Плесен по сушен свински бут

          Плесента е се получава от влагата. Може да го прибереш в хладилника, там продължава процеса на сушене, макар и по-бавно. Само че идва един период в, който изсъхва и трябва да се прибере в наилонов плик. В камерата си замръзва и влагата не мръдва на никъде, за това не го слагай там.

          Коментар


          • #6
            От: Плесен по сушен свински бут

            Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
            п.п. Баси, пост първи при регистрация от 2009-та. Е това е сериозен принос към полезното съдържание на форума.
            Може да е чакала модераторско одобрение за нещо, и да не е дочакала.

            Коментар


            • #7
              От: Плесен по сушен свински бут

              Първоначално публикуван от petya77 Преглед на мнение
              .бутовете са със сланина,да изрежа ли сланината.
              Не съм специалист, но за пръв път чувам за сушене на бут заедно със сланината по него. Проблема според мен е в това, как се суши мазнина ? Сланината може да се третира по различни начини, но да се суши ми се вижда нелепо. Напротив, мазнината според мен няма да даде на влагата в месото да излезе.
              Освен риба друго не съм сушил, но преди години баща ми правеше сушен бут всяка есен, но никога със сланината по него.

              Коментар


              • #8
                От: Плесен по сушен свински бут

                Не само със сланината, но и с кожата- позаинтересувайте се от приготвянето на традиционния Еленски бут. По подобен начин единият от моите дядовци (в Лудогорието) приготвяше сушен свински бут, само че вместо в сол, бутът отлежаваше около 30-40 дни в качето със саламура, в което се съхраняваше сланината.
                Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                Коментар


                • #9
                  От: Плесен по сушен свински бут

                  Традиционният испански бут "Hamon" се суши със сланината, като преди това кръвта се изстисква ръчно - вена по вена, сетне се слага в сол, за не знам колко време и се суши около 6,7 месеца. Подобен е на бута по "Еленски". На мен лично не ми харесва, мирише на ланска сланина.
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Плесен по сушен свински бут

                    Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                    Традиционният испански бут "Hamon" се суши със сланината, като преди това кръвта се изстисква ръчно - вена по вена, сетне се слага в сол, за не знам колко време и се суши около 6,7 месеца. Подобен е на бута по "Еленски". На мен лично не ми харесва, мирише на ланска сланина.
                    Не съм опитвал такъв бут,но такава сланина съм ял доста неприятно на вкус е даже има и някаква типична миризма.След такъв дълъг период на сушене няма начин сланината да не почне да гранясва и от там да идва този неприятен вкус.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Плесен по сушен свински бут

                      Първоначално публикуван от Stefan55 Преглед на мнение
                      Не съм опитвал такъв бут,но такава сланина съм ял доста неприятно на вкус е даже има и някаква типична миризма.След такъв дълъг период на сушене няма начин сланината да не почне да гранясва и от там да идва този неприятен вкус.
                      Това е едно от най-вкусните мезета, ако в годината нямаме бут, все едно нямаме нищо, бута се слага заедно със кожата, самата кожа, предпазва сланината да граняса, после се изрязват парчетата които са били на въздух и им има нещо!! Задължително, без кожата не става за нищо! Първо преседява 1 месец в сол, едра, покрит добре, после се увива в тензух и се закача да седи на проветриво и хладно място, за около 2-3-4 месеца, колкото повече, толкова по-добре Нашия като го закачим тези месеци, го сваляме лятото И е доста добър
                      По темата, колега не се притеснявай, отстрани я плесента и пак да си седи да се суши
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Плесен по сушен свински бут

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Това е едно от най-вкусните мезета, ако в годината нямаме бут, все едно нямаме нищо, бута се слага заедно със кожата, самата кожа, предпазва сланината да граняса, после се изрязват парчетата които са били на въздух и им има нещо!! Задължително, без кожата не става за нищо! Първо преседява 1 месец в сол, едра, покрит добре, после се увива в тензух и се закача да седи на проветриво и хладно място, за около 2-3-4 месеца, колкото повече, толкова по-добре Нашия като го закачим тези месеци, го сваляме лятото И е доста добър
                        По темата, колега не се притеснявай, отстрани я плесента и пак да си седи да се суши
                        Аха, тез тука, това външното го изрязват и го хвърлят. Яде се само отвътре, ама на мене пак ми е гадно!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #13
                          От: Плесен по сушен свински бут

                          Всеки има, своите вкусови предпочитания, не може да сме еднакви, всички, просто дадох информация
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X