Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хлябът

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хлябът

    Дъщеря ми е на море.Купувам един хляб "Симид" и го слагам в хладилника , ако се върне детето гладно да има какво да хапне. Днес отварям хляба...целият е в розови петна между филиите и тук- там истински мухъл...Питам аз какво ядем и ние като сме 2 всеки ден ли трябва да си купуваме хляб....и на другия ден да го хвърляме.Къде е онзи истински хляб от детството ми и защо и как не искат да го правят същия. Никога няма да забравя как баба в Гела ни пращаше на фурната и сме се връщали с 4 грамадни самуна кръгъл, ухаещ хляб и го ядяхме 2 седмици.Но какво да питам....в тази идиотска държава....известно време работих като технически секретар във фирма за сладкарство.....един ден преди Великден смениха етикетите на всички сладки с "Постно" и си ги продадоха..а те бяха с яичен фикс, мазнина и сухо мляко.Докато бях в Гърция не видях хляб по-голям от дланта ми....жълт от зехтин и ухаещ на фурна, защо нас българите винаги ни лъжат и мамят. Честно - писна ми да съм излъганото камилче!

  • #2
    От: Хлябът

    Днескашния хляб е като, влажна гъба с която мога да си измия чиниите....
    Най си обичам хляба на Баба!

    На коя фирма е хляба?

    Коментар


    • #3
      От: Хлябът

      Защото могат и искат. Но въпроса е кои сме "ние" и кои са "те"? Сама казваш, че под някаква форма си видяла нещата и от другата страна...
      А по темата за хляба... Имам приятел, който работи около година (докато следваше преди 7-8 години) във фурна за хляб... Едва напоследък почна да хапва по някоя филийка и то по изключение.
      Подписа на някой: "Докато има търпимост, нещата ще са така"
      Тук не вярваме в държавата и институциите. Не пишем жалби, защото не вярваме, че има полза, не се оплакваме, защото не вярваме в правосъдието...не гласуваме, защото не виждаме полза, нито за кого... Чакаме "оправяне", а то само не може да дойде, та даже и митингите по площадите няма да му помогнат много повече от това да почне всеки да прави по нещо сам. Мухлясва ти хляба, жалба и проверка. Сладките преди Великден ... да, никой не чете етикетите преди това, но ето че има хора които знаят...жалба и проверка... Колкото и да са корумпирани проверяващите, все има някакви негативни последствия за злоупотребите...ако не са достатъчни да казвам ли? Жалба и проверка на проверяващите... Но за сам човек трябва упоритост, а някъде това си е култура на потребителя и го прави всеки ощетен, та не смеят общо взето да се ебават с негово величество клиента.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Хлябът

        Съхранявайте хляба в хладилника , изкарва по-дълго.
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • #5
          От: Хлябът

          Адаш, където и да го съхраняваш, мухлясва във всички цветове на дъгата. На вилата не смогвам да го наредя да се суши и вече е тръгнал.
          Дани е права, ама и колегите по-горе са прави.
          Аз предпочитам и си купувам цял ръчен хляб (крайнишки, бистришки). Продават го в книжни кафяви пликове. По-вкусен е и не мухлясва лесно. Този нарязания се стремя да го избягвам всячески. Само баща ми яде от него, че му била по-мека кората.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #6
            От: Хлябът

            Здравейте, купения хляб го слагат топъл в пликове и така се образува конденз и от тук мухала. Взех си портативна фурна и страното е , че моя хляб издържа доста повече, без да коментирам вкуса. По ми е интересно какво слагат фирмите в хляба, защото ям от купения 4-5 филии а от правения от дома 1 до 2 .

            Коментар


            • #7
              От: Хлябът

              Мисля си, че щом мухлясва лесно, значи не е натъпкан с консерванти? Мухълът е жива зараза от бактерии или гъби беше. Както и да е, хем искаме да е черен, клисав и здравословен, хем да е стерилен. Скоро ще започнат да мелят зърното и със сламата, за да има фибри По този начин се внасят още повече причинители на бързо разваляне.

              Коментар


              • #8
                От: Хлябът

                Каквото и да си говорим, хляба не е както преди.

                Коментар


                • #9
                  От: Хлябът

                  Хи, интересно е че домашния издържа повече време без да мухляса. А това да ли се дължи на опаковането в топло състояние и съхранение си нямам на представа. Факт домашния е по вкусен и по траен. На всеки препоръчвам да си вземе хлебопекарна и ще разбере разликата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хлябът

                    Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                    Хи, интересно е че домашния издържа повече време без да мухляса. А това да ли се дължи на опаковането в топло състояние и съхранение си нямам на представа. Факт домашния е по вкусен и по траен. На всеки препоръчвам да си вземе хлебопекарна и ще разбере разликата.
                    Именно опаковането е проблема! Хляба трябва да диша, но ни задължават да го опаковаме! Хляба който продавам директно в магазина до фурната неопакован не мухлясва с дни и седмици! И да - не слагам нищо в брашното освен вода, сол и мая! Не мога да кажа какво има в брашното!
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хлябът

                      Значи проблема е конденза в опаковката и от там си мухлясва безгрижно за норматив. А брашното да ли е бяло или черно само химика във фирмата пакетировач знае.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хлябът

                        И да - не слагам нищо в брашното освен вода, сол и мая
                        E,че то ако е само това няма да го има утвърдения стандарт.Но слагат набухватели,оцветители(за черния и добруджата)картофено брашно и още....И аз имам хлебопекарна-място за сравнение няма.
                        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хлябът

                          Аз си правя хляба сам вкъщи, и го съхранявам увит във платнена кърпа , която ми остана от баба( тя завиваше питките и самуните в нея ) Във същата кърпа някой купешки хлябове искарват по седмица и стават на сухари.
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хлябът

                            Първоначално публикуван от margarit5 Преглед на мнение
                            E,че то ако е само това няма да го има утвърдения стандарт.Но слагат набухватели,оцветители(за черния и добруджата)картофено брашно и още....И аз имам хлебопекарна-място за сравнение няма.
                            Ами аз произвеждам само бял и типов хляб със съответните брашна! Както казах - нищо освен мая, вода и сол!
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хлябът

                              Розовата плесен се казва fusarium и е опасна защото отделя токсина fumonisin, който уврежда черния дроб и бъбреците. Ползва се като бойно отровно вещество...


                              Черната плесен както и тази в бяло/синьо се ядат (първата я има в една японска подправка мизо, а втората я има в синьото сирене. )


                              По принцип всичката плесен е опасна ако се вдишат спорите. Те се виждат като прахояк който се надига като пипаш плесенясалото.


                              Друга причина да има розово по хляба е ако е от маята, също не става за ядене.

                              Вземи си домашна хлебопекарна и забрави за купувания хляб. Ако не харесваш квадратен хляб, ползвай пекарната само за рецепти и за да ти меси тестото и да втасва вътре, после го върти в каквито форми искаш и го печи в тава във фурна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X