Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хляб без брашно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Хляб без брашно

    Според мен никои не бяга от традиционните храни а хората искат да се върнат към тях, това което ядем не е бял хляб, а и аз не знам какво е.
    Луканката която адеш също не е луканака, а как в шумката има соя не ми е ясно. Не намесвай дядо ти, той е ял каквото трябва - ние не го правим.
    Скоро прочетах статия как се добавят различни ензими за да остава хляба мек и да може да се надигне повече, тези ензими рано или късно ще повлияят на организма - не е ясно в каква посока.

    За пример само ще ти дам, смели си истинско брашно от жито, опечи си един хляб и да видим дали ще има нещо общо с този от магазина.

    Хляба български стандарт щял да съдържа само брашно, мая, сол, вода и е по скъп от другия, я си помисли какво ядем

    Коментар


    • #32
      От: Хляб без брашно

      И аз снощи се чудих - хляб ли ядеме? Дори утв.стандарт Стара планина няма нито вкус, нито аромат на хляб. Догато бяхме деца, на ул. Урвич до 51 училище имаше фурна. Когато извадеха типовия хляб, по аромата му хората в махалата разбихаха това и пращаха децата за хляб. Татко ни пращаше с брат ми за по 1 хляб, че докато се приберем, от тях оставаше по 1/2, толкова неудържимо вкусен беше.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #33
        Re: Хляб без брашно

        И ние като деца си купувахме пресен хляб от нашата фурна и една лютеница - това закусвахме в междучасието, и дори лютеницата да свърши пак си дояждахме хляба, ял съм подобен хляб само в една селска фурна на един риболов, купихме си хляб от пекарната, домати и сирене - върнах се в 5 ти клас

        Коментар


        • #34
          От: Хляб без брашно

          Като деца ясно. На 30 години пак му е широко на човек около врата. Като минете обаче 50-те и ако още нямате рецептурна книжка, тогава може да прецените къде е истината. А ако вече имате - тогава започва истинското зобене с химикали, този път за поддържане на живота.

          Коментар


          • #35
            От: Хляб без брашно

            Важно е какво ядем, много е важно, и гена е важен, това въобще не се коментира!
            Но ето, че въпреки гена, в моя род всички живеят до преклонна възраст в добро здраве, и при съпруга ми, също, с Ники нещата не са точно така.
            Но това е друга тема.
            Също е важно да се яде храна, която вирее в съответния регион, страна.
            Това си е мое мнение.
            Моята прабаба, също завърши дните си на 91 г. с вино, и месо, аз лично не виждам лошо в употребата, нито на сланина, нито на вино, нито на бял хляб.
            По-скоро си мисля, че е проблем употребата на толкова нови продукти, които не са типични и които нашите родители, баби и прабаби и дядовци не са употребявали.
            Много бързо се разрастна световния пазар на храни. Не съм сигурна, че организмите ни са готови да се справят толкова бързо с тази нова храна.
            Аз лично съм за традиционни продукти и храна, по възможност домашно производство и ако е възможно да сме малко по-претенциозни към качеството на храната.
            Все пак тя е нашето гориво, и мисля е важно какво е то.
            А за тези които са алергични към млечни продукти, да знаят, че се прави толкова вкусен таратор от ядково мляко, че ще си оближат пръстите, особено с домашна краставичка, чесън, копърче и подправен с мазнинка, било зехтин, олио или каквото си предпочита човека.
            Последно редактирано от Жулиета; 05-04-13, 09:03.
            Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
            Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

            Коментар


            • #36
              От: Хляб без брашно

              На 50? Прекалено голям оптимист си ...
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #37
                От: Хляб без брашно

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                На 50? Прекалено голям оптимист си ...
                Ааааааааа, не така, на 50 човек е още младеж, виж като мине 80 тогава да му мисли

                Полезни линкове с рецепти:

                http://www.recipemagician.com/
                http://www.zemianazaem.com/archives/93

                Ето и рецепти за хляб:

                Имай предвид, че вместо брашно можеш да слагаш смлени зърна и пак става, само ориза не става да се мели, поне аз не успях и си купувам брашно.

                Хляб дебел 4-6 см.:


                100 гр. брашно от киноа


                50 гр. брашно от амарант


                50 гр. брашно от ориз


                2 с.л. брашно от елда


                сусам смлян - 2 сл.л


                лен смлян - 1 с.л.


                тиквени семки смлени - 2 с.л.


                1 с.л. слънчогледови семки


                1/2 - 1 бакпулвер


                1 с.л. зехтин


                1 ч.л. морска сол


                1 ч.л. мед


                4-5 яйца /максимум 1/2 кафена ч. вода, ако въобще се налага/





                Разбърквам с миксер и изсипвам в правоъгълна форма за кекс, постлана с хартия за печене и намазана с олио.


                Пека на 180 градуса около 35-40 мин.

                Рецепта за кекс:


                2-3 яйца


                1 ч.ч. орехи


                1/2 ч.ч бадеми и смлян сусам


                бакпулвер


                1 с.л. зехтин


                1 с.л. вода


                1 с.л. мед /може и повече/


                Пече се в предварително загрята фурна на 180C.
                Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
                Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X