Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вкусни сандвичи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Вкусни сандвичи

    Да споделя една рецепта за Закуска с вас.
    Много подходяща за понеделник сутрин.

    Става с препечена филийка, малко домат, краставица, бяло месо от риба и специално изтормозен кашкавал.

    Това са продуктите,
    Краставица нарязана на тънки плочки,
    чери-домат на две-на три'рибата, в случая е едно останало филенце от лаврак, но може и със ципура, пастърва, скумрия, абе може със всичко стига да е обезкостено.
    прясно препечена филийка, две.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01715.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5459843

    В суров вид, нямах нормални домати, но се оказа, че с чери-доматчета става добре.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01716.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5459844

    Кашкавала горкия не знаеше какво го чака. Тиганче с незалепващо покритие и без панировка.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01717.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5459845
    Настръхна горкото като на младо...
    Важно е, докато е много горещ кашкавалеца да се разтеле върху подготвеното канапенце.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01719.jpg
Прегледи:1
Размер:73.6 КБ
ID:5459846

    След като е положен и настръхналия кашкавал, налага се една процедура за изравняване на баланса между студени и топли продукти. Може да се сложи за 10-тина мин. в много загрята фурна, но аз предпочетох за по малко от минута да го мина на микровълновата печка.
    Наистина и 30 сек са достатъчни. Хляба се активира веднага и поема най-важното.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01720.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5459847
    Сервира се на половинки за да има за всички огладнели.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01721.jpg
Прегледи:1
Размер:80.7 КБ
ID:5459848
    За наздраве става бяло вино, розе или биричка.
    А за похапване се комбинира със супа или бульон.
    Добър апетит на експериментаторите.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      От: Вкусни сандвичи

      Сандвич без мръвчица за мене никакъв сандвич не е

      Браво Пламене, много добре са ти се получили, и като качество и като красота, а и всички освен най-първия отговарят и на моите критерии Питката с късмети също
      Аз също много обичам да похапвам сандвичи, но никога не съм ги снимал, тъй като аз не съм естет и на 2 на 3 сложа там някоя филийка, малко саламче или друг колбас, кашкавалче, и квото друго има из хладилника и айде по направление ... Външия вид не ми е силната част
      Лятото за закуска много обичам принцеси с кайма, само че изпечени на скара с незалепващо покритие или такъв тиган (пека откъм страната на каймата, и после филийката от задната страна, за да хрупа леко), като обаче в каймата добавям и малко настърган кашкавал - като са готови нареждам отгоре пресни домати на кръгове, поръсвам шарена сол и хайде към стомаха - честно, вървят и БЕЗ бяло вино или бира

      П.П. Скоро правих едни диетични - пълнозърнест хляб на филийки, мажа малко маргарин, отгоре мажа пастет (и без него може), и отгоре наредих домашна сланинка, нарязана на тънко - така наречения селски салам, понеже нямах купешки , отгоре поръсих само с малко червен пипер. Същото, но с кетчуп и малко майонеза отгоре също става добре, и също вървят и без бяло вино макар че със солената сланинка биха вървяли още по-добре с винце, биричка или какъвто и да е друг алкохол.
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X