Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Домашна пастърма

    В тоя раздел пишат и четат само НЕЧОВЕЦИ! Тия соленотии и мазнотии са вредни за бъбреците, сърцето, стомаха и др. Разделят семейства, скарват брат с брата.

    Подведен от снимките, купих кило свински бут. Нарязах, киснах в саламура. Понеже нямаше на какво, накичих ги на точилката на жената. Направих си паста от червен пипер, чимен, чесън и вино. Намазах всичко. Сложих ги в кухнята за през нощта, че малко капеше от сместа върху вестник. Просто да завехнат. След това около седем дена бяха на терасата...

    Всичко това го правих посред нощ, докато жената и малкия спят. На сутринта, аз тръгнах рано на работа. Жената се събудила. Звъни ми на телефона на пожар. Що съм и ползвал точилката за такива работи, защо целия апартамент се е омирисал на чимен и чесън. Абе хвърляше огън от слушалката. Тя беше решила да минем на диета след великото коледно-новогодишно плюскане. Сготви постен фасул. Аз пък нарязах на тънко от мезето. Съответно пак скандали, че не можело такива свински работи.

    Бяха станали десетина дребни парчета (не бях предвидил, че ще се свият от съхненето). Обаче взеха,че свършиха. Обвиних брат ми, че ми рови във хладилника. Оказа се, че не е той, ами жената тайничко, докато ме няма ... Съответно брата се разсърди, как така не съм му се похвалил ... Сега му дължа две кила месо приготвено по технологията ...

    Такива ми ти драми у нас. Сега на точилката е втората партида - 2 кила свински бут. Оваляна в червен пипер, сминдух кимион и черен пипер. Като я сваля, ще пробвам с врат и телешко по-нататък. Само солта я намалям на 150 грама на литър, че с 200 ми е соленичко.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #62
      От: Домашна пастърма

      Колко мъка има в твоят пост!
      0885600006 - Чичо Коце

      Коментар


      • #63
        От: Домашна пастърма

        Колеги,много вкусна тема ама това от прътовете взе да свършва.Крайно време е да завали малко повечко сняг и да свали ония рогатите закачалки че да заредим на ново прътовете.

        Коментар


        • #64
          От: Домашна пастърма

          И аз най-сетне направих,за сефте! Пропорцията 200 гр. сол твърде много ми идва,та следващият път ще я намаля.Мръвето е рибица(филе) разцепена на две по дължина и набучкана с чесън.Подправките са както е на книга:червен,черен пипер,кимион,риган и чубрица в пропорции едно към гьотуре.Изкарах ги на кадро.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-14-402.jpg
Прегледи:1
Размер:153.9 КБ
ID:5444201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-01-14-406.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5444202
          Един приятел рече,щото вече минавам къде третата възраст,демек-дърто муле съм бил дет се сещам да правя таквизи благинки!Ама аз не му вярвам твърде!
          П.П. Да ме прощавате за качеството на фотосите.
          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

          Коментар


          • #65
            От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
            ..........вече минавам къде третата възраст,демек-дърто муле съм бил дет се сещам да правя таквизи благинки!Ама аз не му вярвам твърде!............
            После се почва с трайните насаждения - плодни дръвчета, лозя .......... , някои хардлайнери финишират с животни.
            Както казваше един мой приятел /със солиден бизнес/: Имам 2 мечти в тоя живот. Да се науча да правя вино, и да оправям прасе.
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #66
              От: Домашна пастърма

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              .................................... Да се науча да правя вино, и да оправям прасе.
              Цецо ... кАжи му на тоа твоя ... грозде и прасе да има, пък другото от Нас!!!
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #67
                От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от Тодоров009 Преглед на мнение
                Мръвето е рибица(филе) разцепена на две по дължина и набучкана с чесън
                Как е на вкус с чесъна?
                0885600006 - Чичо Коце

                Коментар


                • #68
                  От: Домашна пастърма

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  В очакване на рефереМдума!

                  Това във средата май е взело въздух.Така поне мисля.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                    Това във средата май е взело въздух.Така поне мисля.
                    Не съм го натискал и взе малко. Но си е добре на вкус.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • #70
                      От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                      Не съм го натискал и взе малко. Но си е добре на вкус.
                      Замрази веднага иначе си отива.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Домашна пастърма

                        Споко, след малко приключва земният си път!
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • #72
                          От: Домашна пастърма

                          Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                          Как е на вкус с чесъна?
                          На мене и на жената ни арадисва.Сега ожидам да ми дойдат на гости едни шашкъни дет обичат да употребляват таквизи мезелъци,та да видим какво ще се произнесат.
                          Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                          0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                          Коментар


                          • #73
                            От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            .. кАжи му на тоа твоя ... грозде и прасе да има, пък другото от Нас!!!
                            То и Софето не страда от липса на хищници.
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Домашна пастърма

                              Айде и аз на мегдана със мезетата;-)_))))))))))))Свинска рибица нарязана на парчета 2см. на 3-4 см.Осоляването за 3кг. рибица 600гр.морска сол в лиген хубаво да полепне и после заливам със студена вода да покрие месото.Така седи на хладно 18 часа вадя остъргвам хубаво и в подправки;млян чимен,мерудия,черен и червен пипер ,всичко 1 към колкото ми хареса и всичко на климатика....7дена точно и работата стана..... ммммммммммммНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03161.jpg
Прегледи:1
Размер:211.9 КБ
ID:5446081Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03164.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5446082Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03166.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5446083Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03167.jpg
Прегледи:1
Размер:172.1 КБ
ID:5446084
                              п.с. Направих и "вратни"наденици;-))))))))))...такова имах под ръка.С риск да нервирам Маххх защото ги правих по неговите напътствия,а за него е кощунство да ползваш врат за наденици ама.......факта е факт натъпках ги вече;-))))))))))))))))Показвам ги в тавата защото в момента са в хладилника,адски е топло във Варна.
                              Като станат ще пусна и тях на мегдана;-)))))))))))))До тогава наздраве на всичкиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03162.jpg
Прегледи:1
Размер:150.7 КБ
ID:5446095
                              За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                              Коментар


                              • #75
                                От: Домашна пастърма

                                Рецептата за наденицата тайна ли е??
                                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X