Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

    Относно вратлето , аз карам по рецептата на Коцето.
    48 часа в саламура 150г сол, пресоване 3-3.5 часа. После чимен, червен пипер , мажа първо със пресован чесън. Съхне малко по- бавно, но...как върви с биричка. Купувам цяло парче врат , режа надлъжно да се получат 2 парчета .
    Пробвай, няма да съжаляваш!
    Наздраве!

    Коментар


    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

      Готов продукт с рецепта . По това колко е успешна и вкусна рецепта не мога да кажа нищо защото не съм я спазвал на 100 % . Аз правя сухо осоляване до покриване за три дни , един ден изкисване и за последно овалване в подправки без пресоване . В зависимост от времето суша до твърдо .Така си го харесваме . Някой ако е използвал рецептата на опаковката моля да сподели какъв е резултата .

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00044.jpg
Прегледи:1
Размер:120.2 КБ
ID:5646659



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00049.jpg
Прегледи:1
Размер:106.2 КБ
ID:5646660


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00047.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5646661
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

        Тази рецепта съм я пробвал, но месото не остава червено а посивява от обилното осоляване, а и като го държиш 24 часа във вода става като гъба и посля няма съхнене.
        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

        Коментар


        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

          Първоначално публикуван от varr
          Ако искате контролиран резултат, без пресоляване (знаете колко е вредна солта), ето прилагам и моята рецепта:
          Вземам свинско филе или бонфиле и правя разтвор
          :от 80 грама сол,
          20 грама захар,
          100 грама спирт или ракия и
          800 грама вода,
          това всичко е 1000 грама/ литър.
          Потопявам месото в този разтвор , за 24 часа и после на канапчето - да съхне 7-8 дена.
          Никога не съм имал проблем със солеността.
          Това със зариването в купчинка сол и изкисване е далече от моите представи за "рецепта" с предвидим резултат, който иска може да опита.
          Аз тоже предпочитам да го държа в саламура, по същите причини - можеш да му дозираш солта. Но, много трябва да се внимава с първите няколко дни съхнене след тва, защото мокрото още месо има склонност да мухлясва ако не е на достатъчно проветриво място.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

            Да бе да, ракията е за пиене!

            Коментар


            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

              Смени я с водка

              Коментар


              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                днес си направих експеримент-в била имаше свински сърца на промоция. та взех си аз един пакет. днес подбрах и сортирах парчетата да са по-оформени и ги заложих в саламурата останалото биде сготвено на кавармица която сега боря с ракиица след десетина дни ще докладвам за резултата

                Коментар


                • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                  Коце, дай малко разяснения за "подлото суджуче", моля!
                  Значи смятам да процедирам по следния начин- 1.5 кг телешко шол, 1.5 кг свинско -бут, твърда сланина 700 г. Режа на парчета овкуцявам кимион и черен пипер, ама сол колко да слагам на килограм?
                  Оставаям на решетка два дена на балкона да се отцеди от течностите, после меля на едра решетка- 8мм и пълня в черва. Дупча с игла разточвам и ги висвам.
                  Сега въпросите..
                  -колко сол. Колко често да ги минавам с точилката? Въобще , моля дайте малко подробности!
                  Между дургото партида три стана върхът!
                  Май ще снимам и ще постна.
                  Бат Марто, пресоваш а после в подправките или аз поне така действам с материала.
                  Последен въпрос-селитрата като антиоксидант ли се ползва , в смисъл да запази червения цвят на месото, не може ли без нея?
                  Последно редактирано от kikimora; 14-03-15, 19:45.

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                    Кики,
                    Аз слагам по 100-150 грама сланина на 1 кило месо. Сол - 10-15 грама, 1 грам селитра, черен пипер 4-5 грама, млян кимион 5-7 грама, кимион на зърна 3-4 грама.
                    Всичко останало зависи от условията ти за сушене. Първата точилка - като позасъхне и може да поеме оформянето. След 2-3 дни втори път. Трети път не ми се е налагал да разточвам - вече си седи формовано. Готова е като хлътне навътре и стане твърдо-гумена, но не на кокал.
                    0885600006 - Чичо Коце

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                      Солта си зависи и от вкуса ти, ма едно 17-18 гр на кило месо не идва солено, ами таман. С разточването съм напълно съгласен с колегата по горе. Аз селитра твърдо не слагам. Изцяло от здравословни съображения. И нямам проблеми с нечервени суджуци - но никога не ги дупча с игла. И като станат по моите разбирания, и има в повече, ги слагам в индивидуални найлонови пликове, увивам ги с тиксо и у фризера. И кат се присета, вада няколко и слагам в хладилник. Така се запазват суджуци целогодишно. А, и още нещо, не наблягам на сланината, по сухи - по добре.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                        Па мъка!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1012111.jpg
Прегледи:1
Размер:166.9 КБ
ID:5649144
                        0885600006 - Чичо Коце

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                          Коце, как да не те ожали човек.
                          И аз свалих от простора три-четири подкови и сега мезвам от тях.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                            Ти милост нямаш ли?!?!

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            ... Първата точилка - като позасъхне и може да поеме оформянето....
                            Като позасъхне, ама не много, защото ако е повечко засъхнало може да се отлепи червото. Една година ми се случи. Поразточих няколко, видях какво става и спрях. Метнах ги на скарата и *****
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                              Не се сети, че червото се овлажнява за секунди с вода!
                              Намокри си ръцете, попипай ги малко и всичко ще стане както трябва!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма, суджуци и луканки

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Не се сети, че червото се овлажнява за секунди с вода!
                                Намокри си ръцете, попипай ги малко и всичко ще стане както трябва!
                                Сега остана и червена точка да сложим .
                                Недей така бе батка . И ние сме хора и ние душа носим .
                                Това с пипането на червото ... навява ми еретични(еротични) мисли....
                                По-добре една хладка вода - хем успокоява нервата , хем и червото си дава месото .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X