Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
    Защо трябва да се вари месото? Каква е ползата от този процес?
    Да се направи на свинско роле, за бърза консумация?Само,че вече няма да е пастърма и за тази тема.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Има определени паразитни болести като токсоплазмоза :


      http://www.puls.bg/illnes/issue_433/part_1.html
      които се унищожават при топлинна обработка на месото.Има изследвания за САЩ които показват, е 80% от консумиращите недобре термично обработено месо- най-вече пържоли(стейкове) алангле рано или късно се заразяват с токсопламзоза, който е вътреклетъчен паразит http://en.wikipedia.org/wiki/Toxoplasmosis

      20% от американците са носители на токсоплазмоза по данни на Центъра за контрол на болестите в Атланта:
      http://www.cdc.gov/parasites/toxoplasmosis/

      При заболелите с развитие на болеста в мозъка се наблюдава 15% до 40% понижаване на умствено-интелектуалните възможности в сравнение с преди да заболеят, което се отразява на всичките им дейности и активност, включително реакция при управление на автомобил...

      Гледах филм на Дискавъри ченъл+ЦКБ в Атланта за токсопламозата и разпространението й в САЩ.Казаха, че веднъж заразен си я носиш докато идеш на "оня свят"
      Та внимавайте докъде ще ви докара лакомията

      Да ви е сладко(яденето на пастърма)





      П.П. Не че ще се откажа да си правя домашна де
      Последно редактирано от Justif; 02-02-14, 00:05.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
        Има определени паразитни болести като токсоплазмоза :


        http://www.puls.bg/illnes/issue_433/part_1.html
        които се унищожават при топлинна обработка на месото.Има изследвания за САЩ които показват, е 80% от консумиращите недобре термично обработено месо- най-вече пържоли(стейкове) алангле рано или късно се заразяват с токсопламзоза, който е вътреклетъчен паразит http://en.wikipedia.org/wiki/Toxoplasmosis

        20% от американците са носители на токсоплазмоза по данни на Центъра за контрол на болестите в Атланта:
        http://www.cdc.gov/parasites/toxoplasmosis/

        При заболелите с развитие на болеста в мозъка се наблюдава 15% до 40% понижаване на умствено-интелектуалните възможности в сравнение с преди да заболеят, което се отразява на всичките им дейности и активност, включително реакция при управление на автомобил...

        Гледах филм на Дискавъри ченъл+ЦКБ в Атланта за токсопламозата и разпространението й в САЩ.Казаха, че веднъж заразен си я носиш докато идеш на "оня свят"
        Та внимавайте докъде ще ви докара лакомията

        Да ви е сладко(яденето на пастърма)

        П.П. Не че ще се откажа да си правя домашна де
        Това все едно не съм го чул ...
        Карам си я както досега и толкова
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Колега, преди да ни облъчиш с данни, отбележи, че стековете американски не се киснат два дни в сол! И до сега не сме чули някой от нашите юнаци да е заболял от това дето го казваш. Ние прежулваме всичко с ракия, а ако и това не помогне гнйетем по няколко люти чушки. Направо не искам да съм бактерия в корем на балканец!


          А това, че ония дебелите ги хваща всичко - това си е техен проблем. Онзи ден четох за 10-те най-калорични бургера. Първо място - Грил-ресторант "Сърдечен удар", сандвича се казва "Четворен байпас", около 8000 калории.

          После що били болни и дебели...

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fast-food-increase-risk-type-2-diabetes-heart-disease.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5560436
          0885600006 - Чичо Коце

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Само не разбирам,що слагат на месото хляб??
            ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
            Г 230Е
            Г 500 0887 390 703

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
              Само не разбирам,що слагат на месото хляб??
              За да попие изтеклата мазнинка,която след това да си доядат.
              Х'американците наистина са странна сбирщина по отношение на вкусовете-докато едни проповядват абсолютно здравословни(според тях) идеи за хранене,други усилено нагъват мазни меса между нещо като хлебчета.Към края на миналата година по един от каналите от типа на "Дискавъри" имаше специална поредица "Съединените щати на бекона".Там се нагледах на мазнотии,а на моменти си мислех,че водещия има и психиатрични проблеми-при все ,че самият аз съм убеден и последователен "месояден".

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                За да попие изтеклата мазнинка,която след това да си доядат.
                Х'американците наистина са странна сбирщина по отношение на вкусовете-докато едни проповядват абсолютно здравословни(според тях) идеи за хранене,други усилено нагъват мазни меса между нещо като хлебчета.Към края на миналата година по един от каналите от типа на "Дискавъри" имаше специална поредица "Съединените щати на бекона".Там се нагледах на мазнотии,а на моменти си мислех,че водещия има и психиатрични проблеми-при все ,че самият аз съм убеден и последователен "месояден".
                ЪЪЪЪЪЪЪУФФФ,чак ми се повдигна от мазнотии,я сега да згънем по един пастърмичок с цървен винцок;лок лок лок.
                ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                Г 230Е
                Г 500 0887 390 703

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Четири дни по-късно. Страхотна е на вкус, но трябва още малко да посъхне..

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3801.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5560538

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от bleki1 Преглед на мнение
                    Четири дни по-късно. Страхотна е на вкус, но трябва още малко да посъхне..

                    [ATTACH=CONFIG]678648[/ATTACH]
                    Кви нерви,къв характер,мойта пастърма никога не дочаква да изсъхне както трябва.Да тие сладко.Предлагам да направим събор на ПАСТЪРМАТА, тогава ти да видиш масовост.,и присъствие..
                    ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                    Г 230Е
                    Г 500 0887 390 703

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от svilenst Преглед на мнение
                      Кви нерви,къв характер,мойта пастърма никога не дочаква да изсъхне както трябва.Да тие сладко.Предлагам да направим събор на ПАСТЪРМАТА, тогава ти да видиш масовост.,и присъствие..
                      Джип нямам, а съм новобранец в пастърмата, но защо не

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от bleki1 Преглед на мнение
                        Джип нямам, а съм новобранец в пастърмата, но защо не
                        Лично ще дойда да те взема,е не с лимузина ма с нещо подобно,ти само бъди ЗА.Джипката ми събира доста пастърма и вино и ракия и доста други екстри.Има една моя мисъл;на болните здраве,а на здравите медицински сестри.Сещай се. Как звучи;:Офроуд,Пастърма и още нещо?
                        ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
                        Г 230Е
                        Г 500 0887 390 703

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          За втори път правя тази година по рецептата от първия пост и всеки път става по-хубава.
                          През изминали години пак съм правил но без да я кисна в саламура.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20140210_001.jpg
Прегледи:1
Размер:108.5 КБ
ID:5563024

                          Месото е контра филе!
                          YAMAHA WR450F

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Колеги, пилешкото сурово ли го закачате да съхне след саламура?

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              От първия ми опит с месото от врат се получи това:



                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040341.jpg
Прегледи:1
Размер:158.7 КБ
ID:5563102

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040339.jpg
Прегледи:1
Размер:171.0 КБ
ID:5563101
                              Не остана

                              Сега виси нова партида--свинска рибица и няколко пилешки филета които вентилатора ги клати:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040342.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5563103
                              Последно редактирано от Purple Elephant; 11-02-14, 05:27.

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Вратлето е чудно! За това говорим!
                                0885600006 - Чичо Коце

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X