Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    При мен на моменти Т стигаше 15 - 16 градуса. Никакви грижи, стига да е сухо и проветриво (може и вентилатор).

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
      Някой може ли каже колко време мога да я оставя пастърмата да се суши. Утре ще направи една седмица, но искам да стане по-твърда, а една част от големите парчета макар и да имат външна твърда част, отвътре са още меки, а аз искам този път пастърмата да е твърда?Има ли проблем вместо 7 дни да суша пастърмата да кажем 20 дни?
      Оставяш я колкото ти хареса. Даже така узрява по-добре, въпреки че може да е готова още на 6-7 ден. На твое място все пак бих сложил парчетата в хладилника - там със сигурност ще засъхнат още. Ако е голямо парчето (за пастърва говорим, не за друго) може да го срежеш на 2 -3 за да съхне и от към широката част.

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Принципно, когато изчезне червеният цвят, месото е готово! Колко се суши - зависи от условията. Но твърда пастърма аз никога не съм ял. Няма екшън в нея!
        0885600006 - Чичо Коце

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
          При мен на моменти Т стигаше 15 - 16 градуса. Никакви грижи, стига да е сухо и проветриво (може и вентилатор).
          При мен е 20-21 градуса и влажност 50-55%.

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от Justif Преглед на мнение
            Някой може ли каже колко време мога да я оставя пастърмата да се суши. Утре ще направи една седмица, но искам да стане по-твърда, а една част от големите парчета макар и да имат външна твърда част, отвътре са още меки, а аз искам този път пастърмата да е твърда?Има ли проблем вместо 7 дни да суша пастърмата да кажем 20 дни?
            Колега, ако искаш да ти дам адрес, прати ми по еконта едно парче от едната и от другата, да преценя точно

            Няма определен период за сушене, всичко зависи от дебелината на далъмите, къде и как ги сушиш, т.е. колко е проветриво и т.н. и т.н.
            Сушиш докато прецениш, после пробваш, това е начина.
            Коцебой е прав, като изчезне червенкото може да я започваш, ако ти се струва прекалено мека остави я още малко;-)
            Последно редактирано от HD; 18-12-13, 11:53.
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Хайде още една проба

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20131218_181639.jpg
Прегледи:1
Размер:248.1 КБ
ID:5546893
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                До Претор-Гледам твойта рибица пък хапвам от мойто филе и кво да ти кажа брато,Чуждата кокошка- Патка

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Понеже омотах технологията по осоляването (стояха 1 седмица в морска сол и сега няколко дни обезсолявам) - близнах сега едно свинско и телешко, и двете външно са доста безсолни, мисля си (или поне така ми се иска) като изсъхнат да си им дойде солта, защото миналата година така се получи, бяха безсолни първо, после бяха точно.
                  Мислех още 1 ден да ги кисна във вода, обаче май още тази вечер ще ги слагам в "PPM" (Pastarma Pressure Machine) - вие какво мислите?
                  Ще видя ако има някое по-голямо парче, да го резна през средата да опитам там как е, ако там е поне леко солено, сигурно като изсъхне ще е ок ...

                  Абе няма ли някакъв уред, като този дето измерва температурата в мръвката (шиша с термометъра, дето го бодваш в мръвката), само че да мери соленост?
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                    Понеже омотах технологията по осоляването (стояха 1 седмица в морска сол и сега няколко дни обезсолявам) - близнах сега едно свинско и телешко, и двете външно са доста безсолни, мисля си (или поне така ми се иска) като изсъхнат да си им дойде солта, защото миналата година така се получи, бяха безсолни първо, после бяха точно.
                    Мислех още 1 ден да ги кисна във вода, обаче май още тази вечер ще ги слагам в "PPM" (Pastarma Pressure Machine) - вие какво мислите?
                    Ще видя ако има някое по-голямо парче, да го резна през средата да опитам там как е, ако там е поне леко солено, сигурно като изсъхне ще е ок ...

                    Абе няма ли някакъв уред, като този дето измерва температурата в мръвката (шиша с термометъра, дето го бодваш в мръвката), само че да мери соленост?
                    Загрей с нещо едно резенче и ще разбереш колко ще е солено като изсъхне
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      При мен при всякакво осоляване ..сухо.. мокро - крайчетата стават малко по-солени от средата. Ма не се оплаквам де - само споделям.
                      Наздраве и весели празници !

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        Сутринта извадих мръвките от кофите с вода, резнах едно тънко парче, поизпекох го малко, стори ми се даже безсолно.
                        Сложих месата на една решетка над мивката да се оцедят малко преди да ги сложа в РРМ (), пооцедиха се, като ги близнах - брех, доста солени, и хайде пак обратно в кофите с вода ...
                        За Коледа явно пак ще ям купешките боклуци, но се надявам за Нова година моите да са готови (този месец тази емотиконка сигурно е най-използваната ).
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          Еми наздраве;-)))))))))))))))Първа реколта телешко сърце;-)))))))))))))))Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1844.jpg
Прегледи:1
Размер:174.9 КБ
ID:5547099Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1847.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5547100
                          За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                            Сутринта извадих мръвките от кофите с вода, резнах едно тънко парче, поизпекох го малко, стори ми се даже безсолно.
                            Сложих месата на една решетка над мивката да се оцедят малко преди да ги сложа в РРМ (), пооцедиха се, като ги близнах - брех, доста солени, и хайде пак обратно в кофите с вода ...
                            За Коледа явно пак ще ям купешките боклуци, но се надявам за Нова година моите да са готови (този месец тази емотиконка сигурно е най-използваната ).

                            Стига ги топи тия мръвки кат рибарски ... м..де у лАдка вОда. Мани ги тия кофи- ако ти е солено - сложи ги на течаща вода за 2-3 часа (не трябва да е силна струята) - една тавичка в мивката да покрие месото .. и да тече леко вода... 2-3 часа мах и си готов да вЕсене.

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Не е точно пастърма,но върши работа.Има суджук,луканка и др.За луканката рецептата е с коняк.В близките дни ще я напиша.поздрави
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Не е точно пастърма,но върши работа.Има суджук,луканка и др.За луканката рецептата е с коняк.В близките дни ще я напиша.поздрави
                                По Постовете на Колегите ште си избираме каде да ходим на гости,така сега да видя кой ще пусни снимки на хубава пастърма от Старъзагорско,естествено виното от е от госта.
                                Колегата Живко ми е много далече..Язък..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X