Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна пастърма

    Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
    Чичо Митко, живот и здраве, ще има за Разград. И както се сещаш, ще търся къде си съдия /без мотивация не става/!
    Шапка свалям на Пачо /надявам се да се запознаем скоро/, но възниква един чисто професионален въпрос: По какъв начин се "пердашат" толкова много бройки суджуци? Сериозно питам. Може би не се откачат поотделно, а направо с "пържината" се слагат на маса и така се обработват? Къртовски труд е това...
    Не знам колегата как ги валира,ама аз ги редя на маса одгоре им слагам един плот и тежести,след 12часа ги махам и ги редя да си се досушват.А пражя по 100тина кила.
    SUZUKI VITARA V6
    HONDA CBR 919RR
    MERCEDES ML
    MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

    Коментар


    • От: Домашна пастърма

      Срам не срам, туй от мен...
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
        Чичо Митко, живот и здраве, ще има за Разград. И както се сещаш, ще търся къде си съдия /без мотивация не става/!
        Шапка свалям на Пачо /надявам се да се запознаем скоро/, но възниква един чисто професионален въпрос: По какъв начин се "пердашат" толкова много бройки суджуци? Сериозно питам. Може би не се откачат поотделно, а направо с "пържината" се слагат на маса и така се обработват? Къртовски труд е това...
        Да, точно това е начина и се валират със шише/така ми е удобно/. А за труда вярно е много, но аз съм свикнал и повярвай заслужава си.
        0885 777 899

        Коментар


        • От: Домашна пастърма

          Мдааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа след "потресаващите"снимки пуснати от колегите Георги Донев и Пачо Цонков официално им търся джипиес кординатите защото съм готов за десант по въздух,море,земя даже и под земя...................................нямам повече думи,добре че си изпих хапчетата за кръвно че стана 500на 800;-))))))))))))))))))))))))))))))Евала колеги шапка ви свалям.На Пачо Цонков само ще кажа че официално снимката от горните постове ако мога ще си я сложа за тапет на лаптопите ми,браво колега адмирации.
          За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

          Коментар


          • От: Домашна пастърма

            Ето даже получих някакъв комплекс и забравих и аз да се похваля сърце и рибици в прешър машината;-)))))))))))))))))Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1819.jpg
Прегледи:1
Размер:125.3 КБ
ID:5545726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1820.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5545727Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1821.jpg
Прегледи:1
Размер:115.8 КБ
ID:5545728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1822.jpg
Прегледи:1
Размер:123.9 КБ
ID:5545729
            За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

            Коментар


            • От: Домашна пастърма

              Мооо ти е яка машината! ))))
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от ПАЧО ЦОНКОВ Преглед на мнение
                За Разград ще има със сигурност. Така че, до тогава точете лиги и дерзайте. А за по нетърпеливите заповядайте на някоя от разходките на нашата група.
                Както казва Румен Луканов внимавай какво си пожелаваш защото може да ти се случи
                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                0896 846 246

                Коментар


                • От: Домашна пастърма

                  Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                  Мооо ти е яка машината! ))))
                  A искаш вярвай колега тези дъски на машината са с голяма история;-))))))))))))))))))Мой приятел държеше склад в бившето родопа предприятие.Бяха на една голяма количка която е влизала в пушилнята и врху тях е стояло месото,така че носят духа на нашето хоби;-))))))))))))))))))))Бяха овехтяли ,но аз ги минах на абрихт спретнах ги и ето резултата.Наздраве
                  За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                  Коментар


                  • От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                    По моя скромен опит за сушене на месо в хладилник .. Това с белтъка може и да не е добра идея, но ако съхне и така .. нека седи. Не зная какво си чела в темата , но там има снимки и се казва че на голо в тавата не е добре - може просто да не става ясно от написаното. Хубаво е да се вентирлират от всяка страна - затова - или ако има мегдан да са окачени на рафтчето и да висят , ако ти е стъклен рафта - ва метална решетка, както и домакинска хартия отдолу, която се подменя всеки ден през първите 2-3 дни. После ще му хванеш системата.
                    Пробвай и сухо осоляване - зарито в едра сол месото - без да е киснато преди. Държиш 48 часа .. после плакнеш и подсушаваш.. подправки(при желание) и в хладилника .. за 2-3 седмици
                    Благодаря за корекциите! Винаги има първи път ,макар и не идеален А колко време трябва да го чакам в хладилника?

                    Коментар


                    • От: Домашна пастърма

                      Сменяй "памперсите" - домакинската хартия всеки ден, първите 3-4 дни .. после - по усмотрение и след седмица я разкарай. След това - чакаш - около 15- 20 дни. Обръщай парчетата отвреме навреме. Аз през 2-3 дни ги вадя и ги отъркалвам отгоре с шише - така не падат подправките и по-бързо съхне. Време точно за съхнене няма - някой го обичат по-сухо, други - по-восъчно. На къмто 14тия ден - си избираш едното далъмче за тестово .. и го почваш от края - там съхне първо. И така .. докато свърши Може по-края да е по-солено отколкото в средата - нормално е. Разгледай постовете в другата тема - там съм писал по мой опит кое какво.

                      Коментар


                      • От: Домашна пастърма

                        2 дена киснах месото в сол. Но солта не се беше разтворила хубаво и част от парчетата, които бяха отгоре, малко са се вмирисали. Като ги измих май не миришат вече, но да ги изхвърлям ли или да ги сложа пак в сол за още един ден примерно?

                        Коментар


                        • От: Домашна пастърма

                          По твоя преценка. За няколко лева не си струва да се тровиш!
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • От: Домашна пастърма

                            Еееми, язък!

                            Коментар


                            • От: Домашна пастърма

                              Ако ползваш саламура, няма как да остане непокрито място.
                              Ако не е развалено месото, а само се съмняваш - в тенджерата под налягане, картоф, морков, лук подправки си готов! От там жива бактерия не е излязла!
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар


                              • От: Домашна пастърма

                                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                                Ако ползваш саламура, няма как да остане непокрито място.
                                Ако не е развалено месото, а само се съмняваш - в тенджерата под налягане, картоф, морков, лук подправки си готов! От там жива бактерия не е излязла!
                                Все пак реших да не рискувам. Моя си е грешката, че ги забравих. Наново слагам и чиста работа. Всъщност съм ги оставил и на стайна температура и това ще да е повлияло също. Иначе ползвах морска сол и не съм видял, че не се е разтворила повечето. Тези отдолу бяха добре май, но все пак в една вода са стояли с миризливите. Изхвърлих всичко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X