Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за костур?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рецепта за костур?

    Отдавна ми се яде костур. Тия дни огледах в съседния магазин доста едри костури. Днес се навих да си сготвя и взех 3 риби. Обаче дилемата ми е как да го сготвя най-вкусно. Пържен ми простее, замислих се да го опека на фурна или да го пробвам на скара.
    Моля дайте препоръки, как го готвите вие и кой според вас е най-вкусната рецепта.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

  • #2
    От: Рецепта за костур?

    Колега пробвай да го направиш в сол.

    Изчистваш и измиваш рибите.
    Вземаш една тава, може и алуминиева за еднократна употреба.
    Вземаш един килограм морска сол.
    Половината изсипваш на дъното.
    Вътре в рибата слагаш копър или магданоз според вкуса, пресен лук и стръкче розмарин.
    Слагаш рибите в тавата и с останалата сол покриваш. Солта може да се обърка с яйце да стане по сбита.
    Печеш във фурната на около 200 градуса за около 30-35 мин.
    Приятен апетит.
    Последно редактирано от _Константин_; 14-02-11, 18:25. Причина: Допълнение
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Рецепта за костур?

      пробвам !
      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

      Коментар


      • #4
        От: Рецепта за костур?

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        пробвам !
        Колега направи ли рибата?
        Откъде взе костурите? (в кой магазин)
        Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
        Dacia Duster 4WD

        Коментар


        • #5
          От: Рецепта за костур?

          В Конфуто (техникумите) има еднин магазин за риба (www.maps.google.com - paste 43.220048,27.902838 ). Там между другото правят и най-хубавите калмари във Варна. Изобщо им е хубава рибата и готвена имат в изобилие и сурова. Какви хубави сомчета има от вчера - нашенски, не от американските каналните. Ако останат до утре ще си купя. Искам да е пресен, нека си плува при тях в аквариума
          А рибата я направих. Малко стана суха, но може би си е нормално за костура. Иначе хубаво плътно месо, идеално опечено, не знам дали не прекалих с розмарина, но имаше малко различен вкус. Като цяло с винцето си влизаше добре. С жена ми се наядохме с по една риба, третата тази сутрин я опитаха и кучетата край цеха.
          Последно редактирано от musovir; 15-02-11, 08:24.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #6
            От: Рецепта за костур?

            Нищо, че ти простее пържения, аз да ти кажа :
            Одираш костурягите (не е нужно да обезкостяваш, но ако ти се занимава можеш и това да свършиш).
            Забъркваш си една паста от ситно рендосан лук, зехтин, лимонов сок и малко сол.
            Омазваш хубаво голите костури и ги оставяш да престоят 1-2 часа в хладилника.
            След това пържиш и ... блажиш с изстудено бяло вино.
            Вкусът на рибата става много по-различен.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #7
              От: Рецепта за костур?

              Хора дайте да не се залъгваме, най вкусна рибата е пържена, но пусто вредна.
              Мъча да свикна със скарата, че една жлъчна криза бая ме изпоти.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #8
                От: Рецепта за костур?

                Като ти е сух костура/той си е сух, де/, забъркай си в една купичка две части майонеза, една част кисело мляко, две/три скилиди счукан чесън и два/три листа нарязан девисил.
                Пържен, печен, на фурна - след като го сервираш мазваш отгоре обилно с този сос и хапваш.
                Последно редактирано от maxxx; 15-02-11, 09:30.

                Коментар


                • #9
                  От: Рецепта за костур?

                  Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                  Нищо, че ти простее пържения, аз да ти кажа :
                  Одираш костурягите (не е нужно да обезкостяваш, но ако ти се занимава можеш и това да свършиш).
                  Забъркваш си една паста от ситно рендосан лук, зехтин, лимонов сок и малко сол.
                  Омазваш хубаво голите костури и ги оставяш да престоят 1-2 часа в хладилника.
                  След това пържиш и ... блажиш с изстудено бяло вино.
                  Вкусът на рибата става много по-различен.
                  Това ще го пробвам другия път. Може би не съм използвам правилно думата "простее". Имах предвид, че е обикновен начин на приготвяне, търсех нещо разлино.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рецепта за костур?

                    Филетираш костура на две филета с кожата, слагаш тиган на котлона с три скилидки чесън и съвсем малко зехтин да загрее доста, поръсваш костура само с черен пипер само кожата! поставяш филетата в тигана с кожата на долу и пържиш до хубава карамелизация в тигана можеш да добавиш малко мащерка. След като постигнеш желаната коричка местиш филетата във фурната за 20мин. аз ги пека на 180гр. След като е готова рибата вадиш я от тигана, а него можеш да деглазираш с малко вино, сметана и резене лимон а може и да развихриш въображението си за тази рецепта искам авторски права!
                    --------------------------------------------------
                    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                    [/FONT]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рецепта за костур?

                      Първоначално публикуван от kolio33 Преглед на мнение
                      Филетираш костура на две филета с кожата, слагаш тиган на котлона с три скилидки чесън и съвсем малко зехтин да загрее доста, поръсваш костура само с черен пипер само кожата! поставяш филетата в тигана с кожата на долу и пържиш до хубава карамелизация в тигана можеш да добавиш малко мащерка. След като постигнеш желаната коричка местиш филетата във фурната за 20мин. аз ги пека на 180гр. След като е готова рибата вадиш я от тигана, а него можеш да деглазираш с малко вино, сметана и резене лимон а може и да развихриш въображението си за тази рецепта искам авторски права!
                      Аз ли нещо не довиждам, ама тази карамелизация само с чесън и зехтин ли ще я постигнеш?
                      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                      LZ1YBB

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рецепта за костур?

                        Карамелизацията не се постига само с добавяне на захар! Естествените захари в месото, зелнчуците, плодовете и тн. спомагат да се постигне този ефект, но с по-голяма температура но хайде да кажем "пържиш до хубава тъмно кафява коричка".
                        --------------------------------------------------
                        [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                        Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                        [/FONT]

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рецепта за костур?

                          ето рецепта за паламуд, ама нещо веч го няма.

                          Който си е хванал, да не е китайски. Ето предложение да го сготви:
                          паламуд в гювече
                          продукти;
                          2бр. паламуд, 2 големи глави лук. 3 големи моркова,половин буркан мариновани краставички,домати-настъргани или пасирани 1 буркан 700г.орехи,олио, сол,куркума, червен пипер, черен пипер.
                          Рибата се нарязва така както е цяла още преди да се е размразила напълно, защото по лесно се реже и не се смачва месото ,а парченцата са с добра форма.Изчиства се с пръст вътрешността, а с ножче се изрязва добре черното до костта. и се измива иначе горчи.Посолява се и се оставя настрани.Нарязва се лука и морковите наситно, и краставичките.В гювечетата се слага лук и моркови/по около 3 с. л./ и малко олио.Задушава се във фурната.Изваждат се и се реди рибата, краставички, орехи/1.с.л. счукани/, сол, черен пипер, червен пипер, куркума щипка, щипка захар, доматен сок. малко олио отгоре и пак във фурната с капак за около 30 мин. на умерена фурна.Да ви е сладко.
                          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рецепта за костур?

                            500 г костур,2 глави лук,2 с.л. (20 мл) зехтин,1 бр. лимон,2 с.л. (20 г) галета,черен пипер,сол

                            Рибата се почиства, на всяка порция се прави разрез, в който се поставя резенче лимон. Дъното на огнеупорен съд се намазва с олио, подреждат се нарязания на парченца лук и приготвения костур, поръсва се с галета и олио и се пече в много гореща фурна.
                            ARO 243 D
                            TATA SAFARI 4x4
                            VITARA ДБ 16v
                            Всичкото с лебедки 😂

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рецепта за костур?

                              Калпазанска рецепта от мен- яде се по време на самия риболов. Нужни са 1 пакетче масло,сол и фолио. По желание зелен лук ч.пипер и с каквото ви е на сърце да подправите. Рибата се чисти само вътре,не се дере. Осолява се добре и се подправя с каквото сте решили ако има лук на пера се слага вътре и се омазва с масло като слагам и в нея малко парченце. Завива се във фолио 2 пъти като в двата края се смачква като бонбон. Докато се занимавате с всичко това,някой приготвя жарта. Тук вече е малко тънък момента,слага се в силна жар като аз ползвам скара на около сантиметър от жарта колкото да не се допира фолиото. След около 7-10 мин.(никога не съм засичал) обръщам и правя 3-4 дупки с ножа на вече изпечената горна страна пека още толкова. Костур ям само така приготвен. Не е сух и кожата се е отделила по време на печенето. С какво ще го преглъщате,решавате сами. Добър апетит.
                              http://vbox7.com/play:398e8b82

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X