Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да запалим пещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да запалим пещ

    Пролетта и аз си направих едно малко барбекю.За направата му отидаха 760-огнеопорни тухли,1100 единични тухли,40 торби цимент по 25кг,30торби вар,един Маз баластра,арматура не помня колко,30квдрата тикли и 3торби тарекол(1200градуса).Има изолация от пясък и сол.Всички огнеопорни тухли са градени с глина-12 чувала отидоха.Един месец работа и 2000лв за майстор.Пеща е уникална.опалвам е с борикови дарва.На първия час тухлите са побелели но е нагрявам 3-4 часа а понякога и 5 часа.Когато е загрея хубаво,слагам вътре една стъклена бутилка от Кока кола,затварям е с тикла(дебела)замазвам е с глина и след 4 часа бутилката се е разтопила и е станала на една малка топка.Всичко в пеща става уникално.
    С камината за чевермето се получи малък проблем,когато сложих шапката на комина започна да връща и сега ще махам шапката и малко ще е вдигна.
    Иначе чевермето става много добре,побеляват тухлите и след това-
    Наздраве!
    Ето няколко снимки.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от djcrazy78; 04-10-10, 20:08. Причина: допълнение
    Със себе си съм имал повече проблеми,
    отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
    Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

    Коментар


    • #17
      От: Как да запалим пещ

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Ти махни часа, ами и месеца е сбъркан - през октомври яре само от фризера
      А намира се колега,намира се.В петък ще правим.
      Само където не ям ярешко и агнешко.
      Обаче тази събота сложихме две свински плешки в 7 вечерта и ги махнахме на другия ден на обяд.
      Да не казвам кво се беше получило.Месото се топеше,сосчето нямам думи а пък картофките без коментар.
      Със себе си съм имал повече проблеми,
      отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
      Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

      Коментар


      • #18
        От: Как да запалим пещ

        Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
        ..малко барбекю.За направата му отидаха 760-огнеопорни тухли,1100 единични тухли,40 торби цимент по 25кг,30торби вар,един Маз баластра,арматура не помня колко,30квдрата тикли и 3торби тарекол(1200градуса).Има изолация от пясък и сол.
        За барбекю е малко, вярно. По-скоро малък крематориум!
        Мераклийска работа!

        Коментар


        • #19
          От: Как да запалим пещ

          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          За барбекю е малко, вярно. По-скоро малък крематориум!
          Мераклийска работа!
          Има още неща за правене но мисля че горе-долу се получи.
          Ела на гости да го пробваш някой път.
          Поздрави!
          Със себе си съм имал повече проблеми,
          отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
          Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

          Коментар


          • #20
            От: Как да запалим пещ

            Първоначално публикуван от djcrazy78 Преглед на мнение
            Пролетта и аз си направих едно малко барбекю.За направата му отидаха 760-огнеопорни тухли,1100 единични тухли,40 торби цимент по 25кг,30торби вар,един Маз баластра,арматура не помня колко,30квдрата тикли и 3торби тарекол(1200градуса).Има изолация от пясък и сол.Всички огнеопорни тухли са градени с глина-12 чувала отидоха.Един месец работа и 2000лв за майстор.Пеща е уникална.опалвам е с борикови дарва.На първия час тухлите са побелели но е нагрявам 3-4 часа а понякога и 5 часа.Когато е загрея хубаво,слагам вътре една стъклена бутилка от Кока кола,затварям е с тикла(дебела)замазвам е с глина и след 4 часа бутилката се е разтопила и е станала на една малка топка.Всичко в пеща става уникално.
            С камината за чевермето се получи малък проблем,когато сложих шапката на комина започна да връща и сега ще махам шапката и малко ще е вдигна.
            Иначе чевермето става много добре,побеляват тухлите и след това-
            Наздраве!
            Ето няколко снимки.
            А бе колега...
            аз с тия материали еднофамилна къща щях да вдигна,и за кочината за прасето да остане...
            Евала за труда и ентусиазма,но моето мнение е,че може и по хубаво...Ще извиняваш.
            Ето,тука един мой проект,който е все още проект-всичко това което сте направили,че и още гевезелъци,на един комин.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #21
              От: Как да запалим пещ

              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
              А бе колега...
              аз с тия материали еднофамилна къща щях да вдигна,и за кочината за прасето да остане...
              Евала за труда и ентусиазма,но моето мнение е,че може и по хубаво...Ще извиняваш.
              Ето,тука един мой проект,който е все още проект-всичко това което сте направили,че и още гевезелъци,на един комин.
              Винаги може по хубаво.Има още неща за правене и се правят в момента.
              Мисля че стана горе-долу.
              Като направиш твоя проект пусни да го видим.За колелото с водата мислих но реших че е по добре така.
              Поздрави!
              Последно редактирано от djcrazy78; 04-10-10, 21:30. Причина: допълнение
              Със себе си съм имал повече проблеми,
              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

              Коментар


              • #22
                От: Как да запалим пещ

                Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                А бе колега...
                аз с тия материали еднофамилна къща щях да вдигна,и за кочината за прасето да остане...
                Евала за труда и ентусиазма,но моето мнение е,че може и по хубаво...Ще извиняваш.
                Ето,тука един мой проект,който е все още проект-всичко това което сте направили,че и още гевезелъци,на един комин.
                Мещер, я вземи да сложиш легенда на този твоя проект, че така само ти си знаеш какво трябва да стане и паг го пусни.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • #23
                  От: Как да запалим пещ

                  Ето,колега Дочев.
                  Онагледил съм проекта.Извинявам се за спама.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да запалим пещ

                    Май само липсва казана за ракията или има вариант да е на мастото на казана за компотите.
                    Не бързай ако искаш да стигнеш
                    __________________________________
                    Discovery II TD5 10P

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да запалим пещ

                      Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                      Ето,колега Дочев.
                      Онагледил съм проекта.Извинявам се за спама.
                      Благодаря.
                      Замисъла е добър. Аз творя нещо такова, но като стане тогава ще го пусна във форума.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да запалим пещ

                        Регистрирах се специално, за да мога на този светъл ден да видя снимките! Аа-уу! Разкошно и полезно!
                        И аз като купих къщата, в спомагателните постройки имаше пещ. Пекли са си хляба хората. Исках да обновя постройката, но се оказа, че всичко е толкова старо - рухна барабар с фурната, само при първо докосване. Изградихме всичко от основите, включително нова фурна.
                        Преди 2-3 години пекох 3-4 кг агнешко, но явно съм се престарал с огъня (или закъснял с ваденето), та поизгоря. Тази година обаче, след прекрасните съвети, прочетени по-горе, очаквам пълен успех.
                        Христос воскресе!
                        Последно редактирано от KoZota; 01-05-16, 08:41.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да запалим пещ

                          Днес решихме да запалим пещта, която купихме заедно с къщата. Работата е ясна - заколихме ярето, ами сега ... потърсих тук - там, попрочетох, звъннах някой телефон и май се получи

                          Та ето хронологията и майсторлъка на паленето на пещ

                          Изчиствате пещта и започвате да си кладете огън. Лека-полека с новите дървета избутвате жарта назад за да се напълни цялата пещ


                          Браво но и да допълня, добре е от време на време да разкарваш жарта на плочата там където се струпва повече и се застоява не може да се нагрее.Става с приспособен дълъг железен прът. А и сега да ви подразня и аз .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150506_123601.jpg
Прегледи:1
Размер:39.8 КБ
ID:5713739
                          Това е фурната на 6 май се мяткат всяка година поне по 4- 5 я яре я агънце, в нашия край е традиция.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150506_124032.jpg
Прегледи:1
Размер:144.9 КБ
ID:5713740
                          Те ви резултатя след 4 4:30 часа .
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150506_091917.jpg
Прегледи:1
Размер:100.8 КБ
ID:5713741
                          Майсторя серсемин яде кебапчета, нещо с агнешкото не мога да се разбера.
                          Този 6 обаче смятам да няма кебапчета и пръжоле ма да видим, яренцето вече е пазарено.

                          Честит празник на всички и да има много здраве.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да запалим пещ

                            Е, благодарение на подробните илюстровани инструкции, май улучих печеното днес.
                            Та ето я фурната-барбекю, иззидана от местен майстор:
                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1462093369
                            Опалването беше изпълнено точно...
                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...7&d=1462094691
                            И ето го резултатът - вкусно беше!
                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...6&d=1462094552
                            И на вас вкусен Великденски обяд!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да запалим пещ

                              О, не - стана както подозирах - снимките останаха невидими... На един "младши участник" може и да се прости, вярвам.
                              Затова нека пробваме отново:
                              Фурната
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:furna.jpg
Прегледи:1
Размер:286.0 КБ
ID:5713763
                              Огънят
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opalwane.jpg
Прегледи:2
Размер:326.9 КБ
ID:5713764
                              Печеното
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pe4eno.jpg
Прегледи:2
Размер:341.1 КБ
ID:5713765

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да запалим пещ

                                Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                                ...добре е от време на време да разкарваш жарта на плочата там където се струпва повече и се застоява не може да се нагрее.Става с приспособен дълъг железен прът.
                                Като вкарвам новите дървета бутам цялата жарава назад, та не се застоява

                                Ех, замислихте ме, че наскоро не съм я позлвал. Тази година е на фурна. Ще трябва да се стегна

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0065.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5713955

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0066.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5713956
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X