Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моя пръв проект- реставрация на бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моя пръв проект- реставрация на бръснач

    Здравейте колеги почитатели на класическото бръснене.
    Преди време се здобих с бръснач Ерик Антон Берг 4/8, предполагам,че е 1/4 шлиф, но може и да е ведге, френч поинт.
    Бръсначът имаше нужда от премахване на лека курозия по него. Опитах се да го почистя с водна шкурка като първоначално започнох с 2000,но после преминах на 600-1200-1500-2000. В момента по него има следи от драскотини, предполагам от предишния му собственик и леки язмички ,които немога да премахна седят като черни петна, но не излизат. Страхувам се,че ако премина на по малък грит шкурка може да го надера повече и засега се чудя какво да го правя.
    Опитах се да го заточа на белгийски котикул, но не ми се получава.
    Котикула е с размер 15х4 и е селектед граде/ доста е фин( можеби е подходящ само за полиране).
    Шведската стомана е доста твърда и не ми позволява да го заточа на котикула. За да направя наново режещия връх ми отнема минимум 4 часа , като използвам каша от друг камък(слури стоун).
    Неразполагам с камак 1 к за да направя режещтия ръб както е редно и да го заточа с котикула по нататъче.
    Друг проблем с него е, че има ражда аколко горния нит и е малко натегнат, но пак за сметна на това мн лесно се минава на каиш и камък.

    Ако някой от Вас би могъл да ми помогне с този бръснач, ще сам мъ много благодарен.
    Поздрави и приятен ден.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190806_140330.jpg
Прегледи:1
Размер:181.4 КБ
ID:6159023Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190806_140348.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:6159024Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190806_140415.jpg
Прегледи:1
Размер:157.1 КБ
ID:6159025

  • #2
    От: Моя пръв проект- реставрация на бръснач

    Здравейте, вчера завършиь работата по бръснача и ми остана само заточванете му, преди да го преведа в употреба.
    Някой от Вас , би ли могъл да препопръча сервиз за заточване. В интернете откривам само това https://2styrkela.com/zatochvane-na-br-snach.html.
    Някои от Вас позлвал ли е услугите им и по специялно за бръснач ?
    Ако някой може да препоръча сервиз или продавач на камъни( по специялно Нанива или Шаптън ме интересуват) ще сам благодарен .
    Поздрави

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Berg finished.jpg
Прегледи:1
Размер:182.2 КБ
ID:5820049

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X