Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С четка и бръснач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: С четка и бръснач

    Каро не е лош крем,даже става и за бръснене с бръснач,та иронията ти е излишна...Ако обаче си фен на белота - има и Пика,и Спатия... Купа не съм виждал,ama... Понеже са ти близо,да ти препоръчам нещо,от собствен опит - Boellis,всичко от колекцията им Panama 1924.
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!
    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

    Коментар


    • #47
      От: С четка и бръснач

      Boellis за първи път го чувам, но ще се поинтересувам и ако имам възможност ще го опитам. А с карото правя второ виде в което говоря положително. Иронията беше насочена към обезценяването на самобръсначката Уилкинсън. Видно е, че не си гледал всичко, а си превъртал.

      Коментар


      • #48
        От: С четка и бръснач

        Така е - даже не превъртам.Изобщо.Първо трябва да съм наясно защо да гледам такъв клип..? Като учебно - информационно помагало,тоест да се науча как да се бръсна с подробно обяснение стъпка по стъпка..? Като тест на изделия и продукти за бръснене..? Или като обнародване на първи стъпки в бръсненето..? Искаш коментари,дискусия,е дай насока де..?Постоянно натякваш за цените - ами защо си кръстил темата така,кръсти я "Бръснене за 2.60"..? Както и да е,може аз да не съм доразбрал нещо - напоследък модерните творци оставят публиката сама да разгадае смисълът на творбите им..?Е,аз отказвам да полагам повече усилия за това,успех с бръсненето!
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #49
          От: С четка и бръснач

          Както в първото мнение на тази тема, така и във видеовъведението на канала казах, че канала съм го създал с цел взаимно обогатяване на културата ни на бръснене. Демек аз показвам какво знам и какво ново съм научил от коментарите. Не уча никой, защото самият аз се уча.
          п.п. А цените ги казвам защото много хора имат грешното убеждение, че класическото бръснене е скъпо. Така че смятам, че това е полезна информация за тези които са на ръба да минат от спрей и глава с 5-6 ножчета към класическото бръснене.
          Последно редактирано от Илиян Илиев™; 05-11-18, 12:33.

          Коментар


          • #50
            От: С четка и бръснач

            Разбрах Така е,добре правиш. И аз никога не съм препоръчвал най-скъпото на начинаещ...
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #51
              От: С четка и бръснач

              И едно видео EXTRA. Първи опит за оформяне на мустака.
              https://youtu.be/UlD80ELa_5s

              Коментар


              • #52
                От: С четка и бръснач

                Сложна личност сте Вие, гусин Илиев. Първо "никой не коментира видеото ми", после "защо ме обиждаш на Уилкинсън"... Добре, тогава:
                - Вие сте изключително привлекателен мъж; имате впечатляваща колекция от кремове, сапуни, афтършейфове и самобръсначки; чудесно е, че споделяте с нас преживяванията в банята си и съм твърдо убеден, че с Ваша помощ ще превърнем досадното бръснене в неповторимо удоволствие и запомнящо се преживяване.
                Сега, сериозно- благодаря за споделеното, темата ми е интересна, нещо се закучи, та настоящият ми пост да се смята за леко повдигане.
                Направо започвам да мисля за сценична установка в мойта баня, където да изтъкна предимствата и недостатъците на сапуните, геловете, кремовете, готовите пяни и начините на "монтиране". Само дето, май останах само със сапуни по шкафовете.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #53
                  От: С четка и бръснач

                  Напоследък съм много зает и не намирам време да пиша. Даже мисля да си затварям профила във фейса, защо ди е безполезна загуба на време.
                  А това с видео установката в банята ти си е добра идея. Аз скоро и за клипове няма да имам време, та не е зле някой да продължи започнатото.

                  п.п. През форумите и разни други писмени форми на общуване е възможно нещо да се изтълкува за друго. Не виждам смисъл в излишни караници. Нека приемем, че нещо не съм доразбрал и съм се засегнал неоснователно, за което се извинявам.

                  Коментар


                  • #54
                    От: С четка и бръснач

                    В никакъв случай не бих си позволил караница с Вас.
                    Нящо не моем са разберем. Може би съм вложил повечко сарказъм в думите си, но то е просто, за да провокирам мнения по тази впечатляваща тема. Превръщането на досадното, ежедневно бръснене в удоволствие, е една от непостижимите ми мечти и ако има кой да ме поведе към тази мечта, аз ще го подкрепя с две ръце, че и с два крака, че и с още нещо.
                    Ни съ коркайте.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #55
                      От: С четка и бръснач

                      Всекидневното бръснене наистина си е сложна работа. Аз все се каня да направя един двуседмичен маратон за да видя какво е и все отлагам... Ако мога да помогна с нещо кажи, ще се радвам да усетиш удоволоствие от бръсненето.
                      Според скромния опит който имам, смятам че класическото бръснене е точно за теб и то със самобръсначка със затворен гребен. Тип Уилкинсън класик. Какво като е пластмасова...
                      Всъщност има и друга самобръсначка, за която се говори, че е не по-малко щадяща и нежна и е абсолютно подходяща за първи стъпки и всекидневно бръснене. Ще гледам да се информирам допълнително кои са най-нежни за всекидневно бръснене и в същото време ще пробвам самобръсначката за която споменах току-що. И без това много се застоя на рафта безучастно чакайки в евтината си опаковка.
                      Естествено ще се информирам и за подходящи сапун, афтър или евентуално балсам, както за крем преди бръснене.

                      п.п. Ножчетата също са важни. И за тях ще питам.

                      Коментар


                      • #56
                        От: С четка и бръснач

                        Ей голям зор ви дава това бръснене бе! От над 30 години се бръсна и последните двадесетина ВСЕКИ ден, ама всеки! И тез последните двадесетина с четка и сапун. И какво като ми е пластмасова самобръсначката със сменяеми глави с много ножчета?! Бръсна се за около пет минути, не мога да си позволя да губя повече!
                        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                        Коментар


                        • #57
                          От: С четка и бръснач

                          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
                          Ей голям зор ви дава това бръснене бе! От над 30 години се бръсна и последните двадесетина ВСЕКИ ден, ама всеки! И тез последните двадесетина с четка и сапун. И какво като ми е пластмасова самобръсначката със сменяеми глави с много ножчета?! Бръсна се за около пет минути, не мога да си позволя да губя повече!
                          И аз за толкова,та и по-малко...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #58
                            От: С четка и бръснач

                            Едно нормално бръснене трае толкова, около 5-6 минути, независимо от вида на самобръсначката. Някои дори с бръснач успяват за толкова. При самобръсначките с много ножчета е по-вероятно зачервяването и раздразнението на кожата. При класическите самобръсначки това се случва рядко, но пък е лесно да се пореже човек. При бръсначите не знам как е, но опиталите твърдят, че това е идеалното решение.

                            Коментар


                            • #59
                              От: С четка и бръснач

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              ....
                              Направо започвам да мисля за сценична установка в мойта баня.....
                              Само заради тебе....

                              Коментар


                              • #60
                                От: С четка и бръснач

                                Такаааа...супер дупер старата ми самобръсначка купена 80-те години от ЦУМ изкарала техникум ,казарма ,софстрой и пенсия в полицията. Специалния сапун и испанеца. Филармоника 25мм ширина на острието,ако не става за бръснене може да се кълца зеле с него.Това последното е мнение на един уважаван мой приятел.
                                Не съм много фотогеничен и на няколко сельодки толко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X