Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Камъни за заточване , стропове и пасти , инструменти за заточване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Търси в Ибей. Там има всичко.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #17
      Аз си поръчах от алиекспрес. Първото дойде - комбинирано 400 и 1500, трябва да дойде и едно комплектче от 4 малки - 120, 320, 800 и 2000. Отзив не мога да дам тъй като нямам база за сравнение. За домашно точене на ножовете в кухнята 400 ми се струва твърде фин, трябва нещо по-грубо.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #18
        Определено трябва. Както е споменавано не веднъж - заточването става до около грит 800-1000. От там нататък вече заточеният режещ ръб се полира и става по- устойчив. Или иначе казано, ако до грит 800 ножът е хабен като брадва от съюза, то от там нагоре, колкото и да го точиш - остър, няма да стане. Другото, което ми прави впечатление, събирайки през годините над 50 камъка, водни и всякакви - един и същ грит при различни производители се държи коренно различно. Особено по- евтините. Много зависи и каква стомана на какъв камък подаваш. Имат много твърдости. Мога да напиша ревюта за доста камъни, но в ножарските форуми има много изписано. За свои лични нужди, много удачни и всеядни за меки и особено за твърди стомани - 62-70 HRC са много всеядни и бързи, лесни за употреба(сплаш енд гоу) са именно Шептън Глас. Най - любими са ми те. Изключително съм доволен спрямо цена/ качество.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X