Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бръсначи, точене и въобще използване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бръсначи, точене и въобще използване

    Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
    Харесва ли ти как реже тая пущина..?
    Ми де да знам... Нямам никаква база за сравнение. Ама си реже де, щом успя да ме пореже толкова пъти...
    Всъщност изобщо нямам съмнения относно остротата му. Ако бях го точил аз-понеже нямам абсолютно никакъв опит-най-вероятно щях да се псувам сам, че не съм се справил.
    Като се понауча да се бръсна и да точа острието-чак тогава ще мога да преценя дали сега реже.

    Ама както казах-нямам съмнения за остротата, даже ще го имам за еталон при моите последващи точения.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      От: Бръсначи, точене и въобще използване

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Ми де да знам... Нямам никаква база за сравнение. Ама си реже де, щом успя да ме пореже толкова пъти...
      Всъщност изобщо нямам съмнения относно остротата му. Ако бях го точил аз-понеже нямам абсолютно никакъв опит-най-вероятно щях да се псувам сам, че не съм се справил.
      Като се понауча да се бръсна и да точа острието-чак тогава ще мога да преценя дали сега реже.

      Ама както казах-нямам съмнения за остротата, даже ще го имам за еталон при моите последващи точения.
      Имах предвид на брадата как го усети,ама не се съобразих,че наистина няма с какво да го сравниш Иначе реже и дялка разни косми...
      Със здраве да си го ползваш!
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #48
        От: Бръсначи, точене и въобще използване

        Ъгълът е важен... То и затова ако е широк бръснача, от една страна ъгълът се държи по-лесно, от друга е по-трудно. Но за "феновете", ето един пример, че при съответното желание, всичко е възможно... Надписът на снимката беше, "Млад момък се приготвя за среща с девойка"... :-) Т.е. ако Кольо желание има, даже и бръснач не е нужен...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:axe_shave.jpg
Прегледи:1
Размер:71.5 КБ
ID:5460130
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #49
          От: Бръсначи, точене и въобще използване

          Тази снимка ми напомня за Хайтовия герой дето бръсна ходжата с брадва.

          А желание винаги има. То ако спре да има-значи съм умрял...

          А усещането-амиии, скубе, и дращи. Виждам, че е много добре наточен, но очаквах по-друго усещане. Поне като на самобръсначка със сменяемо ножче, ама ножчето да е ново. Сега усещах все едно с изхабено ножче.
          Може би е от неопитност, или от пяната. Нямам никакъв крем за бръснене, та си ползвах обикновената пяна която ползван досега.
          Бръснах се веднага след баня, то даже не съм излизал от банята даже и душа още вървеше...

          Абе ще се науча, няма начин.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #50
            От: Бръсначи, точене и въобще използване

            Пяната изхвърли. като ще се бръснеш с бръснач, вземай си една четка и САПУН за бръснене. Хем по-икономично, хем нищо общо. Несравнимо е. Пяната не става ВЪОБЩЕ, докато не я изхвърлиш само ще се мъчиш. И не забравяй ъгъла. Оттам иде всичко... Има един уникален разказ, в твоя чест ще се напъна да го преведа, много е полезен...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #51
              От: Бръсначи, точене и въобще използване

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Има един уникален разказ, в твоя чест ще се напъна да го преведа, много е полезен...
              И сега кво-трябва да черпя ли?
              За пяната е ясно, не съм си и мислал да я ползвам за бръснача, но вчера само това имаше. Мина ми през ума да разтъркам с четката обикновения сапун. Пробвал съм го друг път като съм оставал без пенливо нещо в банята. Но не става добра пяна.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #52
                От: Бръсначи, точене и въобще използване

                Четката има двойна функция и освен нанасянето на пяна, спомага и да се поизправят космите, което пък улеснява бръсненето...

                Коментар


                • #53
                  От: Бръсначи, точене и въобще използване

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  И сега кво-трябва да черпя ли?
                  За пяната е ясно, не съм си и мислал да я ползвам за бръснача, но вчера само това имаше. Мина ми през ума да разтъркам с четката обикновения сапун. Пробвал съм го друг път като съм оставал без пенливо нещо в банята. Но не става добра пяна.
                  Коле,ако няма сапун,вземи си обикновен крем каро.Или ако намериш - барбон,върши работа.Четка задължително - ходи до ДМ и си вземи тази от 12 лева.И пак повтарям : острието да е почти прилепнало до бузата.
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бръсначи, точене и въобще използване

                    Благодарение на Бат'Пепо да е жив и здрав и аз се сдобих с бръснач. И се оказа че острието трябва да е много прилепнало към бузата, щото ако се държи като самобръсначка скубе страшно Направо съм късметлия, че не се самозаколих или самоощавих

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бръсначи, точене и въобще използване

                      Не бе, ъгъла трябва да е "третината от четвъртината на кръга".

                      С нетърпение чакам да ми поникне брадата за да пробвам новонаученото.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бръсначи, точене и въобще използване

                        Първоначално публикуван от Стефан ШОПОВ Преглед на мнение
                        Благодарение на Бат'Пепо да е жив и здрав и аз се сдобих с бръснач. И се оказа че острието трябва да е много прилепнало към бузата, щото ако се държи като самобръсначка скубе страшно Направо съм късметлия, че не се самозаколих или самоощавих
                        Благодаря ! Сега как е,има ли разлика като прилепне до бузата,по-гладко ли бръсне? А бръснача издава ли едни странни звуци при допир с брадата..?
                        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                        Най-добрият ром е студеният ром!
                        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бръсначи, точене и въобще използване

                          Днес за първи път се обръснах без да се порежа.
                          Може и от сапуна да е-днес си получих истинския сапун за бръснене благодарение на бат Пепо.
                          Наистина има разлика в сравнение с крем Каро, но чак пък толкова...
                          Абе истината е, че започвам да свиквам. Май.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бръсначи, точене и въобще използване

                            Ха-така де! Абе сапуна си е важно нещо,ама по-вероятно е да си задобрял...
                            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                            Най-добрият ром е студеният ром!
                            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Заточване на бръснач-нагледни клипове

                              Намерих три клипчета за заточване на бръснач стъпка по стъпка на български език направени от българин ползващ бръснач от 1979 година:

                              1.

                              2.

                              3.

                              Приятно гледане, човекът е имал желание да помогне и е качил клиповете в you tube за свободно позване/гледане от желаещите да се научат.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Заточване на бръснач-нагледни клипове

                                Поредните клипчета, които показват как не бива да се точи бръснач... За съжаление уважаеми колеги, от клипчета, не може да се учи. Само уводната част, с леки елементи на задължителната теория е поне 3 часа... А това по-горе е чалга в точенето от чиста проба...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X