Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да хвана рояк пчели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Как да хвана рояк пчели?

    Хахаха, у пчеларския форум редовно се препитваме по въпросите с медоносната растителност. За ясена даже има и създадена спецтема, че то като ги почнеш - полски ясен, бял явор, осен, мъждрян, ясенолистен явор и т.н., един колега каза че в семейство кленови са 36 вида... Ся, кое от какво се опрашва, да му мислят лесовъдите, нас ни интересува в нашия район растителността дали дава прашец и нектар за нашата си, медоносната пчела. Щото има и още хиляди насекоми дето кацат, смучат, опрашват, хапват, акат и квото се сетите по растенията, екосистема - какво да ги правиш.
    Расера отгоре спомена за топбара. Действително, елементарен и евтин кошер. Няма как и иначе да бъде, след като е измислен с цел създаване на някакъв поминък в бедните райони на Кения. Става и от прерязан на две пластмасов бидон. Но все си мисля, че при нас в България, пчелата зимува и изпролетява по-добре във вертикална конфигурация. Приятно гледане:

    https://www.youtube.com/watch?v=6-sn44dwT9U

    Коментар


    • #47
      От: Как да хвана рояк пчели?

      Японския кошер ми изглежда неприлично прост и с пъти по-мъдър като философия. Сигурно е така, щото не гледам пчели Ако има някой, който гледа няколко вида кошери (включително японски), да сподели повече подробности за недостатъците му, моля.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #48
        От: Как да хвана рояк пчели?

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Японския кошер ми изглежда неприлично прост и с пъти по-мъдър като философия...
        Абсолютно. Преди години като го коментирахме оттатък, аз го нарекох безобразно елементарен, а знаем каква е разликата между простите и гениалните неща. Много мъдрост има в него - безкрайна хралупа, без начало и без край. Недостатък е, че не става за интензивно пчеларство и затова нашего брата не се интересува от него, а и не ни дава възможност да покажем колко сме велики на планетата Земя. Аз лично нямам безрамкови кошери, но си мисля, че все някога ще пробвам японеца. Иначе, да, има колеги дето имат покрай другите си кошери и японски или кенийски и дават положителни отзиви общо взето.

        Коментар


        • #49
          От: Как да хвана рояк пчели?

          https://www.youtube.com/watch?v=0_pj4cz2VJM
          Юпи, ей такова да си направиш!
          "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
          LZ1NWW
          B(+)

          Коментар


          • #50
            От: Как да хвана рояк пчели?

            Отново по темата

            http://www.boredpanda.com/honey-hunt...-andrew-newey/

            Коментар


            • #51
              От: Как да хвана рояк пчели?

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Бая големи са тея буби и тея пити ... и екшъна ще е голЕм.. Представям си озвучението на тия картинки какво е.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #52
                От: Как да хвана рояк пчели?

                Първоначално публикуван от nadiator Преглед на мнение
                https://www.youtube.com/watch?v=0_pj4cz2VJM
                Юпи, ей такова да си направиш!
                Това може ли някой да го обясни???
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #53
                  От: Как да хвана рояк пчели?

                  Да - като чешмата е, но тече доста по-бавно. Австралийците дето са го измислили му искат 600 $ и са описали целия начин на работа в сaйта си.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #54
                    От: Как да хвана рояк пчели?


                    Трудно ми е с английския особено на такива теми
                    Как се разпечатва меда?
                    Изгледах няколко клипа и единственото което ми идва на ум е едно друго велико изобретение, ЧУШКОПЕК
                    Последно редактирано от kra_kra; 28-05-15, 09:06.
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • #55
                      От: Как да хвана рояк пчели?

                      Несравними са нещата... Нашия соц чушкопек работи безотказно вече 30 години, с нулева поддръжка. Сандъка с чучурите отгоре е машинка за пари, нещо като оная машинка за парцалчета от "Господин за един ден" - хоп, едно кълбенце-10 лева, десет кълбенца-100 лева, сто кълбенца... Принципите отдавна са известни.
                      И пак по темата:
                      http://vbox7.com/play:b856827e45

                      Коментар


                      • #56
                        От: Как да хвана рояк пчели?

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение

                        Трудно ми е с английския особено на такива теми
                        Как се разпечатва меда?
                        Изгледах няколко клипа и единственото което ми идва на ум е едно друго велико изобретение, ЧУШКОПЕК
                        Меда не се разпечатва. чрез завъртане на "крана" двата успоредни реда килийки (те на ли са залепени дъно за дъно, също като при нормална пита) се разместват и меда реално изтича от през дъната, а не както ние го вадим през отвора. След като затвориш крана, питата се връща в нормалното си положение. Готино изобретение, но все си мисля че е неприложимо в промишленото производство.
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #57
                          От: Как да хвана рояк пчели?

                          А пчелите дали ще слагат пак след като не са разпечатани килите?
                          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                          Коментар


                          • #58
                            От: Как да хвана рояк пчели?

                            Абе то това "изобретение" и другите преди него не са насочени към хората които имат понятие от пчели, какво да го коментираме? Вече май в трета тема... Колко пъти ще могат да се отворят тия килийки и в един момент пчелите като ги замажат с восък и прополис, после кво става... някоя килийка ако не е източена преди закапачването, после?

                            П.п. Юпи, гледам, че преди 4 години си пуснал тема за "Отпочването с пчелите", що не си ги почнал досега?

                            Коментар


                            • #59
                              От: Как да хвана рояк пчели?

                              Ми щото още не мога да си отговоря на въпросите от тогава :-? ;-)
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • #60
                                От: Как да хвана рояк пчели?

                                Отговорите ти ги дават пчелите, никой друг. Колкото и клипа да изгледаш, колкото и добронамерени да сме по форумите, колкото и книги да прочетеш, не усетиш ли миризмата на отворен кошер - не става работата. Нашият мъдър народ има една поговорка - за меда и жилото.

                                П.п. С последното изречение ти давам отговор и по другата тема. За мухите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X