Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Общи приказки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Общи приказки

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Молеца може да избяга, защото лети. Яйцата, ларвите и какавидите ще си останат там, но дали ще оживеят, или да паля сяра? Не съм го правил досега, не съм и гледал как става, само съм чул, че е безотказно. Сигурно и с някакъв инсектицид ще е успешно, ама те имат гадното свойство да правят остаттъчни количества по восъка.
    Ти си профи и свалянето и съхранение на корпуси и пити ти е елемент от технологията/начина на работа и за догодина ще си наясно, сигурен съм. Варианти - студ /хладилна камера, фризери/, затворено помещение /фургон, барака/ за фумигация или навес за съхранение на комини. Преди години оттатък Борислав мисля че качва снимки как ги съхранява неговите - навесче с мрежа отстрани и отдолу и отгоре на корпусите комарна мрежа и това е. Само че питите вътре трябва да са чисто медови. Вкараш ли и една кафява /от люпено пило/ и при топло време си готов. Има го и варианта разбира се всичко да си седи по кошерите целогодишно /със съответната специфика/.. Например на няколко пчелина си и центрофужиш с мобилна станция. Ако центрофужиш в базата, логично е пък магазините накрая да си останат на склад половин година.
    Аз формалин както казах, не съм ползвал, но със сярата съм наясно. Цивилизованият подход е със серни ленти /има ги по винпроми и винарски магазини/, дядовият начин е една тавичка с въглени и 2-3 лъжици сяра отгоре, пъхаш вътре в помещението и затваряш, отвън Ако е топла есента след две седмици повтаряш. Спазвай мерките за безопасност обаче и противопожарните - тоже, че съм правил и пожар. Сложил съм отдолу под комина, само че разстоянието до долните рамки не съм го изчислил, восъкът поочва да се топи и капе върху жаравата и оттам пуф нагоре... От доста години вече съм се лишил и от това удоволствие - ей го вчера центрофужих за предпоследно и прибрах по един магазин с чисти пити, останалите ще стоят по кошерите докато хване студа.

    П.п. Преди много години веднъж ползвах и делиция /Фостоксин/ - бързо, лесно, вкусно и не прощава. И сега много хора го ползват, но няма да го препоръчам публично, щото не съм проверявал разрешен/забранен ли е и да не вземем да ядосаме някой пуритан.

    Коментар


    • #92
      От: Общи приказки

      Фостоксина вече го доставих, преди да прочета горното мнение. Тъй като е силна отрова и може да увреди човек, предполагам, че законно се използва от хора, снабдени със съответната тапия, както и от самоуверени като мен. Това за момента ми се стори най-чистия вариант от всичко по-горе изброено. Помещението за съхранение на пити /хладилник/ ще е факт догодина, ако не се обърка нещо.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #93
        От: Общи приказки

        За какво ти е хладилник? В най-голямата жега питите са по кошерите...
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X