Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос към пчеларите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос към пчеларите

    Здравейте, имам няколко въпроса относно меда и производните му.
    За начало влияе ли на качеството на меда храненето на пчелите с захар зимата и по добър ли е меда ако им се остава мед за храна.
    Другия въпрос е относно прополиса, дават го доста добър продукт за стомашни проблеми - даваме на малкия Ники прополис със малко мед, та интересува ме това дали е така и кой мед е най - подходящ за стомаха. Малкия не трябва да яде захар за това ми е въпроса и за храненето на пчелите със захар.

  • #2
    От: Въпрос към пчеларите

    Дани, прополис се приема единствено и само разтворен в алкохол!
    А най добре ми се обади, да ти обясня как, също за меда, че нямам време да пиша в момента.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      Re: Въпрос към пчеларите

      Да Краси, знам как се взима екстракт, 2 вида са единия е алкохолен, другия е като го замразиш във фризера и после се остъргва.
      Прати ми едно телефонче на лично.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос към пчеларите

        Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
        Дани, прополис се приема единствено и само разтворен в алкохол!
        А най добре ми се обади, да ти обясня как, също за меда, че нямам време да пиша в момента.
        Като имаш време, обясни за прополиса. Има ли срок на използване например? Как, по колко, колко време? Видове разни има ли. Колко струва?
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос към пчеларите

          Настърганият прополис се разтваря в спирт и се дава на капки на малкия.
          Разрежда се до необходимата безопасна за дете доза.
          Тарга, няма срок, не вярвам да можеш да предозираш, ама и няма да искаш. Иначе става хубава напитка
          Струва скъпо, колкото си го намериш.
          Аз настъргвам 1/3 шишенце от спирт с прополис и допълвам със спирт 98%. След месец е готово, държа го в хладилника.
          Като намалее, доливам спирт и така, докато избледнее цвета. Отива поне година.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос към пчеларите

            А самия прополис има ли срок на съхранение, годност сиреч в оригинален вид. Питам щото имам малко, ама е стар.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос към пчеларите

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              А самия прополис има ли срок на съхранение, годност сиреч в оригинален вид. Питам щото имам малко, ама е стар.
              Няма проблеми! Ползвай го, без да се притесняваш.

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Здравейте, имам няколко въпроса относно меда и производните му.
              За начало влияе ли на качеството на меда храненето на пчелите с захар зимата и по добър ли е меда ако им се остава мед за храна.
              Другия въпрос е относно прополиса, дават го доста добър продукт за стомашни проблеми - даваме на малкия Ники прополис със малко мед, та интересува ме това дали е така и кой мед е най - подходящ за стомаха. Малкия не трябва да яде захар за това ми е въпроса и за храненето на пчелите със захар.
              Храненето със захарен сироп, няма нищо общо с качеството на меда. Със захарен сироп, се подхранва есента и пролетта, когато няма медосбор! Важно е, да не се дава захар, по време на медосбор.
              Най-подходящият мед, за стомаха, е мановият. Той е най-полезен, по принцип.

              За прополиса- На 100 мл/л. спирт, се слага 30 грама прополис. Държи се на тъмно и след 48 часа е готов за употреба. Не се разклаща, а се взима с пипета.По-горе са написали месец- това не е вярно. Най-добре е , да се приема, сутрин- на гладно. 10-15 капки, на бучка захар , или в кафена чаша вода.
              Последно редактирано от Райковски; 05-04-13, 22:15.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X