Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Торене на картофи с водоразтворим тор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Торене на картофи с водоразтворим тор?

    Здравейте, правя проект в университета, в който карам магистратура в момента (ХТМУ) относно отглеждането на картофи в България. Избрал съм за отглеждане сорт Агрия в района на Самоковското поле, като избраният от мен метод за напояване е капково. Искам да го комбинирам с наторяването, затова съм избрал водоразтворим тор Кристалон Син 17:6:18. На описанието на този продукт пише, че се внася в норма от 5-7кг на декар през 10-15 дни. Какво ще рече това? Колко пъти трябва да се внесе този тор. Определил съм 3 поливки за нивата Благодаря предварително!

  • #2
    До: Торене на картофи с водоразтворим тор?

    Първоначално публикуван от vazo Преглед на мнение
    Здравейте, правя проект в университета, в който карам магистратура в момента (ХТМУ) относно отглеждането на картофи в България. Избрал съм за отглеждане сорт Агрия в района на Самоковското поле, като избраният от мен метод за напояване е капково. Искам да го комбинирам с наторяването, затова съм избрал водоразтворим тор Кристалон Син 17:6:18. На описанието на този продукт пише, че се внася в норма от 5-7кг на декар през 10-15 дни. Какво ще рече това? Колко пъти трябва да се внесе този тор. Определил съм 3 поливки за нивата Благодаря предварително!
    Най-добре е да питаш тези които ти го продават . При тях винаги има агроном и той ТРЯБВА да знае .
    Иначе - от опаковката числата 17:6:18 означават колко е процентното съдържание на Азот-Фосфор-Калий от цялото количество ....което си е малко .Колко голяма е опаковката ?
    Все пак като допълнение към основното торене ( листно подхранване или капково) може нещо да помогне ....?
    Внасянето на този тор е във фаза вегетация, т.е. когато се образува активно листната маса .Това значи след поникването на картофите .
    За сорт Агрия - ако картофите се сеят ''рътени'' поникват на 12-15 ден. Но ти трябва да изчакаш да се появят няколко листа .
    Ако се сеят "нерътени'', "голи" семена- Агрията ще се покаже на 40 ден или ако е много топло на 30-32 ден, но това е рядко .
    Ето защо има много неизвестни в твоя въпрос .
    Но отговора е - когато картофите образуват няколко листа чак тогава се подхранват с този тор .
    Не си мисли, че може да заместиш основното торене по такъв начин.
    Освен това сорта Агрия образува много голяма листна маса. Понякога това дори е проблем . Но зависи от семената и подготовката все пак .

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X