Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за електрическа фреза?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Съвет за електрическа фреза?

    Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
    Честито и ако може да качиш малко инфо.
    А за какво служи колелото отпред
    За предвижване от т.А до т.Б и при работа се вдига-60см работна ширина 5кс е мотора.
    0(-)

    Коментар


    • #17
      До: Съвет за електрическа фреза?

      Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
      Сега се загледах твоята със сило отводен вал ли е
      Не знам как се води. По-скоро е трансмисия някаква. Колелата отпред въртят по-бавно, а пък фрезата доста по-бързо. Редуктори някакви. Има и задна скорост.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #18
        До: Съвет за електрическа фреза?

        Моята специално силоотводен вал няма - тези на Гардения имат, ама по-високия клас от този. Предното колело не е задвижващо.
        Черно, мирише и разваля характера!

        Коментар


        • #19
          До: Съвет за електрическа фреза?

          Имам същия модел MTD , доволен съм като цяло , при по голям престой без работа смяна на бензина с пресен защото двигателя е доста чуствителен на гориво и не иска да запали .
          AUDI A6 2.8 V6 Quattro

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за електрическа фреза?

            Може ли да се ползва прикаче инвертар към нея

            Коментар


            • #21
              Да събудим темата десетина години по-късно , Има ли вече, на пазара, електрическа фреза, която да става за обработка на малка площ, чернозем, на неголяма дълбочина?

              Коментар


              • #22
                Първо да започна с това, че нищо не разбирам от земеделие.
                От 5 г. ползвам ел. фреза от Лидъл, 710W, струваше 150 лв. 80 кв. м. ги фрезовам за по-малко от час, на 100 м. сме от р. Тунджа и почвата я водят песъчлива. На есен викам човек да обърне мястото с права лопата, фрезовам на пролет, работи много лесно. Аз лично нямам идея какво точно се получава, но майка ми е много доволна от резултата - а тя разбира от земеделие.
                Тогава купих фрезата от любопитство и с експериментална цел. Имам намерение да взема трифазна, ако има такива, пак за експеримент и сравнение.

                Коментар


                • #23
                  От ЛИДЛ изкара бая време, преди да почне да работи с намалени обороти и е за ремонт ама не знам къде да я дам. А ползвам и друга купена от ПРАКТИКЕР ей такава:

                  https://praktiker.bg/medias/sys_mast...3590823966.jpg

                  и си е екстра, не прекопавам двора с лопата, пазя си кръста.

                  Коментар


                  • #24
                    Аз имам от 5г нещо такова https://www.onlinemashini.bg/elektri...t-1545-m/63259, не е същия модел но е 1500Вт и работи добре. Електрическата върши работа за по малка площ, иначе моторните са по добри, но моята градина е малка.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X