Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлювна ферма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Охлювна ферма

    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
    ами не разбирам от клъстъри за охлюви.ама аз си имам проблем със охлювите открай време.на декар и половина двор ми се е случвало да събирам по една кофа на ден (за да ги изхвърля разбира се,че ни изяждат всичко що е зелено).какви ли не химикали мятах (а пък уж искаме всичко да ни е натурално) и избавление няма.пък си представям ако човек тръгне и да ги отглежда.струва ми се правдоподобно поне откъм добива....
    МЕЗУРОЛ ШНЕКЕНКОРН 4 Г това е твоето решение, поне при мен подейства

    Коментар


    • #17
      До: Охлювна ферма

      Първоначално публикуван от andreiboyanov Преглед на мнение
      Като цяло смятам, че има смисъл от охлювовъдство, но не чрез Охлювения клъстър, а самостоятелно.
      Да,със сигурност ще е по-добре сам,но въпроса тогава ще е-на кого да ги продадеш? Защото както каза колегата Volk, българина още телешко не се е научил да консумира,какво да говорим за охлюви.

      Аз лично ги хапвам де.

      Коментар


      • #18
        До: Охлювна ферма

        Първоначално публикуван от galinikos Преглед на мнение
        Да,със сигурност ще е по-добре сам,но въпроса тогава ще е-на кого да ги продадеш? Защото както каза колегата Volk, българина още телешко не се е научил да консумира,какво да говорим за охлюви.

        Аз лично ги хапвам де.
        единия начин да се продават е на някоя от големите борси - италианската или френската. има и проект да се строи фабрика за преработка на охлюви, но за сега май не е много ясно на какъв етап е. ако това стане, ще има недостиг на охлюви в бг.
        "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
        Gabriel Garcia Mаrquez

        Коментар


        • #19
          До: Охлювна ферма

          Здравейте, аз от 2-3 години обмислям идеята за ферма, тази година съм решил да обикалям и да гледам . Цените на матерялите дадене в къслъра са безбожно надути като се разтърси човек може да му излезе с около 40 50 % по евтино

          Коментар


          • #20
            До: Охлювна ферма

            Едното от нещата, свързани с клъстъра и които ме дразнят е, че голяма част от информацията, която дават, не е коректна. Ето за пример няколко коментара на въпросната статия за италианския професор. Коментарите ги правя с пълното съзнание, че неточността в случая може да идва от некоректна журналистическа интерпретация, но като цяло е вярна и за самия клъстър.

            Според проф. Авангина от 10 дка ферма с около 20 хил. пълзящи животинки годишно могат да се печелят до 40 хил. евро.
            10 дка са 10000 кв.м., нали? На 10000 кв.м., ако сложиш 20000 пълзящи животинки, се пада по 2 охлюва на квадратен метър! С тая сметка при никой случай фермера няма да върже двата края

            Целта е да се отглеждат по 300 охлюва на квадратен метър. И 250 може да мине за приемливо...


            За създаването на подобна малка ферма са необходими около 6000 евро.
            Като направи професора или който е измислил тези 6000 евро ферма върху 10 дка с толкова пари, да ми се обади - ще му я купя на двойна цена

            За 2 дка инвестицията за първата година не е по-малко от 20000 лв. (което са 10000 евро за 5 пъти по-малка площ).

            По мои сметки (които не са меродавни, но пък са по данни на занимавали се с това хора) от 2 декара би трябвало да се излезе с около 10-15 хил. лева печалба (първата година). Може и повече, но всичко зависи от изкупните цени (виж по-долу).


            В Европа изкупните цени на охлювите са около 4,5-5 евро., като се очаква през следващите няколко години те да продължат да се качват.
            В Европа изкупните цени на охлювите може и да са били предишни години 4,5 - 5 евро за килограм, но в момента не са по-високи от 3,40 евро за килограм.

            В България мисля, че са двойно по-ниски.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #21
              До: Охлювна ферма

              Аз и бащата мислехме да се занимаваме с това,като разбрахме какви мошенници има, колко декари,пари и работа е нужно се отказахме просто не си струва,а и фермата трябва да се намира в близост до воден източник.Интернет е мястото в което можеш да прочетеш за клъстера и сам да видиш резултата.
              А ето и един линк,за да попрочетеш: http://nokbg.eu/index.php .
              Поздрави !!!
              [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

              Коментар


              • #22
                До: Охлювна ферма

                За клъстера .....
                Мошенници са някакви, обещават чудеса....Аз лично съм ходил в една ферма, но добива във фермата и това, което споменават от клъстера се различава доста, цената, на която продават продукцията си от тази ферма е 3 пъти по-ниска от това, което обещават от клъстера....и на въпрос към НОК какво биха ми гарантирали.... не ми дадоха смислен отговор и бягаха по-тъча, друго което бях прочел из нета за НОК е за една особа(жена) чието име не се сещам в момента, която е в управата на клъстера.... та въпросната дама е фалирала успешно няколко големи предприятия и обслужва чужди интереси... който има желание може да види тук:
                http://nokbg.eu/Chlenstvo-v-klystera/
                Разгледайте договора... права почти нямате....
                Моето лично мнение е че не трябва да им се вярва на НОК.

                Коментар


                • #23
                  До: Охлювна ферма

                  Здравейте !!Прочетох случайно темата ,и тъй като съм запознат с изграждането на фермата за охлюви ,реших да дам и аз мнение.
                  Миналата година приятел ме запали по идеята ,и аз усях да я реализирам !Повода за направата на фермата беше желанието ми да кандидатствам по мярка 112 "Млад фермер".Прочетох доста материали по темата ,но практиката учи най-добре.Пробно изградих малка ферма 200 кв.м. за да добия практическа представа за гледането .И както очаквах написаното в интернет и други издания коренно се размина с действителноста!!, така че ако имате конкретни въпроси и са в моята копметенция ще ви отговоря.
                  А отностно така нареченият Клъстър, моят съвет е по-далече от него!!
                  333 Just Half Evil

                  Коментар


                  • #24
                    До: Охлювна ферма

                    Като производител на селскостопанска продукция ще си позволя един съвет!

                    Колеги, не се занимавайте с хора които носят хартии, договори, вратовръзки и костюми...

                    Обикновенните хора, по борсата, по магазините, с пенсионерските торбички са тези, които "казват" какво да произвеждаме...

                    Моята стока я чакат с торбите още при разтоварването, а ако им стоваря чувал охлюви, вероятно няма да се върнат!

                    Щраусите, кенгурутата, червеите и т.н. са екзотика, която ви гарантира здраво затъване...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Охлювна ферма

                      Послушайте Вълчо и внимавайте с тези екзотики.Този клъстър от Кераско вече е постигнал ефект в Южна Америка порой от фалити Супер пирамида лапаш дървото от секъде.Четете по форумите бг. село и фермер .бг последно са зарибили Хърватска и сега вият като саранските мечкиброиш кинтите те ги хапват и после никой не ти изкупува охлювите и квоАбе ако ви се занимава със селско стопанство що не гледате овце традиционна стока за България и продукцията се търси под дърво и камик
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • #26
                        До: Охлювна ферма

                        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                        Абе ако ви се занимава със селско стопанство що не гледате овце традиционна стока за България и продукцията се търси под дърво и камик
                        Това е уникално животно...

                        Нищо от него не се губи...

                        Но най-добре да не се хващате...

                        От селско стопанство никой не е забогатял!

                        Но и не е останал гладен....

                        http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2802831
                        Последно редактирано от Volk; 26-02-10, 22:40.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Охлювна ферма

                          Хммм,и язе имах тез ниети /мераци,по "турски"/ да си чувам тез животинки.Научих сичко от чичката /гуглю/ и...аха ,да се хвана.
                          Ма тука си е най-хубаво.-истината е наяве!
                          КЛЪСТЕР...-изотпърво още ми прозвуча като нещо,дето трябва да му се снасят много парици-което за мен лично,е противопоказно.На нещо мазно ми блъска...

                          Идеята я знам,и там шаваме,и като дойде развитието,ще кажа.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Охлювна ферма

                            Eийййй, @Volk

                            http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2802831

                            с тая идея приби рибата.
                            Ама аз съм половин гърди напред!
                            Въпреки че живея в центъра на София, имам една кокошка от 2 години - подариха ми я.Тя се оказа голем пич!Кръстих я Гичка... Стана ми жал да я гилотиносам..
                            Та си я гледам и до днес - роман мога да напиша..
                            Наистина и през 8 месеца от годината снася яйца... Ко да ги правим, чудихме се.... пък почнахме да ги ядем...
                            Та по 2 месеца се е случвало да не купуваме...

                            .....
                            Баща ми се е засилил с тези охлета да се занимава ,ама като гледам няма да я бъде...
                            Спомням си като деца ходихме събирахме...Изкупуването винаги е минавка. Що ли се чудя? Имаше нещо като решетка- мине ли охлето през дупката - и ти минаваш по "тесла" тарифата...
                            CITYEL

                            Коментар


                            • #29
                              До: Охлювна ферма

                              Четох , четох .... па реших и аз да споделя .
                              Ферма звучи добре . Идеята е не да даваш пари на някой , а да изкарваш пари .
                              И щом говорим за печелене на пари трябва да е ясно , че топлата вода .....
                              Много преди да се заговори за ферми , в България са се изкупували охлюви .
                              Хубавото на нашата родина е , че имаме всичко онова за което хората правят ферми . Имаме си го свободно щъкащо наоколо .И така ....
                              Всяка година у нас се изкупуват охлюви . И бели и черни .Големина над 25 мм . След размножителния период - някъде през месец май .
                              Изкупната цена е 0.80 - 1.20 лв за килограм . Това е всяка година .
                              Интересното идва вече ТУК .
                              Който иска да изкарва пари от охлюви трябва да има хладилна камера .
                              Изкупува колкото му се иска на тази цена и съхранява животинките в камерите . И така докато цената се вдигне до тази която ви устройва .
                              Това обикновено се получава 2 месеца след масовия улов .
                              Вероятно от клъстъра-млъстъра посочват високите цени , но никой не казва , че ще ви купуват продукцията по масовата цена . Поне докато се ориентирате да си направите хладилна камера .
                              И така - щом искате приходи от охлюви - вместо 20 000 за ферма . купете 10 тона охлюви по 1 лв/кг , съхранете ги в камера ( изградена с другите 10 000 лв) и изкарайте около 10 000 лева още първата година . Клъстъра ..... да го ..........
                              Друго което не се споменава при фермата - за да ви изкупуват продукцията трябва да сте си купили размножителния материал от "лицензиран развъдник " . На цена доста над реалната .........
                              Въобще ......измислена схема . Работеща .
                              Успех на всички ентусиасти .
                              Ако имате връзки да дръпнете пари по евро проект - действайте !
                              Ако ще влагате собствени пари ....... имате безплатен съвет от колега.
                              Най-чистосърдечен и доброжелателен .

                              Коментар


                              • #30
                                До: Охлювна ферма

                                Първоначално публикуван от madbutcher Преглед на мнение
                                Здравейте !!Прочетох случайно темата ,и тъй като съм запознат с изграждането на фермата за охлюви ,реших да дам и аз мнение.
                                Миналата година приятел ме запали по идеята ,и аз усях да я реализирам !Повода за направата на фермата беше желанието ми да кандидатствам по мярка 112 "Млад фермер".Прочетох доста материали по темата ,но практиката учи най-добре.Пробно изградих малка ферма 200 кв.м. за да добия практическа представа за гледането .И както очаквах написаното в интернет и други издания коренно се размина с действителноста!!, така че ако имате конкретни въпроси и са в моята копметенция ще ви отговоря.
                                А отностно така нареченият Клъстър, моят съвет е по-далече от него!!
                                Към madbutcher.
                                Колега какъв вид охлюви беше заградил,и какво се получи с мярка 112?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X