Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фермерите ще продават директно..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фермерите ще продават директно..

    Фермерите вече ще могат да продават директно продукцията си в ограничени количества...

    Идеята е много добра, обаче да видим, как точно ще се реализира..

    Всички знаем ТИРовете със зеле от Македония, дето разтоварват в Петърч и това село, което гледа зелки само за собствена консумация, "зарежда" цяла България със зеле..

    Някой знае ли подробности за бъдещите условия?

    Някой модератор да сложи едно "т" в заглавието, да не ни се смеят децата! Благодаря..

  • #2
    До: Фермерите ще продават директно..

    Не мисли че българския чиновник ше ти пусне фъндъкОправяй се въпреки държавата.ПоздравиАз продавам млекото по 1.20 и ми идат манифестацияОще три крави ми трябват и нищо повечеПоздрави
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: Фермерите ще продават директно..

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Не мисли че българския чиновник ше ти пусне фъндъкОправяй се въпреки държавата.ПоздравиАз продавам млекото по 1.20 и ми идат манифестацияОще три крави ми трябват и нищо повечеПоздрави
      И за така...

      С разликата, че изкупих кравите в две села и сега сите селяни чакат пред магазина сутрин да си купят от тяхното мляко.. На същия курс, като твоя...

      Ама нали искаме да станем официални и легални...

      Коментар


      • #4
        До: Фермерите ще продават директно..

        Абе искаме ама тя дали искаНие не искаме да ни помага искаме да не ни пречиАма тя дали сака
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Фермерите ще продават директно..

          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
          И за така...

          С разликата, че изкупих кравите в две села и сега сите селяни чакат пред магазина сутрин да си купят от тяхното мляко.. На същия курс, като твоя...

          Ама нали искаме да станем официални и легални...
          Много са ми интересни като дойдат да купуват млеко и ги питам е добре що не гледаш крава.А те о толкова разправииА у кръчмата нема разправии нема нищо
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: Фермерите ще продават директно..

            По-големия им проблем е че ако ими сипеш чаша Данон, плюят и ходят да си плакнат устите...
            Щат не щат - купуват...
            Даже мисля да им вдигна цената..

            Демек, който е ял и пил истинска храна, не става за гражданин...

            Коментар


            • #7
              До: Фермерите ще продават директно..

              Така и трябва,в цял свят фермерите имат разрешение за директна продажба.Даже доколкото съм запознат в Америка има специални пазари за земеделски производители.Там продукция продаваш,само и единствено ако си производител.
              Проблемът на нашите производители ще се окажат,местата където трябва да продават стоката си-пазарите.
              Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

              Коментар


              • #8
                До: Фермерите ще продават директно..

                Някой има ли информация кое ще е определящо - мястото на фермата или мястото на регистрацията?

                Доколкото бях чул, ще има ограничение в радиус от еди колко си километра...

                Коментар


                • #9
                  До: Фермерите ще продават директно..

                  Честито,

                  сега за да продавате, ще ви трябва касов апарат. Ще трябва и фактури да издавате. Счетоводител да назначите, че я сте объркали някоя декларация и глоба .

                  Незнам човек да се радва ли, да плаче ли....

                  И аз си купувам млякото от частни лица производители по 1,30 литъра и не се опаквам(то друго си е мляко с един пръст каймак). Ама сега част от тея пари ще вземат да отидат в държавата (не че има лошо), но нали се сещате колко време ще чакате за дотации със същите тея пари. И никой чиновник няма да се трогне кога го закъсате и да ви помогне. Ама я сте закъснели с данъците и яко глоби .
                  LZ1VWW

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фермерите ще продават директно..

                    Просто нямаш представа що е то "прекупвач"...

                    Само ще вметна, че след него е нашенеца с големия кредит и мандрата,а той отива да продава на германеца с търговския обект, който го разглежда изпод очилата с мисълта дали първо да го фалира и подчини или да го подчини, а след това - фалира..

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фермерите ще продават директно..

                      За да продавате директно...ще трябва да излезете на светло....
                      То са проби...., разрешителни...протоколи...
                      После ще ви искат пакетаж и баркодове...
                      Здравни книжки и прегледи....

                      ...и всичко останало ..като към търговци.

                      Мислете!...Щом тези Ви го предлагат като възможност....БЕГАЙТЕ Далеко!
                      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фермерите ще продават директно..

                        Звучи логично...

                        То всъщност продажбите са си отдавна факт, все пак никой не успял да пребори пазарната икономика, но може би просто идеята е да се направи някакъв контрол...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фермерите ще продават директно..

                          Не бьдете такива песимисти де.
                          От това по зле не може да стане.
                          Аз сега пакетирам меда си на ишлиме и си плащам за това
                          Дано не са опорачили замисала на наредбата.
                          [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фермерите ще продават директно..

                            От 1995г съм регистриран като земеделски производител,същевременно през изминалите години съм се старал да бъда редовен според изискванията на законите.Но каква е била разликата между мен и тези които са били нередовни,аз правя някакви разходи,а те не,нищо друго.

                            И сега какво?Защо?
                            На тези въпроси не мога да си отговора,като същевременно си отговарям на по-сложни свързани с производството
                            Толкова години ядове с държавни чиновници,даже миналото лято данъчните проверяваха само тези,които редовно издаваме фактури,понеже нас ни знаят,а нередовните не,не могат и да ги разберат кои са.
                            Е кое му е по-добро незнам.
                            ТЛК 80 4,2ТД-95г

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фермерите ще продават директно..

                              Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
                              Така и трябва,в цял свят фермерите имат разрешение за директна продажба.Даже доколкото съм запознат в Америка има специални пазари за земеделски производители.Там продукция продаваш,само и единствено ако си производител.
                              И на Женския пазар е тъй. Там всичките чернокраки са производители.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X