Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цената на агнешкото 2023

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цената на агнешкото 2023

    Цената на агнешкото и ярешкото месо у нас непрекъснато поскъпва. Тая година е 24-30 лв./кг за четвърт в суперите, а производителите твърдят, че при тях по себестойност е около 12-15 лв. В Гърция (Тесалия) цената днес за цяло трупно от производител и в селския магазин е 2,50 евро/кг (кажи го 5 лв./кг), а преди 4-5 години беше 3,50 Е (7 лв.). В С.Македония се говори, че е дори по-евтино. Има ли някой личен опит, да обясни какво се случва?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    Докато има кой да купува и за 100 лева кило агнешко, така ще е...
    Последно редактирано от Еделвайс; 28-03-23, 12:44.

    Коментар


    • #3
      Аз не вярвам в Гърция да е 5 лв/кг-няма начин просто такава ценаЖиво тегло може и да му излиза на производителят 12 лв, ама фирата колко е, 50%...А данъците,транспорт,печалба за търговеца?Дали субсидиите за гърци и румънци са същите, като за нашите производители, или по-ниски?Другото, не е препоръчително да се яде много месо-вредно е.Аз, откакто ограничих много месото,само рядко пилешко и риба, съм много по-добре здравословно

      Коментар


      • #4
        Хахаа, напълно вярно.
        Търговците създават пазар на агнешко още в март месец, много ясно че който е произвел толкова рано ще иска и той да спечели, ден година храни стана и при овцете.
        От памтивека че до края на миналия век сме гледали овце и агне колехме задължително и най-често за 24 май. Гергьовден не беше официал празник и макар че баща ми беше Георги понякога сме клали и за 1-ви май...
        Пак в ония години нашият градски Родоп беше един от лицензираните за износ и кампанията по клането почваше срещу католишкия Великден и се чудехме как го ядат хората това агнешко толко рано па ей го - тая мода дойде и тука.
        Таа, който му се хапва - Бон апети

        Коментар


        • #5
          ...може да се сетите и защо някои среди правят всичко възможно да НЕ влезем в Шенген. Сега на границата с Гърция има "контрол", и ако си неудобен ще ти излезе през носа. Ако това го няма, на много хора ще им секнат паричните потоци и подобни ценови разлики ще станат невъзможни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            И в Гърция, докато стигне до големите магазини цената пораства 4-5 пъти, но пак е по-евтино - плешка е 16 лв./кг, бут е 18 : https://roussis.com.gr/product-categ...noerifia/arni/
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              Аз отдавна пазарувам месо от Гърция - телешко, свинско, агнешко. Цените са подобни, качеството е значително по-добро. За миналия Великден пазарувах от там - беше на цена като в по-скъпите софийски магазини, не по-евтино. Смрадливо месо от Гърция досега не съм купувал - нямам предвид старо, а хранено с боклуци. Този уикенд ще ходя и ще пиша тук.

              Коментар


              • #8
                Нищо странно не виждам в надуването на цените на агнешкото по Великден, по скоро го намирам за доста глупаво от страна на търговците, но си е тяхна работа. И Гергьовден ще мине и ще се появи на цената на свинското... като всяка година. И който обича, тогава да си зарежда фризера на воля, аз така правя

                И пуйки се предлагат на смешни цени в големите вериги, но не баш преди Коледа...

                П.П. Голям рев, голямо чудо за цената на олиото беше, вчера по новините гледам средна цена 4.79, най-евтиното в цяла България било 3.99... а пред мен на масата седи актуалната брощура на Лидл и на първа страница с големи букви пише 2.79 лв/л. И се чудя сега на ...... си ли да вярвам или на попа?

                И медиите, и ня тях косур не им търся, кефи ги да дъвчат тази тема, дъвчат я... Обаче половината правителство да обикаля да гледа колко струва олиото в бакалията по цял ден и основната му работа да е по 5 пъти на ден да пише в някакъв измислен сайт, на какво са се натъкнали у фантастикото.... с моите данъци.... е това ме дразни доста повече от цената на агнешкото.

                Бай Левон го каза съвсем простичко и разбираемо: Кой ви каза, че трябва да ядете евтини краставици през зимата?
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                  ...Бай Левон го каза съвсем простичко и разбираемо: Кой ви каза, че трябва да ядете евтини краставици през зимата?
                  Същото важи и за олиото - кой е казал, че хубавото олио трябва да е безплатно??? Може да прозвучи всякак, но аз например, само от олио "К@@иакра" не получавам киселини. Съответно то е най-скъпото обикновено по рафтовете

                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    Едни приятели гледат овце. И въпреки че им изкупуват млякото на 1.50лв , сметките не излизат. Казаха, че цената на фуража е скочила неколкократно. И май това ще им е последната година.

                    Коментар


                    • дядо владо
                      дядо владо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Интересно, ще питам. Аз давам 2 лв за краве от крава (приятелска цена) мислих че овчето и козето са по-скъпи🙄

                  • #11
                    Планирам за предстоящите празници да изям няколкостотин килограма агнешко и темата ме интересува живо...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #12
                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение

                      Същото важи и за олиото - кой е казал, че хубавото олио трябва да е безплатно??? Може да прозвучи всякак, но аз например, само от олио "К@@иакра" не получавам киселини. Съответно то е най-скъпото обикновено по рафтовете
                      А на теб кой ти е казал,че в България въобще можеш да си купиш олио!? Не говоря за някаква субстанция наречена олио. От време на време прескачам до Турция да хапна нещо вкусно и на връщане си вземам олио. Няма нищо общо с боклуците по нашите магазини.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20230306_171507_022603.jpg
Прегледи:321
Размер:296.5 КБ
ID:6917742
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #13
                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        Едни приятели гледат овце. И въпреки че им изкупуват млякото на 1.50лв , сметките не излизат. Казаха, че цената на фуража е скочила неколкократно. И май това ще им е последната година.
                        На който му е скъпо агнешкото, една перфектна идея за бизнес, става овчарЩе му купуват млякото по 1,50, а агнешкото по 12,00 - далаверка е отвсякъде.А той ще си яде агнешко без пари.Тая работа е изключително лесна, важното е да ги пасе където има Нет...Забавление цял ден,а Вучко ще завръща овцете

                        Коментар


                        • #14
                          ДаМ, май и в Бг е може: Агнешко по 9 лева килото в това голямо село, извиха се опашки (novinibg.eu)
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #15
                            На кой му пука за цената, да не го ям всеки ден.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • trapper
                              trapper коментира
                              Редактиране на коментар
                              защо спам-иш тогава?

                            • kbot
                              kbot коментира
                              Редактиране на коментар
                              От скука ...

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X