Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бълхи на село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бълхи на село

    Здравейте, имам сериозен проблем с тази напаст, като до сега два пъти пръскам с различни препарати купени от ветеринарната аптека през 15 дни и кучето е със фронтлайн или подобно на врата и няма отърване. Тъщата ме посъветва да пръскам с препарат против трева НАСА и това ще направя след седмица. В имота , които имам бях оставил кучето свободно да се разхожда из двора и беше се качило в постройките със много прах явно за да се скри от тези бълхи. Вероятно са разнесени гадините от кучето и сега, като отида до тази постройка направо ме налазват по краката. Такова чудо не съм виждал и се чудя с горелка ли да минавам по този терен, като там не се живее вече. Моля за насока, май заради европата спряха силните препарати за тези цели и сега ни продават по слаби такива, като имота е на другия край на България и там като отида трябва да съм подготвен.

  • #2
    Фронтлайн яко. Виж му активното вещество - имаше и големи разфасовки.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Айкън. В по-силна концентрация от препоръчваното, щом са толкова много.

      Коментар


      • #4
        Пиретроиден препарат, стига да не е "кръщаван' със "светена вода' от търговците, но има и схема на обработката. Навремето Айкън беше безгрешен,но сега не знам...
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • #5
          Федона на BASF . Аз на по добро не съм попадал .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            Айкън и Бандит. Фендона са вложили повече пари за реклама, отколкото за всичко до излизането му на пазара
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Фронтлайн яко. Виж му активното вещество - имаше и големи разфасовки.
              Фронтлайн ще му излезе доста скъпо. Ако намери регент 800, забравен от някой земеделец, въпреки че е забранен отдавна и годността ще му е изтекла , смело да пръска. Лично, само с едно пакетче от 1грам на BASF на 100 кв. жилище вече десета година нямам грам хлебарки.
              В момента предлагат руски такъв, но определено не е ефективен. Няма нищо по-ефективно от фипронил.
              Ако си спомняте забраниха в един момент яйцата от Полша. Пръскат кокошките с препарат съдържащ фипронил за бълхи и подобни.
              Същия през кожата навлиза в кръвообращението, и оттам в яйцето.

              Коментар


              • #8
                Благодаря за насоките

                Коментар


                • #9
                  Глас за Фипронил или по-точно препарати съдържащи веществото ! Аз ползвам това - FYPRYST за кучета над 40 кг, там е най-голямо съдържанието на милилитър. В момента е по 10 лв. някъде опаковката.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20220906_170805_copy_1387x1849.jpg
Прегледи:428
Размер:570.6 КБ
ID:6889315
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Федона на BASF . Аз на по добро не съм попадал .
                    Потвърждавам, ама май е "ФеНдона"! Оказа се супер ефективно дори и срещу гадните и достатъчно големи стоножки / "скрипя" - а тази гад се крие доста добре. Срещу бълхи съм я ползвал няколко пъти и винаги е имало ефект.

                    Коментар


                    • sek.1
                      sek.1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ефективна е май срещу всички дребни гадини . Много добра работа върши и срещу кърлежи . Само трябва едни 24 часа след като пръскаш да не вали .

                  • #11
                    +1 за Айкън, но го разреждаш в 3л вода, а не в 5л, както съветват "специалистите".
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #12
                      +1 за Айкъна. Не го слагай на по-малко от 4л. вода. Пръскаш веднъж, след 7 дни повтаряш, пръскат се килими, мокети, пътеки. Чаршафите, завивките и под матраците. Завивките на 4-ри сгъваш. Пръскаш и по подовете, препарата остава микрокапсули след като изсъхне и дори след време пак си действа. Ако имаш дърварник с трици, обор (независимо дали функционира или не) и куче/котка пръскаш зад връта до опашката.

                      Успех

                      Коментар


                      • #13
                        Да споделя днес бях на село и гадинките са много малко в сравнение с предния път. Пак пръсках алеята с фендона, но след 2 часа заваля. Утре отново съм там и отново ще пръскам , има следи от умрели други буболечки явно действа тази отрова, но тъщата упорито ме кара да пръскам с Наса препарат за плевели.

                        Коментар


                        • old tramp
                          old tramp коментира
                          Редактиране на коментар
                          Вземи и напръскай тъщата за всеки случай, виж, Фендоната помага...

                      • #14
                        Коктейл от фендона ,айкън и ципреметрин си правя обикновенно срещу стоножки,ама сколопендри
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • #15
                          Взех и пръсках с ципреметрин сутриннта и вечерта отново и на другия ден само две гадинки ме полазиха и нова доза за кучето. Отстрани сигурно е смешно , но никак не ми е весело много отвратителна твар е това.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X