Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Премахване на пънове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Преди година се наложи да премахна десетина пъна. Най-дебелия беше около ф25. Разкопах/подкопах около тях и с една прежалена верига на резачката за ден реших проблемите. Отрязах страничните корени, където не успях да достигна основния срязах подземната част на ствола на 30-40 см под нивото на терена, зарих и готово. Отгоре геотектил, пясък, павета, джакузи, купон.

    Коментар


    • #17
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211003_154839.jpg
Прегледи:505
Размер:611.3 КБ
ID:6776388

      Само за информативност в темата го качвам. Макар че знам ли, на някой може и в употреба да влезе...
      Учебник "Лесовъдство", 93? година, наследство от един мой прадядо.

      Коментар


      • #18
        Бааа Бях забравил че джанките нямат рязане, камо ли пробиване )))

        Как да е, преборих се някак си. Наръсих със селитра, ше го видим напролет.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Тaзи пролет рязох няколко джанки в двора, двете бая дебели... Не забелязах никакви трудности.

          Да не си сложил веригата на машинката наобратно бе

      • #19
        Чак толкова зле не съм )))

        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #20
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Чак толкова зле не съм )))
          И аз тъй си мислех, дорде не нарязах общо кубик дъсколаци и други дървении с обърната лента на банцинга. Малко като чукчата с резачката, после си викам б@х м@@му, смятай ако я бах сложил като свят .
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • сто
            сто коментира
            Редактиране на коментар

            Преди години и аз така с едни ножчета за зеге. Купувах си какви ли не и от къде ли не. Като се затъпи и почне да маже, сменям и продължавам. Сменям аз, ма не гледам. Слагам едно чисто ново и драмата започва - зегето подскача, опитва се всячески да ми строши детайла, дето режа. Спирам, гледам - триончето е съвсем в кондиция. Пак започвам - същата работа. Докато не се усетих че наклона на зъбите е обратен на общоприетото. Хилти, кой знае за какво е правено. Е, завих зегето с главата надолу през един плот и се родих, даже ми беше тъжно когато вече се наложи да хвърля триона. Сега тези дивотии ги прави рутер и зегето прашасва някъде.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            И при мен горе-долу така се получи, зъбите от правилната страна, но се движат обратно. Малко кривеше среза, но си режеше. Пък той все пак банцинга правен още от прадядо ми, не е прецизен, викам толкова си може на тия дъсколаци.

        • #21
          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение

          И аз тъй си мислех, дорде не нарязах общо кубик дъсколаци и други дървении с обърната лента на банцинга. Малко като чукчата с резачката, после си викам б@х м@@му, смятай ако я бах сложил като свят .
          Аз в случая съм смел щото са сетих за това и погледнах как е сложена )))))))
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #22
            Хааха, тоя номер с верига наобратно съм си го причинявал преди двайсетина години някъде, забавно е
            Друго забавно нещо ми се случва на два три пъти вече. На село сме с трифазен ток и сме до улицата. Понякога като возят някоя висока машина от Белене, жичкаджиите разкачат, после закачат едно към кесим. И, аз например пускам ярмомелката - тя фърля нагоре, после пусна цинколяра - оппаа, айде отваряй таблото...

            Коментар


            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Да така е и май това ще е вариантът ако ми направят пак врътка...
              Проблем при мен /даже вече си го броя за недостатък/, че имам бая железор и джунджурии в наследство и ми е голям дерт нещото ново/старо да го заменям с нещо от магазина. Та и сега - имам три-четири комплекта контакт/щепсел БДС в студен резерв - как да отивам на евростандарт, мъка...

            • Никола
              Никола коментира
              Редактиране на коментар
              Вземаш си една само и слагаш след таблото и нея само си връткаш към българското шуко. : )

            • jordanov sv
              jordanov sv коментира
              Редактиране на коментар
              Е тъй де, така ще стане, на таблото има място.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X