Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ципокрилото се завръща!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ципокрилото се завръща!

    Не зная дали уцелих правилния раздел, но на въпроса - от няколко седмици всяко вечер през вратата на терасата се промъкват по едно - две от тези странни същества. Приличат на надрусани стършели, но са доста миролюбиви. Летят тромаво около лампите, жужат си нещо. Понякога сутрин ги намирам умрели на пода. Трудно мрат от инсектициди, изпръсквам сума ти Райд по тях, докато се гътнат. Доста едри са, точно с размер на стършели, но май е друго чудо.

  • #2
    Спрей обезмаслител за спирачки ги лекува от първата капка. Бонус не смърди дълго време като райда, ама иска по точно прицелване. (излиза на струйка от флакона)

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Аз ги лекувах с WD40 не се връщат повече там където пръсна.

  • #3
    Въпросът е какви са тези добичета. Убийствата са лесни.

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      На мен баш на стършели ми приличат.
      Или както един иначе уважаван съфорумник се беше изразил в една от темите за събора в Приморско-"Всичко е хубаво, ама в гората едно едри оси, като на стероиди..."
      Явно не познава стършелите, а се води за як офроудър...

  • #4
    Да, приличат на вид. Но по нрав са като кротки бръмбърчета. Летят тежко и тромаво, въртят се около лед лентите на тавана. Някои от тях ги улавям със салфетка на стената, бавни са. Като надрусани.

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Бавни са защото сега е по-хладно.

  • #5
    Ми стършели са си, имат доста видове и май повечето се развъдиха из България. Сега се приготвят за зимата и са особено злобни.
    Последно ме е жилил преди две години и реакцията си беше жестока и ръката ми го докарваше на самун

    Коментар


    • Savov
      Savov коментира
      Редактиране на коментар
      Моите са родени на Благовец. Една падна на косата на жена ми, злобата не беше от животинката.
      Аз си мисля, че това са някакви мимикрирали бръмбари. Затова отворих темата.

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Струва ми се дребно за стършел (сравнено с пръста), по-скоро мухата- те са по- дребни и доста по- благи от осите. Тромави са защото е студено, с
      ега всички са така, а с райда е лесно, неефикасно и абсолютно излишен харчалък

  • #6
    Сирфидна муха?

    Коментар


    • Никола
      Никола коментира
      Редактиране на коментар
      Тя доста по-дребна, имитира оса по-скоро, но и от нея е по-дребна.

  • #7
    Аз тези ги трепя яко, особено на старата къща. Бяха си направили гнездо в една мааалка дупчица и ръгнах един клон ,за да запуша дупката. Това беше преди 2 месеца и бяха доста активни. Но по-интересното е ,че имаше стража пред дупката почти във всеки един момент, явно си се охраняват. Това мисля се води инвазивен вид.

    Коментар


    • #8
      Стършели. Не се заблуждавай, че са кротки. Вечер си е студено и са по слабо активни, но застрашиш ли ги става лошо. Нафтата ги вкарва в ред.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #9
        И при мен имаше подобен посетител но.. ОГРОМЕН (а е имало преди години гнездо от стършели и определено те бяха по-дребни). Чух на стълбището нискочестотен боботещ звук, приличащ да е от двойни крила на водно конче, а такива понякога идват, че река има наблизо... Но уви... Действителността беше много по-жестока... С прибежки и припълзявания се добрах до стълбищния прозорец на къщата за да го отворя, докато този въртолет правеше опити с каква най-голяма скорост може да се блъска в стените... Как изобщо такива неща са оцелели с такъв интелект 300мил.години или преди е нямало коридори и прозорци?

        Как с нафта... особено вкъщи? С пулверизатор?

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          С нафта често не е удобно. За вътре и вън фендона, айкън, бандит, к-обиол и пръскачка/пулверизатор. Всичките работят, но може би в този ред е най.

        • kartechar
          kartechar коментира
          Редактиране на коментар
          Лак за коса го стопира в полет.

        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Райд. Измислил го е ... руснака
          Мощен спрей, от който им побелява всичко и ги събаря. Още час може да помръдват, ма са напълно безопасни. И не е чак вол и кон.

      • #10
        От както отворих темата, нови зверове не са влизали.
        Лак за коса за съжаление не употребяваме.
        Идеята да пръскам нафта в хола много се хареса на жената, приготвила си е точилката, да ме поощрява
        За сега - отбой. Те бяха лесни за убиване, аз все си мисля, че не бяха стършели. Ако пак се появят, пак ще ги снимам.
        Поздрави!

        Коментар


        • #11
          Първоначално публикуван от TStanim Преглед на мнение

          Как с нафта... особено вкъщи? С пулверизатор?
          Да. Но си мирише, навън няма ядове, но вътре се усеща.

          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X