Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за малък трактор за обработка на двор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за малък трактор за обработка на двор.

    Здравейте,

    Търся съвет за закупуване на тракторче за обработка на двор.

    - Машинката ми е нужна за изораване на двеор с цел премахване и поддръжка срещу треви и бурени.
    Част от него искам да затревя с детелина, но преди това да го изчистя от бурените. Химии не ща да пръскам.
    По двора има няколко дънера за вадене, а и целият е на гърбици, иначе е напълно хоризонтален.

    - Имам полукръгли рамки за оранжерии - за около половин декар, още толкова искам да отделя за градина.
    С тракторчето искам да обработвам и тези площи,
    За обработка на насадените оранжерии имам две фрезички.

    - По двора има доста дървета, които не са подредени и са на разстояние 5-8 метра. Короните им са високи.
    Според мен тракторчето трябва да е по-маневрено.

    -площта на двора е около четири декара;

    Основните ми критерии са:
    - да е тракторче с четири колела. Мотоблокове или верижни машини не ме интересуват;
    - не се очаква да ходи по шосета, но знае ли се;
    - да има що годе достъпен инвентар и поддръжка;
    - машината ще ми е нужна в началото на следващата година, живот и здраве;
    - по възможност пр закупуването да е подготвен за работа;
    - бюджет - около 4000лв без инвентар.

    Опит с трактори нямам и ще съм благодарен за насоки къде и какво да гледам.

    Опит с употреба на трактори също нямам.

    Благодаря!

    Хубав ден,
    Драго.


    Черно, мирише и разваля характера!

  • #2
    за дънерите най добре се справя багер - вади ги като гнил зъб
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      Никой не ще да свърши работа.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        мда. има го това, аз затова съм решил да си купувам фреза, че няма кой да ми фрезова, но пък багерчета има при нас

    • #4
      Загледах се в Кубота B6000, Янмар 1300. Също Български трактори ТК224у, но читав не съм засичал.

      За инвентар - плуг 2х20 и фреза, по възможност и ремаркенце. Друго, предполагам няма да ми е нужно за начинанието.

      Три-точкова или дву-точкова навесни системи - не зная какво ми е нужно. Предполагам- инвентарът трябва да е съвместим със съответната такава или ще е нужен адаптер.

      Ако има колега, който има такова нещо за продан- да пише.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #5
        Нищо не разбирам от трактори, но това видео много ме впечатли и затова съм запомнил кубота Б6000. Предполагам си го виждал...

        https://www.youtube.com/watch?v=lDPz...s%26MachinesRO

        Коментар


        • petkov_bb
          petkov_bb коментира
          Редактиране на коментар
          -За разходка и леки земеделски дейности ,но това че "тракториста "се е презобил и върши щуротии не може да ме впечатли. Пълен таш-к, а опита за драскане в целината с нерегулиран плуг на дълбочина десетина сантиметра не се нуждае от коментар. Този терен не е за играчки с прав лемеж и културен тип дъска (иска длетообразен , полувинтова дъска и сцепна маса)

      • #6
        допълване

        Коментар


        • #7
          За да може да му закачиш и плуг триточково , а за да прави нещо с този плуг поне 16 коня и 4х4 с всичко друго само в пясъчника. Куботата няма тежест вижда се и от клипа, за фреза всички се справят .
          За тези пари се огледай за най-запазеното поне 16 коне продават ги с фреза , плуг според мен вземи 2х17
          088455338две
          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
          Джамбазов 2010г..

          Коментар


          • drago_pishinkov
            drago_pishinkov коментира
            Редактиране на коментар
            Има китайски към около 17 коня, но били с ремъци. Стават ли за нуждите ми! Противотежести мога да си произведа. Тежа доста и може да не се наложи😁 да правя такива.

        • #8
          Звънни, че не ми се пише
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #9
            Този от видеото е кретен.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #10
              За мен, ако няма и булдозерно гребло за заравняване, не ме впечатлява особено. Не съм фен на този тип тракторчета от клипа. Ако ще е колесен, бих избрал с чупеща се рама, Много по-маневрен е. Освен това, този тип, колкото и да са малки, са големи за двор.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                За мен, ако няма и булдозерно гребло за заравняване, не ме впечатлява особено. Не съм фен на този тип тракторчета от клипа. Ако ще е колесен, бих избрал с чупеща се рама, Много по-маневрен е. Освен това, този тип, колкото и да са малки, са големи за двор.
                Моята самоделка е с чупеща се рама 4х4 с греблоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20191103_104741.jpg
Прегледи:1079
Размер:945.8 КБ
ID:6772981
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • Никола
                  Никола коментира
                  Редактиране на коментар
                  Баси готиния Квадратозавър си спретнал!
                  На К700 чедото направо!



                  Мост от лада със скъсени ръкави ли си ползвал?

              • #12
                Това имах предвид. Твоята съм я виждал в друга тема. Екстра е!
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #13
                  Здравей, едно приятелче работи 2дк. лозе с Кубота 4х4 13кс, тази година си взе пръскачка 200л. Лозето на байр и се плаши да не се обърне с пръскачката, та продава тракторчето с фреза, 3точков навес, плуг 2х20, и ще си търси по-голям японец. Мисля че го е обявил за малко повече от обявените средства. Успех в начинанието.

                  Коментар


                  • #14
                    Има интерес. Дали ще е удобно зададете контакт? 0988774676 Драго.
                    Черно, мирише и разваля характера!

                    Коментар


                    • #15
                      Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
                      Загледах се в Кубота B6000, Янмар 1300. Също Български трактори ТК224у, но читав не съм засичал.

                      За инвентар - плуг 2х20 и фреза, по възможност и ремаркенце. Друго, предполагам няма да ми е нужно за начинанието.

                      Три-точкова или дву-точкова навесни системи - не зная какво ми е нужно. Предполагам- инвентарът трябва да е съвместим със съответната такава или ще е нужен адаптер.

                      Ако има колега, който има такова нещо за продан- да пише.
                      Продавам Трактор Болгар 224 У в Селскостопанска техника в гр. Първомай - ID33566086 — Bazar.bg

                      виж дали още е наличен

                      А иначе с баща ми си взехме Yanmar F165 , около 16к.с. доволни сме, с фреза

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X