Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Доматите ми загиват

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Това ми е дадено за трета и четвърта седмица,до която не стигам ,щото е видно от снимките.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210708_172913.jpg
Прегледи:795
Размер:540.9 КБ
ID:6754307
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      Какво ин ги е на доматите? Мана?
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Аз ако знаех....

    • #18
      След тройна консултация ,общото мнение е че съм пръскал в много топло време и са получили шок.

      Това обяснение пък е от мен.Незнам дали съм прав.Понеже отгоре има мрежа и ми е трудно да влизам отдолу,пръскам със моторна пръскачка,която прави мъгла и с газ я кара на 10-12 метра че и повече....Обаче потока е мощен и ако се заям с домата ,от 4-5 метра мога да го изкарам от почвата ....аз пръскам от 10 метра ,но струята е доста и съм им обърнал перчема на доматите във жегата и са получили алаф....нам си какъв шок....


      За справяне със ситуацията,ми е дадено това.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210708_173606.jpg
Прегледи:795
Размер:574.5 КБ
ID:6754311
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #19
        Ако прекалиш с листната тор пак загиват!И не ги наливай с пръскачката ами само да ги росне.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #20
          Ами то остана ли нещо което не са ти препоръчали в тази аптека?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • jordanov sv
            jordanov sv коментира
            Редактиране на коментар
            Аз тия даже не съм ги и чувал... Пропуснали са май Доматин. И вместо Дитан шиткат Ридомил.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Ааааа обиколих три аптеки,една в ягодово,една в труд,и една в граф Игнатиево....покрай нас,аптеки да искаш.
            Последно редактирано от Roninn; 08-07-21, 22:37.

        • #21
          Леля ми е завършил агроном с целия трудов стаж в оранжериите край село Бъта до Панагюрище. След пенсионирането си, работи до миналата година в агроаптека. За всичко се консултирам с нея.
          Тя казва, че няма препарат, който да пази по-добре доматите от мана, от Ридомил Голд.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • Кольо
            Кольо коментира
            Редактиране на коментар
            Добра идея е през пръскане да е с друг препарат. При гъбите както и при други микроорганизми се наблюдава резистентност след постоянна употреба на един и същ препрат.

            Ридомила е системен препарат. Т.е-поема се от растението, и стои вътре в него. И когато някоя гъбичка иска да се засели-не и позволява.
            Докато повечето от другите препарати са с контактно действие-уморяват това върху което са попаднали, и остават по растението отвън. Така предпазват от гъбичките, но докато дъжда не ги отмие, или листата станат по-големи, съответно се появява повърхност върху която няма от препарата.

        • #22
          При всяко пръскане го слагам,включително и вчера,преди час погледнах градината,изглежда с една идея по свежа,но може и така да ми се иска....до неделя ще се види по ясно,но мисля има ефект положителен засега.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #23
            Нещата се подобряват чувствително с доматите,утре ще мина пак с торовете.Даже набрах една кофа ,харесаха ми ,аз обичам сладки домати.

            Утре зареждам моторната пръскачка със ЕФАЗАТ в най голямата жега,третирам поредните два декара с люцерна.

            Сега да питам пак.
            ОТношението на разтвора ми е даден 460 мл.на декар.
            Пръскачката ми е 16 литра ,един декар го минавам със 3 до 4 пръскачки.Да речем 4 за по лесно ,това прави по 120 мл.на пръскачка и задължително прилепител за люцерната.

            ​​​​​​Досега по тази рецепта ,със две пръскания, изчиствам буквално терена на някои места.На други ,дори на 50% не съм успял да махна люцерната .....


            На друг парцел разделям на половината и пръскам един път,половин час след като приключих,се изсипа порой дъжд....

            ​​​​​Ядосах се ама тва е положението....отивам след две седмици и чудо,голо място ...няма тревичка,слама даже няма.....чак не вярвам

            Същия ден третирам другата половина със същия препарат,същата доза ,и люцерната си живее...вярно поразредила,поувяхнала но си е там ...а мина месец от пръскането...чета че ефазата се пръска в най голямата жега ,когато листата дишат най много,тогава препарата се обсорбира и стига в корена от където и започва да действа ....


            Утре ще пробвам ,на пръскачка да сложа 250 мл.да видя какъв ще е ефекта.

            Така беше преди препарата,преди пръскането.


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210506_130555.jpg Прегледи:0 Размер:1.12 МБ ID:6754797

            А така след.



            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20210703_124424.jpg Прегледи:0 Размер:1.12 МБ ID:6754792
            Това е с едно пръскане,прилепител и 10 минути след това дъжд.Две седмици по късно ,резултата е виден,а люцерната беше една педя висока ,преди това я окосих и изчаках да порасне леко.На това от снимката ,го унищожих с едно пръскане.Другите парцели ,не съм ги снимал,утре ще снимам ако не забравя този който разделих на две части/пръскания,единия е по гол от този на снимката,другия е зелен като футболно игрище.А са пръскани еднакво,само по различно време.

            На другия парцел,си е зелено ....та къде е разликата.


            И още един въпрос.....догодина на няколко парцела,примерно на този от снимката ,че ми е на 100 метра от къщата ,мисля да сея картофи,бял боб.....обаче тая година нямах време,организация ,а и май месец станах собственик ...та какво мога да засадя до тая есен,зеле не искам,имам си ,а и мразя зеле,и то ме мрази.


            Работата отива към какъв трактор да купя,за сега разполагам с мотокултиватор,от 80-те години ,доста по голям и тежък е от днешните които се продават....но не е трактор.Земеделец не съм,но имам желание да опитам,целите са да има зеленчуци и плодове за 5 фамилии ....Доходност не очаквам,търговия е изключена, единствено задоволяване на нашите нужди.


            Миналата година бях по работа във Украйна,една седмица със моя домакин ме разведе из неговата дача ,бяхме в бориспилска област ,на 20-30 км от Киев.


            Човека ходеше с костюм,при всяко посещение на вилата ,около 4 часа след обяд,слага ботуши и почва да полива ,копае ,и т.н храни кокошки.Жена му и двете снахи ,от сутрин до вечер готвят ,той и двамата му синове имат семейна фирма за електромонтажи,това беше и целта ми на посещението....но от тоя човек,останах възхитен...имаше и рибарник в двора,нещо като 30х40 метра пълно с риба ....

            Три фамилии живеят ,работят и се хранят от тая вила.Единственото нещо което купуват е салам и водка ....не че не си правят алкохол...но водка купуват.
            Последно редактирано от Roninn; 10-07-21, 23:48.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Stbd
              Stbd коментира
              Редактиране на коментар
              Номерът с костюма е широко известен. Фърляш го и газиш бос в пръстта и копаеш е кирката или права лопата, или се коси на ръка. Практикува се за ставни и гръбначни проблеми и такива с обездвижване. Една градина струва 0 - 150000 в бг и 20000 - ....
              . по света. Един колега има такава за над милион, а друга скъпа има до центъра на Берлин (с кокошки и тиквички вътре)

          • #24
            Тази градина спокойно може да се обработва и с фреза, но трактора си е друго нещо.
            Какъвто и да е японски трактор в някаква кондиция ще ти върши работа.
            Обикновено ги продават в комплект с фреза, та остава да си купиш и едно плугче с две тела, и си готов.
            За градина много е важна мотиката. Въпреки, че е силно презрян инструмент-тя е най-важния инвентар в градинарството.

            Но имай предвид, че градината лапа страшно много време, ако се поддържа да е каквато трябва. По веднъж на седмица за два-три часа не става...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • сто
              сто коментира
              Редактиране на коментар
              Тръгва се, Кольо, от това какво очакваш от градината. Ще продаваш или просто в един момент ще спреш да купуваш и ще си ги късаш преди вечеря от корените. За втората хипотеза мотиката си е супер. Определено обаче си иска всяка вечер, поне по половин час. Аз на това съм заложил, резултата през годините е променлив, ма работя по въпроса, уча се.

            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Когато говоря за градина на село винаги имам предвид градина за собствена консумация. Ако човек остане да преживява с полученотъо от една градина-жив да го ожалят...

              Градината може да е образцова, а може и от треви едва да се виждат редовете. Зависи от времето отделено за работа в градината, от мерака на градинаря и от мързела.

          • #25
            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            След тройна консултация ,общото мнение е че съм пръскал в много топло време и са получили шок.

            Това обяснение пък е от мен.Незнам дали съм прав.Понеже отгоре има мрежа и ми е трудно да влизам отдолу,пръскам със моторна пръскачка,която прави мъгла и с газ я кара на 10-12 метра че и повече....Обаче потока е мощен и ако се заям с домата ,от 4-5 метра мога да го изкарам от почвата ....аз пръскам от 10 метра ,но струята е доста и съм им обърнал перчема на доматите във жегата и са получили алаф....нам си какъв шок....


            За справяне със ситуацията,ми е дадено това.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210708_173606.jpg
Прегледи:795
Размер:574.5 КБ
ID:6754311
            Основното е от предозиране на препаратите
            Този прилепител не желателно да се ползва ,ползвай го само с хербецид
            листните торове не ги смесвай всичките направи 1 пръскане само с синия кристалон и след 1 седмица др. 2 заедно
            и последното най важно и Трудно смени препоръчителите че да не ти останат само колчетата

            Коментар


            • #26
              Оправя се положението със доматите.Вече няма изсъхнало и жълто.Стеблата и листата станаха тъмнозелени ,днес минах да погледна...всичко е наред.В неделя пак тор....и рудомил голд ако е валяло през седмицата.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #27
                Имай в предвид, че карантинен срок на Ридомил за домати е 20 дни и максимум 4 пръскания. Ако береш домати пръскай с нещо със малък карантинен срок.
                CR-V 2.0i RVSi 147PS

                Коментар


                • #28
                  Като узреят вече има и препарати с по една седмица карантинен срок. Аз обикновено бера в събота и пръскам. Същото и с краставици и тиквички.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #29
                    Да докладвам,доматите се оправиха почти напълно, всичко е наред на този етап.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210716_202809.jpg
Прегледи:451
Размер:476.3 КБ
ID:6756836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210716_202759.jpg
Прегледи:441
Размер:776.8 КБ
ID:6756835Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20210716_202751.jpg
Прегледи:450
Размер:879.1 КБ
ID:6756834
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • gabocvet
                      gabocvet коментира
                      Редактиране на коментар
                      Много братя си оставил.

                  • #30
                    Виждам някакъв дефект по плода ,но това е единичен случай Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2021-07-19-10-30-29-998_com.android.chrome.jpg
Прегледи:433
Размер:172.1 КБ
ID:6756860

                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X