Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Копане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Копане

    Интересно ми е колко кв. метра може да обърне човек с нормална права лопата за ден?
    Ясно е че зависи от много неща, но все пак.
    Място работено само на ръка, и имащо некви треволяци из него.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

  • #2
    Зависи от стимула.

    Коментар


    • #3
      Според зависи колко ти държи кръста.
      Ако нямаш драма с това половин декар не ти мърда.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        Ба ма ... половин декар .. стимул да речем че е студена бира на корем, ама тогава защо някой си купуват механизация ...
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • aldr
          aldr коментира
          Редактиране на коментар
          След втората бира ич нема да ти се копа.....

        • CarTest™
          CarTest™ коментира
          Редактиране на коментар
          Верно!
          До тук две бири и ... не ми се копа повече.
          Не съм мерил .. ама не повече от 20-25 кв. м.

        • aldr
          aldr коментира
          Редактиране на коментар
          Не питай старило , питай патило....

      • #5
        Щото с механизация не е цял ден а час.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #6
          Румба, що задаваш глупави въпроси, а не дойдеш да вземеш, каквото ти трябва?
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #7
            Според зависи Из треволяците ако има и троскот и речеш да го чистиш и събираш...

            Коментар


            • #8
              Има си и троскот и ... се чисти ... а и камъни още излизат.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #9
                Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                Има си и троскот и ... се чисти ... а и камъни още излизат.
                Триста квадрата и после поне ден почивка. Това след скорошен дъжд, щото ако пекло две седмици и тревата е расла са си само пожелателни.

                Коментар


                • #10
                  човек от предишното поколение много, ние не толкова, а младите хич.
                  Баща ми беше в състояние да копае 8-10 часа на ден, с една обедна почивка, е и доста цигар-паузи де. Това не само да копае с казмата се отнасяше, а за всякакъв физически труд..... и после да изкара една нощна 12-часова смяна на ЖП-то
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #11
                    Стотина квадрата-личен рекорд.
                    Копането е техника. Ако мноооого си копал, хващаш чалъма и не е толкова уморително. Ама докато стигнеш до тоя левъл експириънс, ще ти се такова таковата. За това не се занимавай с глупости, ами си вземи машина.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #12
                      Много зависи и от типа почва....

                      Едно е на песъклива, друго е глинеста с камънаци...
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #13
                        Не разбрах какво кОпане се има предвид.На мотика, или на лизгар?
                        Допреди години баща ми обръщаше цялото лозе + градината, но му отнемаше седмица. И аз съм помагал, се. Но става бавно, ако се чисти трева и корени от трънки. Той го правеше.
                        И аз бих го обръщал на лизгар, ама нямам време. Та, фрезовам наред.
                        После зависи и от почвата и от влажността. При нас е до уцелване на момент. Ако след три дена ще вали дъжд и трябва да обработиш еди колко си , успех!
                        Щото завали ли, после поне десет дена не става за нито за ръчно, нито за машинно.
                        При нас няма камъче за прашка. Но е иловица (глиняк) и като е кално лепи, а като изсъхне, не можеш да забиеш нито лизгар, нито мотика. И фрезата отскача.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • гоше
                          гоше коментира
                          Редактиране на коментар
                          Той човеко си е писал - обръщане с права лопата.

                      • #14
                        Предлагате му с машина, но си зависи и каква. Ако е с култиватор, само ще надроби троскота и ще го размножи. Ако някой с тракторче с плуг може да влезе е по-добре, макар че е късничко. То по-добре беше есента да се направи това, че от замръзите да се разрохкат буците, но като се налага сега.

                        Коментар


                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Троскота се мори с чести обработки.
                          Па били те и с фреза която го разсявала.

                        • гоше
                          гоше коментира
                          Редактиране на коментар
                          Коле, не знам при мен троскотът ли е много проклет, но докато не го изчистя, не става. Макар че и аз в началото пробвах с по-чести обработки.

                      • #15
                        Румба, не се занимавай с ненужна дейност.
                        Две минавания с фрезата и си готов.
                        Преди години и ние обръщахме с лопатата, но след покупката на фрезата вече ни мързеше. Две минавания есенно време, фрезата се забива до щитовете, и после едно минаване пролетта и всичко е супер, и ти си щастлив и отпочинал.

                        Обръщането на почвения пласт има смисъл и значение, но едно, че за градински площи няма почти никакво значение, и друго, че с лопатата не можеш да я обърнеш както се обръща с плуг. Та няма много смисъл.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X