Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни овощарски ножици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулаторни овощарски ножици

    Колеги овощари или лозари, толкова години съм се наказвал по време на резидбата на овощните градини. Вчера един приятел ми даде да пробвам акумулаторно Фелко на 6 г. черешова градина, еми измисли са го хората!
    Сега искам и аз да си взема подобни, но ми е невъзможно на този етап да отделя 3500-3600 лв.
    Гледам в нета Бачота,Макити, разни други китайски... Някой имали възможност да сподели опит от работата си с конкретни модели?

  • #2
    Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
    ..
    Сега искам и аз да си взема подобни, но ми е невъзможно на този етап да отделя 3500-3600 лв.
    Гледам в нета Бачота,Макити, разни други китайски... Някой имали възможност да сподели опит от работата си с конкретни модели?
    Тая цена заедно с лозето ли е?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Такава е цената, тези на Stihl са около 3 бона.НО братския китайски народ произвежда работещи ментета, тук има хора с по 200 декара лозя, които работят с китайски.

  • #3
    Бачкал съм над 10 год. без проблем.Сменихме една работеща и зехме по новия модел, не че старата се развали.
    На по новата след резитбата закачаме връзвачка и напред.

    Коментар


    • vasil_karov
      vasil_karov коментира
      Редактиране на коментар
      Имат и мотики на батерии. Е те такова животно... вече има

  • #4
    Бреее...,и такова нЯщо ли имало..?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от timo1 Преглед на мнение
      Бачкал съм над 10 год. без проблем.Сменихме една работеща и зехме по новия модел, не че старата се развали.
      На по новата след резитбата закачаме връзвачка и напред.
      По тези и аз се загледах в немския ebay , мисля някъде към 500лв., но в моя случай за съвсем малко не си струва ( май )

      Коментар


      • #6
        Pellenc като Френска марка не са ли скъпи?

        Коментар


        • #7
          Зависи колко лозе имаш,ако е малко не си струва. https://www.ebay.it/b/Forbice-pellenc/bn_7006357550

          Коментар


          • #8
            30 дка череши и вишни имам, сигурно ще си взема Pellenc-а здрави изглеждат...но след 3-4 години... Като изтече гаранцията на тези:

            Коментар


            • #9
              https://www.agrieuro.co.uk/usonia-el...er-p-9741.html

              Коментар


              • #10
                Григоре, един познат на село(също и съфорумник, ама твърде бързо замина) има 30 декара сливи.
                Сега ги реже с пневматична ножица, като използва бутилка с кислород. Той е евтин, за едно средно дърво каза, че пада с 1 бар. С няколко бутилки орязва градината.
                Та замисли се за това.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пневматичните са по-силни и по-безпроблемни, но от появата на литиево йонните батерии са малко или много отживелица.Кислородната бутилка тежи доста повече от батериите, колкото и да е малка.Иначе пневматичните вървят в комплект с трактор и компресор.

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  В случая бутилката е в Дискавъри 1, когато жена му е свободна тя е в джипа и го кара, а когато е сам-паркира до две дървета,орязва ги, после до следващите, и т.н.
                  Абе стига да му се работи на човек-начини всякакви.

              • #11
                Задравей,
                гледах ги и пневматичните ножици, и доста се чудех дали да не се накича и аз с един акваланг
                Но нали спсоделих - ползвах едно Felco за няколко часа, разбрах какво ми трябва. Но първо ще мина през по-ефтините италиански като от по-горния линк. Вече е поръчана, лошото е че може би ще дойде към края на месеца, но все ще остане някой ред за да я пробвам

                Коментар


                • #12
                  Още преди 2 резитби видях китайски с батерия не на кабел. Режели сухи клони до 30 мм на макс. и с 1 заредена батерия работели 3-3,5 часа яко рязане без изнасяне на клоните. В комплекта били 2 батерии. Това е инфо от работниците на лозята, на бос, който протърка наровете.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • gy6ter
                    gy6ter коментира
                    Редактиране на коментар
                    Купих си едни такива ,пробвах ги малко ,режат много добре ,че даже и резнах един тел по погрешка без видими дефекти по режещите части .

                • #13
                  Имам чисто нови ножици фелко 4 за продан . Който се интересува да пише

                  Коментар


                  • s_s1
                    s_s1 коментира
                    Редактиране на коментар
                    С тези трябва и резач с яки ръце.

                • #14
                  Гореспоменатите Ел.ножици са у мен вече година, и сега тече втория им сезон.
                  Емчи измислили са ги хората!
                  Сега съм решил за догодина да си поръчам и удължител, за да не се протягам и катеря като маймуна по черешите на пролет!😀😀

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X