Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прогонване на "миризливки", какъв ефикасен препарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прогонване на "миризливки", какъв ефикасен препарат

    Привет колеги, от две седмици имаме истинска напаст от тези миризливки, по 10-15 броя на ден, как смърдят само, някак си успяват да се промушват покрай ролетните комарници и влизат в хола, а на терасата която е затворена с плъзгаща алуминиева дограма, пък влизат между отворите в горната и долната част между релсите, кажете някой ефикасен инсектицид с който да пръсна върху дограмата от външната им страна и така да не искат да кацат и да пълзят там, съпругата ми е изнервена от тях, а аз откак една миризливка открих и в боксерките, вече реших да питам какво да купя, таково чудо с тези миризливки не е имало, само на селото ни?

  • #2
    Ще те разочаровам ,но няма спасение.По-точно има ,викаш Килърите или ти давам номер на момче от Варна.Идва ,пуска димната машина ,изгонва те за 24 до 48 часа от жилището и после следва големия квадратен с почисване и провертяване.Месеци ще ти мирише на препарат /играх го заради дървеници/ и според мен не е оправдано за миризливки.
    В къщи спасението от зелените есамо котката ни.Британката всяка сутрин ме посрещаше с прецизно построена камарка в центъра на холния ламинат.Казвам посрещаше ,защото тази година няма нашествие.

    п.п.
    Пробвай да звъннеш все пак.Може и да те насочат с някакъв съвет.Точни са момчетата и отзивчиви.

    Прикачени файлове
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

    Коментар


    • #3
      Е то цяла София е пълна.
      демек нищо не правиш
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        Може да пробваш:
        1.кърпички за сушилня, примерно "Ленор" - мажеш с тях по местата където влизат. На Ленор миришат силно, други марки според зависи. Гадинките не обичат силни миризми и евентуално ще избягват да влизат от там. Става и с ментова есенция (essential oil) във вода и да се пръска, но не всяка повърхност търпи пръскане с такива, докато кърпичките за сушилня не вредят.
        2.инсектицид Demon WP, може би друг спрей срещу хлебарки може да има ефект.

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Едва ли ще има ефект - основно с прането влизат вътре, а то мирише на същото.

      • #5
        Единственото лечение е физически да ги спреш чрез комарници , неотваряне на врати и т.н...., забрави за препарати и други подобни . Другия вариант примиряваш се и чакаш да им мине сезона .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
          Привет колеги, от две седмици имаме истинска напаст от тези миризливки, по 10-15 броя на ден, как смърдят само, някак си успяват да се промушват покрай ролетните комарници и влизат в хола.... една миризливка открих и в боксерките, вече реших да питам какво да купя, таково чудо с тези миризливки не е имало, само на селото ни?
          1. Смърдят ли - ами не ги мачкайте. Непокътнатата миризливка не мирише.
          2. Влизат с дрехи или обувки. Обичат миризмата на ароматизатори, на памук, пране, сено, нагрята дървесина и кацат по такива повърхности. Така се промъкват - преглеждайте си прането и обувките отвътре.
          3. Чудото с миризливките е от промяната на условията им за живеене. Във всички градове има, свързано е със зелените площи, строителството и други промени в средата.

          Ловят се изключително лесно и без драма - поднася се метла (истинска, не пластмасова) и миризливката се настанява върху нея. После се тръсва навън, през прозореца и всички са доволни.

          Коментар


          • #7
            Пробвай с Айкън 10. С него правя гробище от всякакви буболечки. Само с паяците още не успявам.

            Коментар


            • #8
              Миризливките се привличат от миришещи на плод неща, плодове, предмети и т.н.т. Айкъна ще ги убие, но ще дойдат следващите.

              П.П. И аз не знам какво е решението на проблема.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #9
                Честно казано и аз мислех така (щото на село "нападаха" единствено чепките с гроздето ... - в тях се тъпчат да живеят . )
                Нооо, от едно две-три години нападнаха вилната ми къща (в един областен град ) където никакви сладки миризми няма ...., само обичат явно да са на топло щото обитават два югозападни прозореца (и стаи )
                - докато са малки се промушват покрай крилата на дограмата, между двата прозореца си остаряват (без никаква храна и вода.... ) и тъй ги намирам измрели или в "хибернация".
                Мета по два ръжена от два прозореца....
                - Явно са изгонили и предишните ми "квартиранти" - скорпионите щото вече почти не мога да видя такъв..

                За борбата с тях - нищо от Супермаркета (Райд, БайгЪн и подобни) НЕ върши работа..!
                Само им мия очите
                /затова и ги тъпча с крак - ако я изненадате (директно стъпчете) в 90% от случаите даже не успява да си пусне феромоните /

                С агро препарати съм имал успех (частичен) с "Нуреле"
                /силно отровен за пчелите !!!!/
                Но понеже реално не правят голяма вреда по растенията (в моя случай), а само дискомфорт, не съм се занимавал да ги моря специално тях със някаква силна химия.

                П.П.: За много от разните други "пакостници" (някои от същата им фамилия) се ползват феромонни примамки, върху които те залепват (и там мрЪт, мама им долна ), ама честно казано не съм се сещал да питам агронома дали има някакво решение за тия боклуци специално...
                Последно редактирано от BulAf; 05-10-20, 22:45.

                Коментар


                • #10
                  Радвайте се че не са ви нападнали калинки. На една къща в балкана миризливки няма, но калинките са на корем. И те смърдят.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • BulAf
                    BulAf коментира
                    Редактиране на коментар
                    От тях поне има полза - ядат въшките (листните)

                • #11
                  Благодаря ви за мненията колеги, понеже сме с малко дете, автоматично отпада силните отрови, в крайна сметка проблема ще го борим механично с ей това:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20201006_163709.jpg
Прегледи:1809
Размер:475.3 КБ
ID:6653391

                  Засмуква ги идеално и после ги изхвърляме, е миризмата става силна като ги засмуква но поне ги събираме бързо и на едно място.

                  Коментар


                  • #12
                    А с метла става ли или е твърде селско?

                    Коментар


                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Миризливките се завират в нашия случай на труднодостъпни места, между касата на релсите и вътре в каналите на крилата на дограмата, дограмата е с плъзгане, да не говорим колко размазани миризливки има когато отваряме крилата и се налага да чистим и размазаното между колелцата и релсите, завират се между профилите на ролетните комарници под уплътненията тип четка, по ъглите и накрая по дрехите, къде според Вас става за метла, по прането абсурд с метла, става само ако е на равна и широка площ, но на 100% при нас са все са на труднодостъпните места за които писах, затова сложих и дългия накрайник на акумулаторната прахосмукачка за да ги стигаме.
                      Последно редактирано от Еделвайс; 06-10-20, 17:37.

                    • Stbd
                      Stbd коментира
                      Редактиране на коментар
                      Изглежда има сложни места и капани за миризливки във въпросния дом.
                      За метла не трябва равна и широка площ - буболечките сами се качват. Със желание. Станали са ми любимите животни измежду нападателите - толкова са сговорчиви. Не трябва да се метат, а да им се даде да помиришат клечките. Не става дума за пластмасова четка - тя не работи!

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X