Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпа за капкво напояване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпа за капкво напояване

    Има ли някаква специфика при помпите за капково напояване ?

    Имам потопяема помпа Карчер СП3 , за вадене на водата от вкопан резервоар. Но не знам дали става за тази работа.

  • #2
    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Има ли някаква специфика при помпите за капково напояване ?

    Имам потопяема помпа Карчер СП3 , за вадене на водата от вкопан резервоар. Но не знам дали става за тази работа.
    Зависи от вида на системата. Различните маркучи искат различни налягания.

    При мен е с налягането на водопривода, но дюзите/капалките/ се регулират от0 до 20л/час
    Последно редактирано от Пенчо; 02-05-20, 10:37.

    Коментар


    • #3
      Поръчах маркуч - LDPE 16mm - 0.5 - 3 bar. А дюзите са 0 - 70 л/ч.

      За помпата пише - MAX pressure - 0.6 bar.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Поръчах маркуч - LDPE 16mm - 0.5 - 3 bar. А дюзите са 0 - 70 л/ч.

        За помпата пише - MAX pressure - 0.6 bar.
        Не би трябвало да има проблем.

        Коментар


        • #5
          Мисълта ми беше, не се ли товари помпата така?

          Дали не трябва по-различна помпа от отводняваща каквато се води моята ?

          Коментар


          • Жоро Байкушев
            Жоро Байкушев коментира
            Редактиране на коментар
            Товари се ако не е jockey pump a boost pump. Затова с слагат минимум две помпи без резевирането в подобни системи. По спецификация. Малката е системата да тръгне веднага с нужното налягане,голямата е да го поддържа постоянно при различен дебит....., едната не може без другата.

            За домашни нужди - бидон и гравитация на флуидите.

            ПП.Отводнителните работят в друг режим.Там целта е да не прелее ямата.
            Последно редактирано от Жоро Байкушев; 02-05-20, 14:39.

        • #6
          Налягането на помпата достатъчно ли ,ще е да захрани системата ?

          Коментар


          • #7
            Поливните системи за капково напояване нямат нужда от помпа, ако резервоарът е над нивото. Става и на "самотек". Ние поливаме четвърта година така.
            В посочената ситуация, аз бих сложил един бидон с поплавък, който да включва помпата във вкопания резервоар. На бидона един кран и маркучите вързани.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #8
              Малко селски опит от поселячено гражданьие (т.е. от мен ) - бидон 200л на крачета половин метър, пълни се от помпа догоре (контрол на ръка ,око, пЪ и да прелее к`во пък) от долу канелка и разводките за капковото, ако искашще снимам.
              П.П. То пълненето може да се автоматизира ама мързел ли пари ли, все не му идва времето..............
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • Жоро Байкушев
                Жоро Байкушев коментира
                Редактиране на коментар
                Два поплавъка по около 25 лв. + помпа за 100 , всичко ново. Поплавъците връзваш последователно и инверсно на помпата ( горният изключва, долният включва помпата ). Ама си трябва и голям бидон щото да не се омОтат жиците у бидонЯ.

            • #9
              Помпата я ползвам единствено за пълнене на цистерна 1 кубик обикновенно сутрин.Поливам по хладното.Отворям крана на цистерната и сядам под асмата на ракия.Гравитацията си върши работата.На сутринта пак пълня цистерната и така през целия поливен сезон.Поздрави!
              Нека силата да бъде с нас!
              Suzuki Grand Vitara
              +34 642 91 4154

              Коментар


              • #10
                Ясно, ще се търси бидон. Мерси.

                Коментар


                • #11
                  Едно от предимствата на външен бидон или цистерна е, че даваш възможност на водата да се постопли. Растенията не обичат да ги поливат с ледена вода от кладенец, примерно.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • Венци- малкия
                    Венци- малкия коментира
                    Редактиране на коментар
                    Да. Миналата година водата беше студена. Иначе си е резервоар 12 кубика закопан в земята.

                • #12
                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Ясно, ще се търси бидон. Мерси.
                  Поръчах маркуч - LDPE 16mm - 0.5 - 3 bar. А дюзите са 0 - 70 л/ч.

                  Пробвай първо с една кофа или туба, че тези 0.5 бара ме притесняват.

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Има и без предварителни отвори,, продават се насипно дюзите с инструмент (обикновено шило) и правиш отворите по желание, примерно за овошки, малини, разни цветя и тн. Изхода на резервоара с нещо като колектор и тръгват маркучи с разл диам и дължина. Точно след 1-2 поливания му се хваща цаката. После идва заигравката с разните автоматики и екстри.

                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Бях се видял в чудо с тези дюзи -регулирам и след ден пак разлики докато ми писна и ги обърнах нагоре. лесно се обезвъздушават и не се запушват. А от миналата година съм сложил за проба от сълзящите маркучи ,но те си искат и помпата. В повечето случаи при порастнали растения се харчи около един кубик вода за поливка на две оражерийки 24 (домати) и12(краставици) квадрата .

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Повдигнати на около педя от земята (превързани за растението или на колче) и обърнати под малък ъгъл към почвата и по не се зацапват. Макар, че има всякакви гаражно производство, които нямат регулиране, даже в рамките на едно поливане.

                • #13
                  Може с обикновена помпа (тип Вида), на която регулираш оборотите, за да пълни в маркуча толкова вода, колкото е консумацията и да не се товари излишно, работейки на максималните си обороти. Така една малка помпа...там примерно 30-40 литра в минута, можеш да я докараш до 10. Но зависи какво налягане трявба да дюзите за капковото.
                  Бидони и варели обаче си трябват. Особено дръвчерата и плодните храсти не обичат студена вода.
                  Другия вариант-малко хидрофорче.
                  Последно редактирано от santaclash; 03-05-20, 14:07.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • petkov_bb
                    petkov_bb коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз изхирувах по друг начин. Сложих връзка между нагнетателната и смукателната част с едно кранче за регулиране,а помпата е с 1/2 изход ,трисекцеонна -ползвана някога в петролна база за дизелово гориво. Купих Я преди години, заедно с основата и трифазното моторче (1.5 кв.) от вторични (2.60лв. на килограм).

                • #14
                  Един въпрос:
                  след като и растенията, и кладенеца използват една, и съща подпочвена вода - то кое е това физично явление каращo я да се изстуди при попадането и в кладенеца, до степен да е вредна за поливане ..?

                  Коментар


                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Любеницата що я пускаш в герана, а не я ядеш от бостана

                  • BulAf
                    BulAf коментира
                    Редактиране на коментар
                    Изключително логичен отговор! Изключително

                    /Замислете се за бързовар или стар бойлер за допълнително подгряване - едното слънце комай не е достатъчно /

                  • veskov
                    veskov коментира
                    Редактиране на коментар
                    Когато е зависело от мен съм вземал много ,,командирски решения", от 35м сондаж по билото на покрива, водостоците и поливане. Мултиплициращ резултат, има и резерви, примерно лятна баня и тн, много хора, голям покрив, кво да правиш, самозадоволяване, самообслужване

                • #15
                  Вместо бидон ще ползвам пръстен за кладенец. По мои сметки трябва да е около 400 л. Това на снимката е по-малко от половин пръстен, Около 150 л. То е за други цели.
                  Nissan Pathfinder 4.0L

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X