Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Градина на терасата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ей бях забравил да ъпдейтна темата. Саксиите взимам от магазините за марихуана. Другаде не съм намерил хубави текстилни по 50л 🤷‍♂️
    Миналата година пак карах по старата система с въженцата и без напояване, но вече много ми писна да циркулирам с маркуча и тази със сигурност ще сложа напояване! Въженцата може би ще оставя. 100% ще сложа и мрежа. Просто няма абсолютно никакъв шанс на южна тераса в саксии да стане без. Източната страна горе долу оцелява, но от юг ги смазва.

    От тойотата не ми е останало никакво време и терасата е тотално зарязана от Октомври, когато изрязах всичките растения и оставих саксиите както си бяха, за ужас на съседа и на жена ми...
    Тази година мисля да редуцирам с около 1/3 саксиите и да се грижа за по-малко реколта, но по-добре.

    Ако някой има интерес, ще ми се освободят ~десетина 50л текстилни саксии със субстрат. Субстратът е 60-70% бял/черен торф, 10% вермикулит, 10-15% перлит, 10-15% био компост, 5% хумус от калифорнийски червей. През годините съм добавял по едно, по друго, така че точната пропорция е неизвестна, но е общо взето такава. Поливан е само с органична тор от ферментирали водорасли с микро/макро елементи.

    На тия на които им е грозно - на мен, на жена ми и на хората, които идват у нас си ни харесва . Преди няколко години, след първата реколта, правихме основен ремонт на цялата тераса - вадене на плочки и всичко до плоча, после замазка и хидро изолация. Тогава обмисляхме варианта да направим някаква по-перманентна конструкция за градина, дори лехи!, но в крайна сметка се отказахме, защото саксиите във всеки един момент могат да се вдигнат и да си бъде нормална тераса. Обмислял съм варианта да им направя поне нещо като дървена кутия по дължина на терасата, но честно казано, не ми се влагат пари и време и в това и така вече 5та година ще сме на голи саксии (:

    Коментар


    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Какви са тия магазини за марихуана?

    • MoridinBG
      MoridinBG коментира
      Редактиране на коментар
      Growshop-ове за материали за indoor гледане. Уж на чушки и домати...
      Саксии последно взимах от https://www.urbanbotaniks.com

    • Stbd
      Stbd коментира
      Редактиране на коментар
      Търся такива останали саксии за indoor зеленчук. Домати, разбира се. В кой край са?
      ....
      Нагоре пише - в София. Между Шумен и Бургас са нужни, далече е.
      Последно редактирано от Stbd; 17-05-21, 20:55.

  • #17
    Ох, аз пък заформям ЗООЛОГИЧЕСКА градина на терасата...:

    Първо. Жена ми не даде да го изхвърля, милосърдие... Последва второ. Така е като ни няма по цял ден и няма кой да ги гони гъБълите:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:186308678_235916081626450_705182258428934998_n.jpg
Прегледи:267
Размер:268.3 КБ
ID:6741007
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:186476450_4298741146816740_159785089625827901_n.jpg
Прегледи:258
Размер:392.0 КБ
ID:6741008

    Ако последват още - изкушавам се да си направя омлет.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #18
      Абе не ми се фали с яйца , я на мойта тераса кво се пръкна Натиснете снимката за да я уголемите

Име:м.jpg
Прегледи:264
Размер:63.7 КБ
ID:6741027 ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:м 2.jpg
Прегледи:266
Размер:130.7 КБ
ID:6741028
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Куче ли наднича в котенцата на първата снимка?

    • #19
      Да бе , кучо надзърта
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ох, аз пък заформям ЗООЛОГИЧЕСКА градина на терасата...:
        Така, излюпиха се, първо бяха грозилки-птеродактилки, ама не излизаха и нямаше как да се снимат. Сега излизат, ходят (и дрискат ) по балкона и даже се опитват да подхвърчат... Нещо снимките (и клипче) на подрасналите съм затрил - чернеещи са, имат някакви жълти следи по... вратовете:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Grozilki.png
Прегледи:156
Размер:274.1 КБ
ID:6750361
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rastat.jpg
Прегледи:151
Размер:224.3 КБ
ID:6750362

        Но, о, ужас! Тия гъБълите, не знаех, че се размножават като хамстерите... Ново гнездо в друг край на балкона с нови яйца (от същата двойка):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:New.jpg
Прегледи:149
Размер:81.3 КБ
ID:6750363



        Прикачени файлове
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #21
          Така става като не си чистиш редовно терасата . Като моя двор де ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:маци.jpg
Прегледи:138
Размер:161.7 КБ
ID:6750427
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X