Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за самоходна косачка mtd 46s new

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за самоходна косачка mtd 46s new

    Здравейте, трябва ми косачка за вилата - неравен терен с денивелация, 600 кв.м. Гледам този модел го има на промоция на някои места за 440 лв. Има самоход, няма мулчираща функция, но си мисля да махам коша понякога. В повечето сайтове пише, че е 24 кг, а на други места, че е 31, 34... кг. Не мога да разбера какви са тези разлики. За сведение, жена съм и досега косях с моторна коса Щил и с ел. косачка, но... голяма мъка. Ел. косачката си е мъка на тоя терен, а косата, то ръцете ми отиват на кино. Не знам дали самоходна ще бъде някакво решение, а не ми се и дават много пари, че лятото ще я оставям на вилата, защото няма как да мъкна ок.30 кг от колата до ...етаж. Та някой ако има впечатления от въпросния или друг подобен модел, не много скъп, но пък вършещ работа, нека сподели.

  • #2
    Виж за същите пари какво може да си купиш, копирам текста от обявата:

    Косачка самоходна №79 450 лв

    "Произведена в САЩ,двигател BRIGGS STRATTON-INTEK-6.0к.с.-190куб.Метален корпус с обхват на косене на ножа-53см.Самоход на предните колела снабден със система за контрол на скоростта на самохода.Според натиска върху лоста върви по-бързо или по-бавно.Машината е 3в1-събиране в оригинален кош,странично хвърляне и мулчиране при свален кош и затворен заден капак.Големи задни колела за по-леко движение по по-неравни терени.Отлична работа на двигател и самоход."
    Тегло 35 кг. според снимката на табелката.

    И коментара ..
    Двигател за косачка 2-3 к.с. буквално гасне като го вкараш във висока трева .... примерно около педя и повече.
    Това от собствен опит. Аз лично ползвам 5 к.с. Вайкинг мулчираща.
    Теглото не е от голямо значение при положение че има самоход, а специално тази се регулира плавно ...
    Другото е ширината на косене ... колкото повече ...
    Иначе навърташ километри а е окосено 100 кв. м., докато за същото време може да окосиш 3, 4 -5 пъти по голямо пространство.

    Не правя реклама на никой!
    Вероятно ще намерите обявата или други подобни в сайтовете.
    Последно редактирано от CarTest™; 28-11-19, 17:46.
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
      Другото е ширината на косене ... колкото повече ...
      Иначе навърташ километри а е окосено 100 кв. м., докато за същото време може да окосиш 3, 4 -5 пъти по голямо пространство.
      Тук лекинко са пропуснали факта, че колкото по-голяма е работната ширина-толкова по-мощен двигател трябва. А с увеличаване на мощността-растат и теглото и цената.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        Виж такъв вид машина. http://www.emag.bg/motorna-kosachka-.../pd/DYY8VQBBM/ Доколкото разбрах имаш моторна коса. Може би се продава такава приставка на колела. А пък и направата и не е нещо сложно ако има кой да ти го направи.
        "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

        Коментар


        • #5
          Конкретният модел към който сте се насочили и на мен ми се вижда мъничък, но пък за вас може да е идеален... Иначе като машина МТД - имам колега който има такава марка лична и казва че били много добри. На работа имаме Викинг, със сигурност по-голяма и по-скъпа, често пъти аз кося с нея, случва се и да я угася. То това й е някаква защита все пак - като се надвиши пропускателната способност, особено със жилава трева и си угасва кротко. Двама човека я вдигаме, сам не съм се пробвал, но ако ще я качвам в багажник или по стълби - само по някаква рампа.
          Самоход да има задължително, коша ще го ползвате ако искате да събирате зелената маса - за тор или мулчиране евентуално. Не трябва да се оставя тревата да израства прекомерно, зависи от района но едно 5-6 коситби за сезон ги виждам като минимум... Ся, на вилата ако имате достатъчно време и не ви бърка да ходите след косачката - и малката машинка ще върши работа. Даже като си знаете квадратурата, отсега може да сметнете колко крачки ще правите, мисля че няма да са много. Има си някои тънкости в отличие от храстореза, ама се свиква. Трябва да се пазят ножовете от камъни, тухли ако има из терена и т.н. Бабунки ако има или разни копки също трябва лека-полека да се изравнят... По възможност карате само напред /т.е. и в завой, разбира се/, с минимално дърпане назад - за целта ако трябва мислено ще разделите терена на два или няколко правилни участъка подходящи за такъв начин на работа, около дървета и храсти правите първо един кръг и т.н.

          Коментар


          • #6
            От личен опит. За мен на неравен терен с наклон, а предполагам ,че има и дръвчета и декорации, е по-лесно с моторна коса с корда. Но косата да е от тези, където висят на добре регулиран самар на раменете, за да не се умарят ръцете. Самоходната косачка е удобна, ако не трябва да се правят остри обратни завои и да не се налага придърпване назад- самохода затруднява тези действия. Относно MTD- разликата в килограмите идва от различните марки двигатели, които поставят на едно и също шаси, дали е със самоход или не и т.н. От наблюденията ми, слабо място са им колелетата- бързо се разбиват и износват, особено тези на самохода поради преплъзването в завоите. И като предложение - потърсете от някой познат или наемете(има такива фирми) за един път подобна косачка със самоход, за да разберете дали ще ви върши работа, и тогава си купете,за да не Ви стои за украса. Поздрави!
            Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
            Opel Corsa 1.7д 98г

            Коментар


            • #7
              Ако мястото е поддържана ливада само с денивелация, без камъни, бабуни, ниско отрязани дънери и т.н. е подходящ такъв тип косачка. Колкото по-мощна и с по-голяма ширина на косене, толкова по лесно и бързо се работи. Задвижване на предната ос и по-големи задни колела е удачният, според мен вариант. Трябва да се има предвид, че двигателя е един за косачката и самохода. Т.е. желателно е да има малко запас от мощност. Случва се да буксува при мокра трева/терен. Една трева, колкото по-често се коси, толкова по-бързо пониква. Предвид условието трябва да е втора употреба-прежалена. Кося 3 различни терена 0.4- 2дка. със самоходна Partner 56см. ширина , 5.5кс.и моторна със самар Alpina B52D. Единият е полупланински терен и не е подходящ за самоходната косачка. Там кося само с корда и се добивам(щото все бързам)-близо 1дка е.

              Коментар


              • #8
                Може би 2-3 снимки на терена ще внесат яснота.
                За мен за такива площи и що годе нормална ливадка колесарката е без конкуренция. Самоход се включва с една скоба към ръкохватката, дето аз лично мога да я контролирам с два пръста. При завой, при заден ход, при по-трудна трева - пускам скобата и изключвам самохода. Моторчето му идва още силица, а за ходовата част е ясно. Съветът първо да се пробва с такава машина назаем е много добър, но пък сега са промоциите. Е, може и на лято да се направи покупката все пак.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Може би 2-3 снимки на терена ще внесат яснота.
                  За мен за такива площи и що годе нормална ливадка колесарката е без конкуренция. Самоход се включва с една скоба към ръкохватката, дето аз лично мога да я контролирам с два пръста. При завой, при заден ход, при по-трудна трева - пускам скобата и изключвам самохода. Моторчето му идва още силица, а за ходовата част е ясно. Съветът първо да се пробва с такава машина назаем е много добър, но пък сега са промоциите. Е, може и на лято да се направи покупката все пак.
                  Ето няколко снимки. Теренът е под наклон, има дръвчета и други "препятствия".
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #10
                    Доколкото виждам много бабуни има. Посочената от теб косачка иска сравнително равен терен. Карай с косата. Я виж каква хубава Щил-ка имаш.
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #11
                      Късно видях темата, за такава денивелация нормалния двигател Бригс, няма да се маже добре и бързо ще се скъси живота му. Давам идея за двутактова косачка със самоход. Лошото е ,че пушляви. Аз съм с двутактова косачка Волф Гардън със самоход. Дигателя е Sachs. Старичка е, но работи перфектно. Другия въриант е с тримера.
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        А и това е важно уточнение. Ако може да се намери такава втора ръка ще е екстра. Аз на село едно 5-6 години си работех точно с такава, всички надписи изтрити, ремъкът на самохода дал фира и изхвърлена някъде в белите държави, ама тука няма грешка! Преди 2-3 години я дадох на един комшия да се занимава, пък аз си останах само с храсторезчето.В 

                        Коментар


                        • #13
                          С този моторен тример и 600кв.м. наистина е мъка- дори и за някой мъжага. Предвид денивилацията и множеството препятствия -декоративни камъни, дръвчета, лехи и др., си вземете моторен тример със самар и ръкохватки за двете ръце- поне за проба от някой познат. Ще се учудите колко е по-лесно в сравнение с Вашия .
                          Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
                          Opel Corsa 1.7д 98г

                          Коментар


                          • #14
                            Всъщност как се работи с тея изгъзици дето са с гривна отгоре? Не се ли закача пак на самар?

                            П.п. На втората снимка - стъпалата трябва да се довършат. Едно бордюрче отстрани да има, може пак от плочки и някаква канавчица да се оформи да не влиза водата отдолу.

                            Коментар


                            • #15
                              С моторният тример е мъка - тежи си. Ако е от по-мощните, със самар, няма да ми е по-лесно - повече тежат, а и денивелацията... ако кося отгоре надолу трябва да се накланям напред и кръста протестира, а ако кося отдолу нагоре, си зкълчвам китките и раменете - трябва да повдигам косата и е супер гадно и тежко. Най леко е с ел. косачката, ама тоя кабел ме убива, а и бавничко става. Хич ли няма някоя бензинова косачка, не толкова тежка и до около 800 лв., със самоход и за наклонени терени!?!

                              Коментар


                              • jordanov sv
                                jordanov sv коментира
                                Редактиране на коментар
                                Глупости, това да се накланяш напред и надолу по наклона не само че е против всякаква ергономия, ами даже е и опасно!
                                Тва верно ако с тая изкелиферщина дето я имаш се работи само на ръце и без самар са грешни пари хвърлени на вятъра...

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X