Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инкубатор за яйца!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Инкубатор за яйца!

    Люпил съм ги на 37.8°С, като с хистерезисните подскачания да не прехвърли 38°.
    Към 18-тия ден намалявах с десета - две и увеличавах влажността, иначе залепват за черупките и не могат да излизат сами.
    Пак да попитам - на ръка ли ще ги въртиш?

    Коментар


    • #62
      От: Инкубатор за яйца!

      Да на рака мисля но да пробвам със тези и ще поставям машинка,а влажноста 60-65% ли
      0885 297985,мтел-Радо
      0876 556870,виваком като домашен

      Коментар


      • #63
        От: Инкубатор за яйца!

        За влажността не съм сигурен, беше преди 12 години
        Виждам данни в Гугъл при търсене на "инкубатор+влажност".
        Утре ще мога да видя някъде за мои данни, изпробвани.

        Коментар


        • #64
          От: Инкубатор за яйца!

          След колко дни яицата ще си проличат че са мътни вътре,като ги гледам на лампа
          0885 297985,мтел-Радо
          0876 556870,виваком като домашен

          Коментар


          • #65
            От: Инкубатор за яйца!

            Потърси "овоскоп/овоскопиране". Има всички данни.
            Аз лично не успях да се науча да правя големи разлики във видяното, но хората виждат през черупката дали е оплодено яйцето преди слагане в инкубатора.

            Коментар


            • #66
              От: Инкубатор за яйца!

              Много благодаря
              0885 297985,мтел-Радо
              0876 556870,виваком като домашен

              Коментар


              • #67
                От: Инкубатор за яйца!

                Добре де аз сега като съм на 17 години,как ще разбера тези вашите коментари сложи тва сложи онова!Ако наистина някой знае как се прави много моля да ми изпрати снимки на това,което е направил(да е нещо лесно като за мен) и да ми каже какви уреди е използвал.Търся си нещо наистина лесно от рода направи си сам.И дори ако е за 3,5 или дори 1 яйце няма проблем,просто искам нещо,което да мъти пилета и най-вече направено от мен! Благодаря предварително! пощата ми е derby_007@abv.bg

                Коментар


                • #68
                  Re: От: Инкубатор за яйца!

                  Първоначално публикуван от Sasho_94 Преглед на мнение
                  Добре де аз сега като съм на 17 години,как ще разбера тези вашите коментари сложи тва сложи онова!Ако наистина някой знае как се прави много моля да ми изпрати снимки на това,което е направил(да е нещо лесно като за мен) и да ми каже какви уреди е използвал.Търся си нещо наистина лесно от рода направи си сам.И дори ако е за 3,5 или дори 1 яйце няма проблем,просто искам нещо,което да мъти пилета и най-вече направено от мен! Благодаря предварително! пощата ми е derby_007@abv.bg
                  Ако проявиш малко по-сериозно отношение, може и да стане. Така някой да свърши почти всичката работа вместо теб - едва ли.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Инкубатор за яйца!

                    Здравейте, на времето дядо ми си купи едно инкобаторче за 50-60 яйца. Скарата му се лулее и седно лостче от вънка на 8 часа го бутва и сменя положението.
                    Комшии почнаха да проявяват интерес за излупени пиленца. Така реши да направи голям инкубатор. Много тестови и опити правихме докато не стана. От един голям шкаф. С лампи го правихме. Тогава имаше лампи по 150 вата. Първо бяхме сложили 4 лампи. После 6. После 8. Така с 8 лампи по 150 вата. Напваихме улеи за въздуха който да вруща горния въздух долу. Регулацията е с термометър, който е много прецизен. Тогава струваше термометъра, колкото целия малък инкобатор. Та накрая стана това чудо на техниката. Влахата я мерихме и когато трябва да се увеличи добавяхме по още една купичка.
                    Така вътре могат да се заложат 600 яйца. Пилетата вървяха доста. На 90% беше излупването.
                    Така до преди 5-6 години. Сега не се интересува никой от пилета и си стой в една стая и само ми пречи.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Инкубатор за яйца!

                      Търся инкубатор,та ако някой продава може да се разберем.Може и някой назаем,че ми трябва спешно.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Инкубатор за яйца!

                        Искам да си купя едно новоизлюпено пиленце с образователна цел - да има децата за какво да се грижат 1 - 2 месеца ... после ще му намеря грижовен стопанин.
                        Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Инкубатор за яйца!

                          Огледай се някъде около теб за хайван пазар, аз лесно мога да ти взема но не знам как да ти го пратя.
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #73
                            От: Инкубатор за яйца!

                            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                            Искам да си купя едно новоизлюпено пиленце с образователна цел - да има децата за какво да се грижат 1 - 2 месеца ... после ще му намеря грижовен стопанин.
                            Имам пиленца на 3,7,10 дни,също така и на 1 и 2 месеца и ярки на 4,5месеца.Само кажи колко голямо ти трябва.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Инкубатор за яйца!

                              Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                              Искам да си купя едно новоизлюпено пиленце с образователна цел - да има децата за какво да се грижат 1 - 2 месеца ... после ще му намеря грижовен стопанин.
                              Ще оцвъка поголовно
                              Що не ми вземеш котарака за 1-2 месеца? И без това мре от скука (виждам го по 10 минути на ден) и дебелее, две деца ще му дойдат добре.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Инкубатор за яйца!

                                Първоначално публикуван от GRAND Преглед на мнение
                                Имам пиленца на 3,7,10 дни,също така и на 1 и 2 месеца и ярки на 4,5месеца.Само кажи колко голямо ти трябва.
                                На 3 дни ще е супер! Едно пилинце ще ми е пре достатъчно. От къде да го взема?
                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ще оцвъка поголовно
                                Що не ми вземеш котарака за 1-2 месеца? И без това мре от скука (виждам го по 10 минути на ден) и дебелее, две деца ще му дойдат добре.
                                Вариант за котарак има наблизо - ама не - благодаря . Що ти не ми вземеш децата - на котарака ти ще им дойдат добре - пък и аз ще си почина...
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X