Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

    Става въпрос за Софийското поле и за зеленчукови култури. Не за райграс,дръвчета или канабис.Целта е да се използва двора,вместо да купуваме боклуците от магазина.
    Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
    -----------------------------------------------
    Питието определя съзнанието....
    -----------------------------------------------
    0887770735

  • #2
    До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

    Еми най-използваните неща като краставици ,домати, картофи,зелени подправки (магданоз , копър),дини , ягоди .... и канабис все пак

    Коментар


    • #3
      До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

      Маги,не ме вкарвай у затворо на стари години. При мене канабисо си расте по целата поляна.Въпроса е за вътре в двора.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #4
        До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

        Чушки, домати, краставици, каквото душа даде... И нови дрехи, че такава зеленчукова диета ще падне, че...
        УАЗ - Where I go there are no roads!!!

        Коментар


        • #5
          До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

          Ами първоначално на 50-60м2 засадих гараж, после два ситроена СХ от дългата версия, после колата на жената, джип, служебната, "временно" това-онова от приятели .....после поразчистих и сега както "Маги" каза, но без дините, малини, грозде, сега отглеждам 3-4-5 дръвчета нар в къщи, ама да видим дали не им е студено (внимавай с канабиса че този който расте масово си е чист бурен прилича само на външен вид и за менте стока да не стане беля) в тези 500 м2 освен гаража ми е и къщата (основа около 80м2), но ако твоите са чисти, може и кокошарник с 2-3-4 кокошки да засадиш ....абе съботно-неделно може да се дотъркаляш да клюкате градината с жена ми, че аз каквото пипна съхне и ми е забранила "зеленчуковата" тема
          П.П. Търся семе за рАкия ...амЪ нема
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

            Питането ми беше заради следното:
            Тука при мен последните слани са чак към края на май,а първите есенни още в началото на септември.Може би,защото съм до водоем.
            Та нито можеш да садиш рано пролетта, нито да чакаш до късно есен.
            Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
            -----------------------------------------------
            Питието определя съзнанието....
            -----------------------------------------------
            0887770735

            Коментар


            • #7
              До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

              Аз бих гледала два шопара вместо домати и краставици.ако имаш голям мерак да сееш зеленчуци по-добре си направи парник.Пък и трябва да имаш доста свободно време ,да ги поливаш ,плевиш,пръскаш и тн.И пак не се знае какво ще излезе може труда ти да отиде на вятъра .И аз имам мерак за градина но мъжа ми е завзел целият двор
              http://lh6.ggpht.com/_nwJHDgN9VrQ/Si...128/suzuki.jpg

              Коментар


              • #8
                До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                От прочетеното за климатичните условия - оранжерия и една реколта картофи.

                Коментар


                • #9
                  До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                  Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                  Та нито можеш да садиш рано пролетта, нито да чакаш до късно есен.
                  Може, може Специализираната изложба за земеделие в Пловдив е от 18 до 22 02 09г. може там да има полиетиленови парници, а и други решения, ако не ...някъде с Сф гледах Овча купел след италианеца, ама беше преди време, но със сигурност има, просто трябва да се поразтърси човек.....или да си направи сега материали в изобилие.
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                    Спамари проклети
                    Почти окьопазихте темата..

                    Братле, не ги слушай!
                    500м2 хич не е малка площ...
                    Ще ти трябва поливане.
                    Огледй дворовете в съседство - какво садят бабите. Изпроси си разсад от тях, особено ако са някакви по-простички, не "монсантови" сортове.

                    Край оградите и на други, по-трудни за обработване и поливане места си засади дългогодишни подправки - давесил, копър, джоджен, магданоз, хрян, земна ябълка. Розмаринът, чаят и лавандулата можеш да си ги гледаш даже в саксии (по стълбищата или терасите), защото освен устойчиви са и доста декоративни. Картофи, зеле, ряпа, лук, чесън и моркови ще си вървят без проблем, но моят съвет е да не си замаш целият двор с тях.
                    Малко полиетилен, малко лескови пръчки - ето ти оранжерия. Забождаш лесковите пръчки в земята, да се получи дъга над лехите, полиетиленовото платно - отгоре, в единият край го засипваш с пръст, в другият край - вечер го затваряш с камъни, сутрин го откриваш.... и там - кеф ти марули, домати, краставици... Като отминат сланите - прибираш полиетилена и си готов..
                    Мерак да имаш, всичко друго става.
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                      Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
                      Питането ми беше заради следното:
                      Тука при мен последните слани са чак към края на май,а първите есенни още в началото на септември.Може би,защото съм до водоем.
                      Та нито можеш да садиш рано пролетта, нито да чакаш до късно есен.
                      Както пишеш - до водоем - 3 месеца - ти си в рая !
                      Всяка култура е готова за около 3 месеца а ти разполагаш с четири -( от 15 април, май , юни , юли и до 15 септември ) . При поливане е и много дащтна . Така , че каквото обичаш най -много и ще те радва най -дълго - това си засей !
                      За предпочитане да е нещо което ще го консумираш свежо - марули , домати , корнишони и каквото обичаш още .
                      Тъй като е хубаво да се редуват културите в различните години - тази година си сложи домати ( биволско сърце ), корнишони и куртовска капия ( чушка). Малко марули и .... се зареди с хубаво пиене за това лятно мезенце !
                      До оградата - холандски цветя - избор -безкраен !
                      Ако гледаш с перспектива - по границите на имота няколко овошки - ябълка , череша и орех (за ореха - 15 метра разстояние до къщата е задължително ).
                      Това е за мен късчето от рая ! Успех !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                        Аз съм на 900метра надморска па съм направил градина.Парник 8 на 4 метра садиш напролет репички марули и лук за зелено после скубеш през35 сантима и садиш в дупките домати и краставици.Забележих при мене краставиците засети от семки изпреварват тия от расад.Цела година си ям салата от парника.Без парник реколта към септември и много зелени доматчета за туршията.И най важно е водата къде при мене я нема жива мъка
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                          Първоначално публикуван от krasito Преглед на мнение
                          Аз бих гледала два шопара вместо домати и краставици.ако имаш голям мерак да сееш зеленчуци по-добре си направи парник.Пък и трябва да имаш доста свободно време ,да ги поливаш ,плевиш,пръскаш и тн.И пак не се знае какво ще излезе може труда ти да отиде на вятъра .И аз имам мерак за градина но мъжа ми е завзел целият двор
                          Относно шопарите съм го смятал. Излиза скъпо,много скъпо. А оранжерия 42кв.метра имам. Гледах и много птици,ама некво животно почна да ги яде. Иначе водата не е проблем. Има водоем, имам кладенец и нямам пломба на водомера.Ама от тая слана садя картофите на 1ви май.
                          Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                          -----------------------------------------------
                          Питието определя съзнанието....
                          -----------------------------------------------
                          0887770735

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                            Не се хаби, гледай си дансинга и си контролирай тинейджърките...

                            Като искаш да ядеш човешка храна, след месец ми пускаш л.с., давам ти координатите на магазина и като видиш табелка над продукта " Домашна продукция от....", това е моята стока, направена наистина в овча тор /веднага ще го усетиш/, само че цената ще е като банкнота в прашките на стриптизьорка...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какво бихте засадили на двор 500 кв.м.

                              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                              Спамари проклети
                              Почти окьопазихте темата..

                              Братле, не ги слушай!
                              500м2 хич не е малка площ...
                              Ще ти трябва поливане.
                              Огледй дворовете в съседство - какво садят бабите. Изпроси си разсад от тях, особено ако са някакви по-простички, не "монсантови" сортове...
                              Мерак да имаш, всичко друго става.
                              За покрай оградата- малини! За останалото- една оранжерийка около 50кв.м. за 3-4 реда домати и по 1 краен ред с краставици. Няколко реда патладжан, зелени чушки+ лютиви такива- и това е! Айде, добави 2 квадрата магданоз и 3-4 квадрата зелен лук... И направо задължително- направи един кокошарник за 4-5 кокошки, да видиш какво е т'ва жълтък и има ли цвят омлета... И после като засееш... ама виж бабите от селото какво ще ти кажат, те знаят! А и ще те харесат като ги питаш, а това е много важно- ако те харесат бабите, може и да не сееш нищо! Ако си рибар- обърни внимание на трите водоема до селото

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X