Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При положение, че ще направи добив 5 тона/дка (което на практика е невъзможно) може да си позволи и по високи цени на препаратите. Според мен с тази калкулация няма излезе на печалба, защото няма как да постигне желаният добив от 5тона от декар. Без собствена техника и начален капитал (не пари взети назаем) положението много трудно. Все пак му пожелавам успех.

    Колега кажи откъде е този линуро за 16 лв/литър за да си купя и аз. И как се казва този препарат срещу многогодишни житни плевели за 19 лв/литър? Аз такъв не съм ползвал. Фузилата е 58 лв/л, Селект - 42лв/л. Относно Зенкора не съм убеден, че e в историята, защото е много широкоспектърен хербицид, за разлика от линурона. Миналата година пръсках с линурон и след това се наложи второ пръскане с селект против едногодишни житни плевели.
    Последно редактирано от maxxx; 01-06-10, 16:42.

    Коментар


    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
      Колега кажи откъде е този линуро за 16 лв/литър за да си купя и аз. И как се казва този препарат срещу многогодишни житни плевели за 19 лв/литър? Аз такъв не съм ползвал. Фузилата е 58 лв/л, Селект - 42лв/л. Относно Зенкора не съм убеден, че e в историята, защото е много широкоспектърен хербицид, за разлика от линурона. Миналата година пръсках с линурон и след това се наложи второ пръскане с селект против едногодишни житни плевели.
      Ами - Зенкора е с забрана на активното в-во от европейския съюз, или поне тези които са достъпни за българина. Едровата цена на квизалофоп -р етил - в конкретния случай, който съм цитирал "Торнадо 5 ЕК или Тайгър 5 ЕК си е 9,20 евро за литър в 1 л опаковка. Може да се договори и по надребно. А за линурона - този на И-Пи Чи Италия - цена 7,50 евро пак в 5 л опаковки. Понеже е само за широколистни плевели, но държи по-дълго от зенкора с 2 месеца си е дюшеш за картофите. Иначе зенкора държи не -повече от 45 дена каквото и да го правите, а да не говорим за съмнителния ефект към балура. Ако сложи и качествени почвени торове, които се разтварят почти веднага - като Yara Mila complex - добива не е мит.
      Само да кажа, че в Неврокопи - Гърция си вадят хората и по 7т от декар и то на доста слаби почви.
      За препаратите вижте в Пазарджик - Лидия Митева, а за тора при официалния представител на компанията.
      Дано съм бил полезен.

      П.П И при агрофарм пазарджик също имате успех! Даже препоръчвам!
      Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

      Коментар


      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Дълбоко се съмнявам, че в Гърция вадят по 7 тона от декар. Такъв добив няма даже в Холандия, където средният добив е 44 тона от хектар и където климата и почвите са доста по-подходящи за отглеждане на картофи. Поскоро лъжат византийците за да се изкарат голямата работа. Типично по ориенталски.

        Коментар


        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Колеги ,моля ви кажете ефикасен препарат против телен червей.Част от площите ни вече са нападнати. Миналата година с каунтер нямахме проблеми, но вече го няма. При засаждане обработвахме семето с monceren,но явно за теления червей няма голям ефект,да не кажа никакъв. Той е против ризоктония и др.

          Коментар


          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Ами пак Каунтер! Само че от Гърция и Турция - без значение.
            Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

            Коментар


            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Ама Каунтера нали го забраниха за използване ?! Няма доставки на пазара. Как така от Гърция и Турция? Къде, как...???

              Коментар


              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                А и без това вече е късно за Каунтер. Ами ако сложиме конска доза Циперфос, дали ще има ефект за теления червей?

                Коментар


                • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Имам предвид, че в гърция на първо място стоят интересите на гражданите на републиката и после са всички корпоративни интереси на европейските компании и Евро съюза. Там си вкарват препарати които са забранени в България, като ползват пролуки в договора с европейската комисия. Ама това е дълга тема и в общи линии безсмислена! Доста хора си вкарват с коли от там разни препарати като каунтери, метамидофоси за тютюните и други като прометрини, ланати, дикарзоли - всички забранени в българия. Това искам да кажа. Иначе аз картофи негледам и няма и да гледам никога. Срещам се с хора и те всичко си казват.
                  Поздрави
                  Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                  Коментар


                  • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Де да беше и при нас така само може да мечтаеме за техното положение...
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Първоначално публикуван от petpet75 Преглед на мнение
                      Имам предвид, че в гърция на първо място стоят интересите на гражданите на републиката и после са всички корпоративни интереси на европейските компании и Евро съюза. Там си вкарват препарати които са забранени в България, като ползват пролуки в договора с европейската комисия. Ама това е дълга тема и в общи линии безсмислена! Доста хора си вкарват с коли от там разни препарати като каунтери, метамидофоси за тютюните и други като прометрини, ланати, дикарзоли - всички забранени в българия. Това искам да кажа. Иначе аз картофи негледам и няма и да гледам никога. Срещам се с хора и те всичко си казват.
                      Поздрави
                      Личи си че не си гледал картофи. От впечатленията на другите трудно можеш да направиш реална преценка за какво става въпрос. Също като колегата с дипломната работа. На теория е едно, а практика е друго...

                      Коментар


                      • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Първоначално публикуван от belana Преглед на мнение
                        Колеги ,моля ви кажете ефикасен препарат против телен червей.Част от площите ни вече са нападнати. Миналата година с каунтер нямахме проблеми, но вече го няма. При засаждане обработвахме семето с monceren,но явно за теления червей няма голям ефект,да не кажа никакъв. Той е против ризоктония и др.

                        На същата нива, на която си слагал каунтер миналата година ли се появи теления червей? Аз слагах на една нива преди 3 години, но не каунтер, а сезам и на следващата година нямах проблеми с телените червеи. Иначе има ефективен метод за да разбереш дали има телени червеи в нивата преди засаждането ако я садиш за първи път.

                        Коментар


                        • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
                          Личи си че не си гледал картофи. От впечатленията на другите трудно можеш да направиш реална преценка за какво става въпрос. Също като колегата с дипломната работа. На теория е едно, а практика е друго...
                          Естествено, че няма да гледам картофи - бизнеса ми е друг. Обслужвам производители И на картофи - внос на някои необходими неща.
                          Колега, Успех в производството - то се прави от отрудени и сериозни хора. И е достойно за уважение.
                          Поздрави
                          Стратегия за Национално оцеляване - Да си толкова прост, че никой да не иска да се занимава с теб.

                          Коментар


                          • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
                            На същата нива, на която си слагал каунтер миналата година ли се появи теления червей? Аз слагах на една нива преди 3 години, но не каунтер, а сезам и на следващата година нямах проблеми с телените червеи. Иначе има ефективен метод за да разбереш дали има телени червеи в нивата преди засаждането ако я садиш за първи път.
                            Нивите не са тези от миналата година, нали правим сеитбооборот. С изключение на една, там за сега няма телен черей. Сега и за сезам е късно, нали се слага браздово. Трябва да е нещо с пръскане, но то май няма такъв инсектицид. започнах да губя надежда,че нещо може да се направи на този етап.
                            Какъв е ефективния метод за който споменаваш? Да не би да е с царевица? (може да не ми пишеш в мъжки род)

                            Коментар


                            • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Единствения начин е конски дози имидаклоприд.Съдържа се във Уорант 70вг или Конфидор 70вг.Това е веществото което тази година предлагаха за борба с червеите.Съдържа се и в монсерен но е в много малки дози.От фирма баер ни заблудиха че монсерен има някакво действие върху червеите но това беше една от поредните измислици. Монсерен е фунгицид няма нищо общо с телените червеи.Консултирайте се с грамотен човек за Уорант или конфидор. Те са едно и също само че уорант е 365лв а конфидор 600лв. Ако вече нее касно по 20-25гр на декар. Тези две вещества нямат регистрация да се ползват при картофите.Навсякъде пище че са за тютюн но ако прочетеш съдържанието на монсерен и уорант се вижда че веществото на инсектицида е дно и също.Аз работя тази година по схема- при садене мокрим картофите с 20гр уорант , във вегетация преди гърлене 15гр и преди увяхване на листната маса още 7 гр. Ефекта е голям когато пръскащ и вали дъжд защото голяма час от веществото отива в почата и гони червеите.
                              Успех !

                              Коментар


                              • От: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                                Единствения начин е конски дози имидаклоприд.Съдържа се във Уорант 70вг или Конфидор 70вг.Това е веществото което тази година предлагаха за борба с червеите.Съдържа се и в монсерен но е в много малки дози.От фирма баер ни заблудиха че монсерен има някакво действие върху червеите но това беше една от поредните измислици. Монсерен е фунгицид няма нищо общо с телените червеи.Консултирайте се с грамотен човек за Уорант или конфидор. Те са едно и също само че уорант е 365лв а конфидор 600лв. Ако вече нее касно по 20-25гр на декар. Тези две вещества нямат регистрация да се ползват при картофите.Навсякъде пище че са за тютюн но ако прочетеш съдържанието на монсерен и уорант се вижда че веществото на инсектицида е дно и също.Аз работя тази година по схема- при садене мокрим картофите с 20гр уорант , във вегетация преди гърлене 15гр и преди увяхване на листната маса още 7 гр. Ефекта е голям когато пръскащ и вали дъжд защото голяма час от веществото отива в почата и гони червеите.
                                Успех !
                                Преди 3 дни сложихме двойна доза Уорант 70вг. Мислиме следващото пръскане да е с Конфидор 70вг, ама ще видим до тогава има време.
                                Сега чета за Mocat 10g. Не е на български и не разбирам добре превода. Вие имате ли някаква информация за този препарат?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X