Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да направя поливна система сам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да направя поливна система сам?

    Колеги,моля някой да помогне. искам да си направя поливна система сам. В двора имам много дървета,така че се налага да се сложа няколко пръскачки.друга особеност е ,че налягането е слабо.Интересуват ме схеми,изчисления и въобще всичко, скоето трябва да се съобразявам. Предварително благодаря.

  • #2
    До: как да направя поливна ситема сам?

    И аз съм на тази тема... Засега съм купил помпа двустепенна,85л в минута и мисля по въпроса как най-мързеливо да поливам 20м. жив плет, десетина дръвчета,15 корена лозе,300м2 трева и др.Споделете опита си за да не откриваме топлата вода...
    Мисля плета и лозето да го направя с капково,тревата с пръскачки,но не съм сигурен с какъв размер тръба да ги захраня.
    0+

    Коментар


    • #3
      До: как да направя поливна ситема сам?

      http://www.rainbird.hit.bg/ http://www.zeleno.bg/bg/category/20-...i-sistemi.html Иди,разгледай.После иди и на Стройкото през октомври и просто копирай нещо,защото техните са скъпички.При малко нмалягане е добре да намериш разпръсквачи с много малки дюзички и да ги пускаш по цяла нощ.Иначе помпи и др.екстри,което е скъпо.
      Последно редактирано от trajal; 10-09-08, 21:38.
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #4
        До: как да направя поливна ситема сам?

        С капковото ще е най-ефективно,с най-малък разход на вода и енергия.Ако не ти е спешно иди догодина на Аграта в пловдивския панаир ,тя е някъде февруари-март,там освен големия избор ще ти дадат и отстъпка ( около 10% обикновенно).Иначе има и други методи -подземно тръбно с порести тръби и т.н. С разпръсквачи е най-неподходящо за овощни дървета,лозя и др.трайни насаждения,защото корените им са дълбоко и ще стимулираш развитието на плитка коренова система,плюс това е голям и разхода на вода и енергия.

        Коментар


        • #5
          До: как да направя поливна ситема сам?

          В София на Враждебна на караулката като завиеш за Кремиковци отдясно продават всякакви капкови и други напоителни системи мене даже ми сметнаха какво ми трябва за колко квадрата какво ми е нужно всичко маркуч перфориран баш какъвто трябва те си знаят кранове разни джаджи.Доволен съм от хората
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            До: как да направя поливна ситема сам?

            Много благодаря за инфото-така или иначе,мисля тази работа да я правя за догодина,така че ще проверя всичките варианти, че това лято ми мина на крак с маркуча :-(

            Коментар


            • #7
              До: как да направя поливна ситема сам?

              Ако мястото има лек наклон - дълга вада за напояване и оформени панички около стеблата върши добра работа - няколко камъка или копки с мотиката пренасочват водата, за да не се губи - където не е нужно напояване може дъното на вадата да се заглади с глина, или да се покрие с наелон. При желание по продължение на вадата - шпалир от ягоди - радва децата и оползотворява водата ...
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • #8
                До: Как да направя поливна ситема сам?

                Първоначално публикуван от teodor Преглед на мнение
                Колеги,моля някой да помогне. искам да си направя поливна система сам. В двора имам много дървета,така че се налага да се сложа няколко пръскачки.друга особеност е ,че налягането е слабо.Интересуват ме схеми,изчисления и въобще всичко, скоето трябва да се съобразявам. Предварително благодаря.
                Уточни, само дърветата ли поливаш.
                "Налягането е слабо" - значи поливаш с питейна вода... Значи трябва да знаеш, колко кубика, съответно - колко разходи имаш само за водаа..... и помисли за кладенец. Капковото напояване е най-икономично за дървета.
                Дай площ, схема, брой дървета/лехи и тогава ще смятаме.
                Поздрави.
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #9
                  До: Как да направя поливна ситема сам?

                  В т.нар. Международен изложбен център на Цариградското шосе срещу Метро, има изложби. Поне и утре в лявата зала има нещо за ландшафтна архитектура, каквото и да е това. Видях няколко щанда точно за напояване. Може поне да видиш какво и как правят.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да направя поливна ситема сам?

                    Става въпрос за трева и цветни градинки+10 хаотично разполозени плодни дръвчета(заварено положение), всичко е 550кв.м. Г образен двор. интересува ме система с дюзи и таймер.Относно налягането-да с питейна вода-за съжаление няма да мога да предприема изграждане на кладенец-за това се интересувам от напоителна система,направена от мен-сиреч-най-икономично...пък като има време - ще обмисля нещо по-сериозно и рентабилно.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да направя поливна система сам?

                      Капковото напояване е елементарна работа/според мен/,имам оранжерия 200квадрата и сам си направих капковото,в смисал купих материялите,помпа си имах.Всичко друго ми излезе 200лв,т.е. около 1лв/кв.м.Но при мен площа е малка и затова може би е така.Пак и ти няма да внасяш торове предполагам,за да купуваш смесители и т.н.Трябва ти единствено за напояване.Повярвай ми,няма нищо по-добро за напояване освен капковото.Особено ако имаш наклон,капковото е нужда.Ако има някой колега занимаващ се с оранжерий може да обменим опит
                      SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да направя поливна система сам?

                        Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                        Капковото напояване е елементарна работа/според мен/,имам оранжерия 200квадрата и сам си направих капковото,в смисал купих материялите,помпа си имах.Всичко друго ми излезе 200лв,т.е. около 1лв/кв.м.Но при мен площа е малка и затова може би е така.Пак и ти няма да внасяш торове предполагам,за да купуваш смесители и т.н.Трябва ти единствено за напояване.Повярвай ми,няма нищо по-добро за напояване освен капковото.Особено ако имаш наклон,капковото е нужда.Ако има някой колега занимаващ се с оранжерий може да обменим опит

                        Здравейте!!!
                        Аз съм нов тук и ме интересува как мога сам да си направя капковото напояване .Разбрах,че тук има хора които вече са го направили .Предварително ви благодаря!!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да направя поливна система сам?

                          Отиваш в магазин за поливни системи,или агро-магазин,има всичко необходимо,и монтажа е супер лесен.Аз пазарувах от Петрич.
                          SUBARU FORESTER 2002g AWD LSD-DIF. Човек може да живее без храна 1 месец,без вода 1 седмица,без въздух 1 минута,а без акъл цял живот...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да направя поливна система сам?

                            Може да намерите съвети как се смятат и изграждат поливни систем.Научи повече на http://ecodesign.bg/?p=620

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да направя поливна система сам?

                              Първоначално публикуван от BOBI_27M Преглед на мнение
                              Капковото напояване е елементарна работа/според мен/,имам оранжерия 200квадрата и сам си направих капковото,в смисал купих материялите,помпа си имах.Всичко друго ми излезе 200лв,т.е. около 1лв/кв.м.Но при мен площа е малка и затова може би е така.Пак и ти няма да внасяш торове предполагам,за да купуваш смесители и т.н.Трябва ти единствено за напояване.Повярвай ми,няма нищо по-добро за напояване освен капковото.Особено ако имаш наклон,капковото е нужда.Ако има някой колега занимаващ се с оранжерий може да обменим опит
                              колега аз сега ще монтирам около 1 декар оранжерия сега избирам от кои да я купя -много са се уляли с цените тези хора бе искат ми по 30евро на квадрат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X