Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отблъскване на миризливки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отблъскване на миризливки

    Привет колеги, почнаха през комарниците и дограмата да влизат миризливки, включително и по прането, съпругата ми и детето пощуряват като ги видят тези гадинки, особено ако пуснат миризмата си и на мен ми е неприятно.

    Четох доста за борбата срещу тях, искам да ми препоръчате спрей и да пръсна по цялата дограма, касата, крилата от външната им част, като целта е да ги отблъсква, има ли такъв спрей, не искам от от тези които на място ги убиват при директно пръскане, а такъв който да ги отблъсква след където е пръскано?

  • #2
    От: Отблъскване на миризливки

    Ако тоя спрей смърди така, че и миризливките бягат от нето - ще го ползваш ли?

    Коментар


    • #3
      От: Отблъскване на миризливки

      И при мен ги има. Засега не съм намерил лек срещу тях. Не всички препарати им действат. Това е особено насекомо.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Отблъскване на миризливки

        Ако влизат през прозорец може да оставиш там малко нарязан чесън, не го харесват и бягат.
        Ако не искате да ви мирише на чесън, има едни ароматизиращи кърпички за сушилня (на Ленор и т.н.) с тях може да обършеш там където влизат миризливките, ароматът ги отблъсква.
        Може да си потърсиш и "нимово масло", намира се по градинарски магазини, действа срещу насекоми. От него наливаш една лъжица в шише с вода, от онези с пръскалките, и с така получения спрей пръскаш през ден.

        Коментар


        • #5
          От: Отблъскване на миризливки

          Аз напоследък (понеже и въпросните силно ме вбесяват) им намерих следния колай - директно ги стъпквам…
          Оказва се сякаш, че си пускат миризмата ако нещо са стресирани. А като ги цъкна леко с крак и явно нямат време за стрес .
          Последно намачкаx над двадесет броя (влезли през затворена дограма , в къща дето не се обитава постоянно), една-две леко засмъдяха като паднаха на лобното място и сигурно видяха труповете на посестримите

          Отрова дето да ги трупяса бързо (тип Райд, Килтокс и пр.) засега не съм открил

          Коментар


          • #6
            От: Отблъскване на миризливки

            А някой има ли обяснение защо в последните 2-3 години толкова масово се появиха? Те са напаст...Не само в София...

            Коментар


            • #7
              От: Отблъскване на миризливки

              Нямам обяснение, обаче съм заредил айкън, фендона и нуреле. Не мога да твърдя кое върши работа, но със сигурност поне едното се справя приемливо. Чак да ги няма съвсем не е, просто са в приемливи рамки.

              Коментар


              • #8
                От: Отблъскване на миризливки

                Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                А някой има ли обяснение защо в последните 2-3 години толкова масово се появиха? Те са напаст...Не само в София...
                Топлите зими им помагат да оцеляват по дупките дето се крият зимно време. Един хубав студ ги редуцира до поносимо ниво. Липсата му ги прави да присъстват още пролетта, като почват бясно размножаване.
                Съсипват ни доматите и прочие сочни зеленчуци след началото на август, дупчейки и пиейки им сока.
                Освен това последните няколко години забелязвам рязко увеличение и на другите насекоми и болести по растенията, причините за които, може би е пак липсата на хубава зима.
                Последно редактирано от D-MAX; 30-09-19, 07:04.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #9
                  От: Отблъскване на миризливки

                  Покрай меките зими, тези миризливки след като вече са станали напаст, въпрос на време е да пуснат специално за тях спрей за отблъскване, гледам че по много форуми са пропищели от тая напаст, засега ги махам с акумулаторна портативна прахосмукачка и после ги хвърлям веднага към wc-то.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X