Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на ръчна коса за косене

    А някой може ли да ми даде линк от къде да си купя корейска коса с корда и диск?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: Избор на ръчна коса за косене

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      А някой може ли да ми даде линк от къде да си купя корейска коса с корда и диск?
      Емаг, Бриколаж, Практикер и т.н.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Избор на ръчна коса за косене

        По темата ми каква коса да избера, вече е, какъв бобкат да си купя

        Като отидох до селото ни, хванах се за главата от джунглата , ето и снимки:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:461.0 КБ
ID:5797619


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-1.jpg
Прегледи:1
Размер:517.3 КБ
ID:5797620


        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage-2.jpg
Прегледи:1
Размер:447.6 КБ
ID:5797621


        Честно казано, като видях и за сам човек се чудех откъде да почна и какви инструменти и машини ще трябва да купувам...

        Дупе да ми е яко...
        Последно редактирано от Еделвайс; 07-09-18, 12:13. Причина: Пояснение

        Коментар


        • От: Избор на ръчна коса за косене

          Мнда
          Ако имаш бюджет е лесно.
          Ще ти трябва и трион

          https://www.stihl.bg/%D0%9F%D1%80%D0...-360-C-EM.aspx

          Или по-скъпия храсторез.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Избор на ръчна коса за косене


            Първата крачка е че си взех акумулаторен прободен трион за клони от Лидл, за самораслите дръвчета от 1 до 5см дебели, както се вижда на първата снимка джунглата, за да разчистя поне на ниво само жилавите треви, за Щил за съжаление няма да имам възможност, ще трябва да се задоволя с някой здрав бензинов китаец и електрически верижен трион, поне ток и 60 метра кабели имам.

            Коментар


            • От: Избор на ръчна коса за косене



              Потърси тази колежка и много други неща може да те научи .



              И едно учебно видео .
              Последно редактирано от alexalex69; 07-09-18, 12:46. Причина: допълнение
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • От: Избор на ръчна коса за косене

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение


                Потърси тази колежка и много други неща може да те научи .



                И едно учебно видео .

                Мерси за видеото, но предполагам си видял снимките ми по-горе и е видно че коса изобщо няма да ми свърши работа, то просто нормална трева няма:



                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                По темата ми каква коса да избера, вече е, какъв бобкат да си купя

                Като отидох до селото ни, хванах се за главата от джунглата , ето и снимки:

                [ATTACH=CONFIG]968130[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]968131[/ATTACH]


                [ATTACH=CONFIG]968132[/ATTACH]


                Честно казано, като видях и за сам човек се чудех откъде да почна и какви инструменти и машини ще трябва да купувам...

                Дупе да ми е яко...

                Коментар


                • От: Избор на ръчна коса за косене

                  То ясно че няма да се справиш , колко пари даваш да дойда да почистя
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • От: Избор на ръчна коса за косене

                    Видях и исках да ти докажа че няма нужда сам гОл да си го вкарваш с ръчна коса . Аз гласувам и препоръчвам реномирана марка , коя е твое право на избор . И с посредствена ще свършиш работа , ама кефа и удоволствието може да го нямаш .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Избор на ръчна коса за косене

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      То ясно че няма да се справиш , колко пари даваш да дойда да почистя
                      С мен беше близък човек и като видя джунглата, каза че и пари да му дават няма да дойде, условията наистина са кофти.

                      Решил съм че ще го правя сам но на етапи, първия ден като отида ще е да режа всички саморасли дръвчета и шипкови храсти ръчно с акумулаторния трион за кастрене на клони, в друг ден, ще преместя всичките отрязани дръвчета и храсти за да се освободи дворовете и остане само жилавата трева и бурени, в друг ден вече трябва да съм с някакъв тример на който ще сложа първо диск за жилавите треви и накрая главата с кордата за малкото останала нормална трева.

                      В къщата ще ходя само за ден без преспивания и това ще го правя в рамките до късна есен като период от време.

                      А да, има спукана тръба за водата на външната чешма, та ще слагам временна скоба на спуканата тръба за да мога поне очите да си измия, тоалетната е ужас, ето снимка и там трябва да се прави:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Webp.net-resizeimage.jpg
Прегледи:1
Размер:310.9 КБ
ID:5797627

                      Коментар


                      • От: Избор на ръчна коса за косене

                        ако огазиш тревата докато чистиш дръвчетата, после ще ти е трудно да я косиш нея.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • От: Избор на ръчна коса за косене

                          То предвид че е средата на септември косенето за тази година е малко преливане на пусто в празно
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Избор на ръчна коса за косене

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            ако огазиш тревата докато чистиш дръвчетата, после ще ти е трудно да я косиш нея.
                            Дръвчетата са прекалено нагъсто, не мога да мина през двора без да разделя поне две дръвчета, да не говорим за къпиновите и шипкови храсти, ще трябва да си взема як дебел работен гащеризон и ръкавици.

                            Коментар


                            • От: Избор на ръчна коса за косене

                              Храстите е по удобно с косата. Взимаш циркулярен диск и си ти

                              https://www.onlinemashini.bg/cirkulq...40-zaba-/33601
                              Последно редактирано от turtey; 07-09-18, 15:19.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Избор на ръчна коса за косене

                                Клипа с мадамата с червената фланелка е пример за неправилно подбрана дължина на дръжката на косата. Движението на ръцете горе-долу бива, но това приклякване на всеки откос ще я остави без кръст след няма и един час работа. Когато косиш, движиш само ръцете, равномерно, без удар и гледаш да свикнеш минимално да движиш кръста. Избираш си големина на откоса - такава, че да не въртиш кръст. Затова не се опитваш да правиш големи откоси, а средни. А да приклякваш едновременно с това..абсурд. Тоя урок съм го учил по трудния начин в армията, вЕрвайте ми.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X