Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на ръчна коса за косене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на ръчна коса за косене

    След малко и аз отивам на подобен обект. Работя с китаец с корда и видиран диск, и с лидълска ножица за клони. Китаеца с диска е змей, само за по-дебелите дръвчета трябва някой да накланя, че заклинва. Иначе с него отрязах чемшир към Ф100. Успех на всички с борбата с джунглите по родните села.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Избор на ръчна коса за косене

      Живот и здраве ще купя по препоръка от колегата с ник dragozow, Хуксварна 553RS

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5798029


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5798030

      Коментар


      • От: Избор на ръчна коса за косене

        Темата се измести към моторизирани решения за почистване на разнороден гъсталак...
        Тия ги сглобяват в малка фабрика наблизо, и се чудех за какво служат...А то било за справянето със същите задачи, но в по-голям мащаб



        Между другото, пише че клипа е от България.

        ПП: Ако се чудите какво баш прави, смила и разтрошава всичко, като май даже го смесва с почвата и заравнява. Включително смила и дървета до доста голям диаметър. Разчиства терена, без да се налага ръчно премахване на ненужната растителност, а с нея се обогатява почвата.
        Последно редактирано от cecoa1; 16-09-18, 14:09.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: Избор на ръчна коса за косене

          Мулчер май му казват?
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • От: Избор на ръчна коса за косене

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            ... Включително смила и дървета до доста голям диаметър. Разчиства терена, без да се налага ръчно премахване на ненужната растителност, а с нея се обогатява почвата.
            Смила това, което е над повърхността, а корените?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Избор на ръчна коса за косене

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Смила това, което е над повърхността, а корените?
              Не знам, и аз го проучвах какво прави, просто щото минавам често покрай фабриката, и се чудех за какво служи. Гледах, че отзад имат въже идващо от монтирана вътре лебедка (така ми се струва), може то да служи и за изкореняване и издърпване на излишни препятствия.
              Четох им сайта малко...
              Това конкретно, тежи към 15 тона и е 280 коня, но имат и по-големи и по-малки (от 175 до над 600к.с.).
              Гледах и някакви клипове в нета, мелеше и заравняваше големи изсъхнали дънери от отрязани дървета. Май има някаква възможност и да копае и натиска една идея под нивото, на което е стъпило.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Избор на ръчна коса за косене

                Представям си го Павката с такъв тратор как вилнее
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Избор на ръчна коса за косене

                  Това, дето го коментирате, се казва "Мулчер". По принцип е навесно за трактор, но го има и за багер-виждал съм да чистят корито на река с такова. Дървета, дебели по една педя ги изкарва на талаш.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • От: Избор на ръчна коса за косене

                    Да ви питам, какви предпазни очила или шлем с мрежа използвате при косенето с тримера, утре живи и здрави като купя тримера, да купя също така корда за жилава трева, синтетично двутактово бездимно масло, специална грес за смазване на кордовата глава и вече какви предпазни очила или шлем да купя?

                    Коментар


                    • От: Избор на ръчна коса за косене

                      Купи си диск циркулярен най добре
                      Очила и ръкавици аз си купувам от аиг
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Избор на ръчна коса за косене

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Купи си диск циркулярен най добре
                        Очила и ръкавици аз си купувам от аиг

                        Добре че ме подсети за циркулярния диск, то има диск ама не е циркулярен, добре че ме подсети и за ръкавиците, змам че има такива със силиконов пълнеж с цел още по-малко вибрации на ръцете при косене

                        Коментар


                        • От: Избор на ръчна коса за косене

                          Купи си шлем, задължително с мрежа, ако има и антифони към него е по-добре. Китайския шлем е 10 лв., перфектен е, няма какво да се запоти и си пази от всякакви осколки и шрапнели .
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • От: Избор на ръчна коса за косене

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Да ви питам, какви предпазни очила или шлем с мрежа използвате при косенето с тримера, ...
                            Според случая - или обикновени предпазни очила от този тип

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:predpazni-ochila-stihl-standard-3081-500x500.jpg
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5798067

                            или дърварския предпазен щит от мрежичка, монтиран на околожка. Щото очилата пазят очите, но не и лицето от парченца и камъчета.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Според случая - или обикновени предпазни очила от този тип

                              [ATTACH=CONFIG]968766[/ATTACH]

                              или дърварския предпазен щит от мрежичка, монтиран на околожка. Щото очилата пазят очите, но не и лицето от парченца и камъчета.
                              С тези очила след 5 минути няма да вижда нищо, имам същите, незапотяващи, дишащи, дрън-дрън...

                              Аз съм с такъв.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shtit-predpazen-s-smreja-premium-370x370.jpg
Прегледи:1
Размер:19.6 КБ
ID:5798070
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-09-18, 14:06.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • От: Избор на ръчна коса за косене

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Привет колеги, на селото ни понеже ходим рядко, тревата всеки път когато ходим е към метър висока, п...
                                Определено края на Септември не е време за косене на село.


                                Аз не бих си правил труда точно в този сезон.


                                Бих изчакал на зима тревата да изсъхне, листата да изпопадат и двора сам да се поотвори.


                                Тогава може и с огън да се помогне а и без огън си е много по лесно.
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X