Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Органично земеделие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Органично земеделие

    Петната по колата са прах от Сахара, а той освен да цапа не прави друго.

    Аман от модерно мислещи еко загрижени хора.
    И да-водата от чешмата става за пиене и не вреди, и храната от магазина не вреди, ама като се е казало,ч е е модерно да се плюят "Е"-тата, ГМО-всички блеят в хор, че и на два гласа, за по-убедително.

    А мисленето-майната му, найш' ли колко е трудно...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #77
      От: Органично земеделие

      Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
      Някои болести ги носят листните въшките,
      Не само те,доста други акари има някои от тях не им действат даже и препаратите с които ги моряхме до сега.Миналата година малините ми като ги лепна Дидимелата,едвам ги спасих,цялото насаждение щеше да замине за нула бройки.Абе лоша работа,от година на година гледам по зле става.
      jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

      Коментар


      • #78
        От: Органично земеделие

        Понякога, когато вали дъжд лятото и след това изпече пак силното слънце, капчиците останали по листата действат като лупички и прогарят листа. Също така поливането през горещата част на деня или валеж, когато е нагрята земята, при изпаряването си образуваната пара затруднява опрашването и води до загниване и развитие на различни болести. Не е желателно също така, за домата предшественик да е било пак домат.
        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

        Коментар


        • #79
          От: Органично земеделие

          Първоначално публикуван от emil5koff Преглед на мнение
          Това дето пада от небето и прави петна, не носи болести. Те идват с влагата, с умерената температура и с това което е "скрито" в почвата и растителните остатъци. Някои болести ги носят листните въшките, а други ги носим самите ние...
          Точно!

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Петната по колата са прах от Сахара, а той освен да цапа не прави друго.

          Аман от модерно мислещи еко загрижени хора.
          И да-водата от чешмата става за пиене и не вреди, и храната от магазина не вреди, ама като се е казало,ч е е модерно да се плюят "Е"-тата, ГМО-всички блеят в хор, че и на два гласа, за по-убедително.

          А мисленето-майната му, найш' ли колко е трудно...
          Стига се пали бе, човек!
          На мен ми е по-вкусно, което си изкарам в мойта градина.
          Не съм се филмирал с Е-та и ГМО-та, но кифтята ги предпочитам от домашно смляна кайма.
          Поне знам че е 100% месо, без пълнители.

          Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
          Понякога, когато вали дъжд лятото и след това изпече пак силното слънце, капчиците останали по листата действат като лупички и прогарят листа. Също така поливането през горещата част на деня или валеж, когато е нагрята земята, при изпаряването си образуваната пара затруднява опрашването и води до загниване и развитие на различни болести. Не е желателно също така, за домата предшественик да е било пак домат.
          На горното тук му викат Бастра. Лисчетата прегарят от слънцето и после загниват.
          Домата пипне ли го маната, задължително горене на остатъците от растенията и смяна на културата следващата година.
          То и без това е добре да се сменят.

          Маната си е гъбична болест и изпаренията са виновник номер едно.

          Та, съгласен съм.
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • #80
            От: Органично земеделие

            Аз миналата година за да преборя с тревата опънах 2м широк черен найлон върху земята и после пробивах дупка и засявах доматите и всико останало .Есента като го махнах пак имаше трева ,недоразвита но имаше.Обаче цяло лято без да се гъзя да скуба треваа всичко стана и по бързо че черното привлича слънцетоТази година пак така ще правя.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #81
              От: Органично земеделие

              Да, това с найлона не е лоша идея, а под него едно капково. То си е и практика за отглеждане на някои култури.
              Не важно кто напротив, важно кто рядом.

              Коментар


              • #82
                От: Органично земеделие

                Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
                Да, това с найлона не е лоша идея, а под него едно капково. То си е и практика за отглеждане на някои култури.
                Да, прилага се отдавна, първоначално при дини и ягоди, а напоследък и при други култури

                Коментар


                • #83
                  От: Органично земеделие

                  При мен се получи много добре но капковото го сложих върху найлона.
                  Grand Vitra ddis 2008
                  SEAT Althea XL tsi 2010
                  Mitsubishi Canter

                  Коментар


                  • #84
                    От: Органично земеделие

                    Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
                    При мен се получи много добре но капковото го сложих върху найлона.
                    Е какво полива капковото като е върху найлона?
                    jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Органично земеделие

                      Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                      Е какво полива капковото като е върху найлона?
                      Е как каво? Капките/бековете/ са точно до растението и около корена иама десетина сантиметра отвор в найлона и така мога и да ги регулирам по колко вода да пускат.А съм сложил и часовник и така с поливането почти не се занимавам.
                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • #86
                        От: Органично земеделие

                        Ето така правим ние-повдигната леха, капково, мулч.Растението до капката, няма изпарения, няма мана, няма трева.Мулчираме домат, краставица, пипер, салата, зеле, сладка царевица за друго не се сещам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:снимка0040.jpg
Прегледи:1
Размер:130.8 КБ
ID:5644217

                        Коментар


                        • #87
                          От: Органично земеделие

                          Казваш растението до капката.Но капкообразователя е пак до корена но като гледам е под найлона.За това и се учудих на колегата tanosliven че маркуча му върви над найлона. А може и така да става...не знам!
                          jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Органично земеделие

                            Първоначално публикуван от ПОПЕТО Преглед на мнение
                            Казваш растението до капката.Но капкообразователя е пак до корена но като гледам е под найлона.За това и се учудих на колегата tanosliven че маркуча му върви над найлона. А може и така да става...не знам!
                            Определено ми е по- лесно да сложа маркучите след найлона .Така ми е по-удобно .А и тук гледам така ги правят - по-бързо и по-лесно -времето е ценно
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #89
                              От: Органично земеделие

                              Това ми се ще да мога да го пробвам.
                              Шапка ви свалям, че имате необходимите условия за това!
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Органично земеделие

                                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                                Това ми се ще да мога да го пробвам.
                                Шапка ви свалям, че имате необходимите условия за това!
                                Сложиш ли найлон -край на гъзенето и ти остава време за други неща.
                                Grand Vitra ddis 2008
                                SEAT Althea XL tsi 2010
                                Mitsubishi Canter

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X