Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят инкубатор!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моят инкубатор!

    За решаването решил съм се. Но неизвестните са доста и се изразяват най вече в това, къде ще се реализира продукцията. Така или иначе съм решил да се снабдявам с необходимите съоръжения малко по малко. Напролет ще започна сградата, а когато е готова и клетките. Тогава надявам се да има яснота и около програмите - говори се нещо за април - май. Ще се радвам, ако има с кого да споделям и обменям опит.
    Не важно кто напротив, важно кто рядом.

    Коментар


    • #92
      От: Моят инкубатор!

      Тая година така или иначе и двамата пропускаме освен ако за половин месец не си купиш 400 пъдпъдъка с клетките. За следващата, ще видим.
      Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

      Коментар


      • #93
        От: Моят инкубатор!

        На там отиват нещата. Но, както и по нагоре писах, реализацията на продукцията ме притеснява. Защото, ако няма кой да купува яйцата, не искам да отиват храна за прасетата, грехота е. И за нещастие сега и този птичи грип, дано не се задълбочат проблемите около него.
        Не важно кто напротив, важно кто рядом.

        Коментар


        • #94
          От: Моят инкубатор!

          Ето и почти завършен вид на четиримодулната секция за пъдпъдъците. Остана само мрежата и водата. Купих си нипелни поилки и капкоуловители.
          Прикачени файлове
          Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

          Коментар


          • #95
            От: Моят инкубатор!

            Добре се получава! За колко пилета ще е всяка отделна клетка? Профилите за гипсокартон ли са? Остава по един щуцер да навиеш с маркуч и да измислиш подходящи съдове за водата.
            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

            Коментар


            • #96
              От: Моят инкубатор!

              Първоначално публикуван от vasil_karov Преглед на мнение
              Добре се получава! За колко пилета ще е всяка отделна клетка? Профилите за гипсокартон ли са? Остава по един щуцер да навиеш с маркуч и да измислиш подходящи съдове за водата.
              По 25 пилета на етаж! От 4 етажа около 100 птици. Профилите са от тези за гипсокартон и по-специално UD и CD за хранилките. До тук ми отне 4 седмици работа всяка събота и неделя по 3 часа или общо 24 часа работа. Прогнозирано за около 30 часа работа може да се изработи напълно една такава ама си е досадно пипкаво.
              Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

              Коментар


              • #97
                От: Моят инкубатор!

                Понеже моите пъдпъдъци са на открито през цялата зима чак сега започнаха по малко да снасят. Това обаче не ми е достатъчно и си поръчах по интернет 60 яйца за инкубатора за да започна годината. Днес ги поставих и живот и здраве на 5-6-ти април чакам поколение. Ще споделям!
                Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                Коментар


                • #98
                  От: Моят инкубатор!

                  Когато правех серийно клетки ги изработвах от студен профил 10х10, рабица, лентички от ламарина 0.8 за опъване на мрежата и двумилиметрова горена тел. След това ги грундирах с червения грунд на Боди. Твоите са по-красиви, но моите бяха по-практични защото можеше да се стифират според мястото и бройката.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моят инкубатор!

                    Първоначално публикуван от damyan82 Преглед на мнение
                    Понеже моите пъдпъдъци са на открито през цялата зима чак сега започнаха по малко да снасят. Това обаче не ми е достатъчно и си поръчах по интернет 60 яйца за инкубатора за да започна годината. Днес ги поставих и живот и здраве на 5-6-ти април чакам поколение. Ще споделям!
                    Резултатите не бяха добри за първи път люпене през тази година. Както споменах закупих 60 яйца, че и още 3-4 добавих от моите. На 17-тия ден нямаше даже напукани камо ли да се люпят. Почти ги бях отписал като на 19-тия излязоха към 10 броя. На някой помогнах, а другите си бяха мъртви. Не мога да обвинявам яйцата, защото в тях проблем няма. Проблема беше очевиден, че е при мен, защото пилета имаше и то много но мъртви и излюпени със закъснение. Седнах и прочетох малко и установих, че излюпени по-късно от датата са охладени яйца и обратното претоплени се люпят по-рано и в двата случая с ниска люпимост. Да не споменавам и най-важния фактор тока. Някъде към 12-тия ден спря за около половин час, което също може да е оказало влияние. От тях в крайна сметка останаха живи и видимо в добро настроение само 8 броя. Жалко.
                    Още преди да се излюпят обаче, аз си поръчах и още 60 броя от същия човек. Притеснен от провала реших да променя температурата вътре като този път вдигнах градуса докато контролния ми термометър не показа нужната температура, а самия термо регулатор не го гледах за да видя къде е грашката. Оказа се, че когато люпя на студено време и лятно време трябва постоянно да правя корекции на температурата, защото си оказва влияние. Инкубатора не е в стая с постоянна температура и затова се бъркат нещата. Така направената от мен корекция даде по-добри резултати. Другата корекция, която направих е, че промених времето на часовника, който завърта яйцата от 3 часа на 1 час тоест по-често. И третата корекция беше влагата. Добавих и още една купичка на дъното като този път следях да не падам под 60% през целия период и накрая над 80 %. Всичко това го подържах до 15-тия ден и тогава пак спря тока. Бърза намеса на тъста и инкубатора беше преместен на друго място. На края на 16-тия ден започнаха да се люпят и така до края на 17-тия ден имахме вече 41 малки от 60 броя яйца, Само 3 пилета бяха мъртви в яйцата другите не бяха олодени. Жалко, че излюпените ми от миналата година кокошки преди наколко дена ги натръшка пор. Че после се върна за последните две и да вземе да отвори първата преграда на кледката за пъдпъдъците и от първите 8 броя да ми убие две. По мрежата имаше перушина и вътрешности. Незнам как е успяло да се докопа до тях. Вътре в кафеза не може да влезе, защото няма от къде(вратичка няма). Отвор не оставям именно заради точно такива набези. Може би ги е изтеглил от пролуката под хранилката там където трябва да се търкалят яйцата. Тая година малко вдигнах хранилката, че яйцата трудно минаваха и може да е било грешка. Външната вратичка щях да подсиля с тел за заключване, че беше само на едно магнитче но забравих улисан в работа и това ми изигра лоша шега.
                    Първата снимка е на кафеза да се види от къде ми ги взе пора. Става въпрос за горната страна. Втората и третата снимка са в процес на второто люпене.
                    Прикачени файлове
                    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

                    Коментар


                    • От: Моят инкубатор!

                      Здравейте колеги, Стария е много прав като казва - Пазар има но аз не знам къде.. Гледах 2000бр. и се оказа че пазар за пъдпъдъчи яйца в такъв обем няма или поне не на подходяща цена. Не зная във вашият район на каква цена се продават, но тук за такъв обем трябваше да ги продавам за 0,08лв. бр. което според мен е крайно ниска цена. Сега съм с 150бр.и много празни клетки. Отглеждам и кокошки но само порода Легхорн, за техните яйца поне пазар има на воля. Успех в начинанието, и ако мога да съм ви от полза ще се радвам да помогна.

                      Коментар


                      • От: Моят инкубатор!

                        Здравейте колеги, след като прочетох тази тема си викам и аз ще правя инкубатор, интересно ми беше как така в домашни условия се люпят и общо взето да видя как стават толкова големи за 3 месеца, и така и стана, хванахме се с тате набавих терморегулатора с релето, той направи рамките и чекмеджетата и придоби вид. От всичките 200 яйца които сложих за първа проба (тест) на инкубатора, от които 50 не бяха оплодени, но ги сложих (знам ли и аз защо) илюпиха се 130тина пиленца, имаше 15яйца, които не се бяха излюпили, но имаха развитие, но сигурно не са могли да пробият черупката. Мина лятото и си станаха (ярки) кокошки, обаче колкото повече расте едно пиле и повече яде, на седмица 40лв за фураж си заминава, но рекъл мерак с пари се гаси. Почнахме да си колим от тях и се оказва че месото спрямо това в магазина е в пъти по вкусно, вярно по скъпо излиза да го отгледаш сам, но разбрах че си заслужава. Тъй като са доста пилета и всеки ден правят по една дузина тор, ще трябва да ги понамаля, но уви пазар поне по интернет не върви. Има доста кокошчици от тях, ако някой има мерак да си гледа мога да му ги докарам лично за района на София и Ловеч. За цена мисля че 10лв на пиле е нормално, има по дребнички, които мисля да ги дам на 8лв. Поста ми хем искам да покажа какво съм постигнал, хем ако може някой да помогне да ги намалим, че си е занимавка всеки ден, и през 2 дена им мелим с ермомелката, едно опъване на кабели, че е трифазна, абе всяко живо нещо иска доста труд.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160610_205239.jpg
Прегледи:1
Размер:43.9 КБ
ID:5730230

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160610_205248.jpg
Прегледи:1
Размер:51.8 КБ
ID:5730231

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160610_205301.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5730232

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160610_205314.jpg
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5730233

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160611_065724.jpg
Прегледи:1
Размер:65.5 КБ
ID:5730234

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14555755_1180137655378345_135483149_n.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5730240

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14569181_1180137752045002_2003851699_n.jpg
Прегледи:1
Размер:25.7 КБ
ID:5730241

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160628_185839.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5730235

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160921_163859.jpg
Прегледи:1
Размер:222.5 КБ
ID:5730236

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160921_164202.jpg
Прегледи:1
Размер:162.2 КБ
ID:5730237

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160921_163948.jpg
Прегледи:1
Размер:282.0 КБ
ID:5730238
                        Балкан 50 MX/ Suzuki DR 125/ Honda Dominator 650/ KTM 250 SX
                        Opel Frontera 2.3TD/ Lada Niva 1,7/ VW Golf MK2/ Mercedes 190D

                        Коментар


                        • От: Моят инкубатор!

                          Браво хубави са пилетата, но колко месеца са?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X