Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изследване на зеленчуци за пестициди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изследване на зеленчуци за пестициди

    Здравейте на всички.

    Не мога да намеря къде да дам едни зеленчуци домашно производство да бъдат изледвани за наличие на разни гадости.
    Проблема е, че сме с малко дете и се стараем да вземаме все чисти плодове и зеленчуци (доколкото може да се вярна на разните Био и еко магазини).
    В домашната градина си гледаме домати , краставици, обаче баща ми ги е пръснал еднократно със СКОР и Родомил (в комбинация доколкото разбрах). Като им четох характеристиките се хванах за главата какви отрови се продават по агро аптеките.
    Та по същество, във Варна няма къде да дам да ми изследват зеленчуците. Звънях къде ли не , агро лаборатории , Българска агенция за безопасност по храните и др.
    Най-накрая открих че в Бургас на централен пазар "Краснодар" има лаборатория и е безплатно изследването.
    Та молбата ми е следната , мога ли да пратя на колега от форума две краставици да ги занесе да се изследват. Ще си платя горивото на човека и каквото е необходимо. Другото което е не знам какво количество им е необходимо на лабораторията , една, две краставици , килограм..
    Благодаря предварително
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

  • #2
    От: Изследване на зеленчуци за пестициди

    И какво видя дя има в Скор? Малко по-отровен е от лоша домашна ракия.
    Другото не е трябвало да слагате. Всъщност има ли някакъв проблем по доматите? Може и без препарати да си решите проблема, мислете къде и как ги развъждате.
    Нищо няма да хване лабораторията, предполагам. Много ниски са концентрациите, ако въобще правят изследване за такъв тип препарати.

    Коментар


    • #3
      От: Изследване на зеленчуци за пестициди

      Ами и аз така предполагам, че нищо няма да хване но просто искам да съм сигурен преди да ги дам на детето си.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • #4
        От: Изследване на зеленчуци за пестициди

        Свържи се с лабораторията и се разберете. За физическото носене мода да съдействам.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          От: Изследване на зеленчуци за пестициди

          Благодаря , утре ще им издиря телефона и ще им звънна.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #6
            От: Изследване на зеленчуци за пестициди

            Такаа , на пазара Краснодар лабораторията правела изследвания само за нитрати. Казаха ми че имало някаква частна на Славейков , след Кауфланд в ляво, около нещо на глухите (цитирам буквално какво ми каза жената за местоположението). Ако на някой му звучи познато поне да разберем името да им се о
            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

            Коментар


            • #7
              От: Изследване на зеленчуци за пестициди

              Колега не се втелявай толкова!
              Всички сме яли пръскани краставици, и като деца, и като бебета са ни хранили с такива. Ако имало толкова вредности колкото е модерно да се мисли-всички да сме мутирали и да приличаме на орки.
              Ако не е пръскано всеки ден, с някакви конски дози, или с някакъв екзотичен препарат-яжте си спокойно, няма да ви стане нищо. Даже и на детето няма да му стане нищо, само може да иска още...
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                Това Скор ще го хванат на кукуво лято.

                Коментар


                • #9
                  От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                  Знам приятели, че с един път пръскане няма какво да станае, ама с жената не можеш да спориш (особенно ако става въпрос за нещо свързано с дребоса).
                  Още повече въпросните зеленчуци ще се консумират и от бременна , така че не ни се рискува.
                  Ако на някой може да се ориентира по описанието за името на лабораторията ще съм благодарен.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                    Познавам мястото, не незнам там да има подобна лаборатория...
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                      Някой ако има ракия за изследване да изпрати не по-малко от 1 литър на адреса на лични!Гарантирана коректност и снимков мотериял от последствията на изследването!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                        Колега , темата дори и да се струва "наивна" и безсмислена за някой е сериозна ! Така , че моля без майтапи.
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • #13
                          От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                          Пак ти казвам, че излишно се шашкаш.
                          Всички зеленчуци се пръскат, с какво ли не. С тях хранят и бебета, и възрастни. Да си видял някой досега да е мутирал или увреден от използването на препаратите?

                          Това, че сега е модно всичко да е био и еко не означава, че е правилно. Експлоатира се чувството на човек, че иска да направи най-доброто за себе си. А пък родителския инстинкт на майките е и много по-силен, та те изпадат в истерия. Познавам една такава, и всички, даже мъжът и и се смеят.

                          Спазвайте си колкото пише карантинен срок за всеки препарат, и яжте спокойно. Нищо няма да стане нито на детето, нито на бременната.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                            http://www.segabg.com/article.php?id=652901
                            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Изследване на зеленчуци за пестициди

                              И?
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X