Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ягоди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ягоди

    Уважаеми колеги моля ако някой е запознат със отглеждането на ягоди моля да се включи.
    Жена ми се е навила да посади ягоди около планинската ни къщичка.
    Мястото е на 835м надморска височина и смятаме че е поносимо за тях.
    Вчера четохме из нета и ще пробваме да поръчаме от някъде разсад.
    Благодарни сме за информация от компетентни !

  • #2
    От: Ягоди

    Разсад най-добре от някой комшия или общинския пазар. Не от интернет или Баумакс

    Коментар


    • #3
      От: Ягоди

      Баща ми е агроном и се занимава с ягоди и малини цял живот. Малко е дръпнат, но това е от възрастта. Въпреки острия му тон до сега не е отказал помощ или съвет, ако искаш мога да ти дам тел. на лични?
      Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

      Коментар


      • #4
        Иди в гората и си натъргай разсад за диви горски ягоди! Няма такъв вкус.

        Коментар


        • #5
          От: Ягоди

          Добре е да си купиш черен найлон и да засадиш ягодите през него. Не пониква трева,не се налага копаене и плевене, иска по-малко поливане и плодовете са чисти. Едно време продаваха готов перфориран за тази цел, но сега не съм виждал. Купих си уж специален такъв за ягоди от Брико и се оказа че и той е без дупки и сам трябва да си режеш. Засей си няколко различни сорта за да имат плодове за по-дълъг период от време през годината. Ако ги засееш на пролет същата година може и да не ти дадат плод. По-удачно е да се сеят на есен, а пролетта да засадиш там където не са се хванали тези коренчета от есента. На 3 години е добре да ги подменяш и да им сменяш мястото.

          Коментар


          • #6
            От: Ягоди

            Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
            Иди в гората и си натъргай разсад за диви горски ягоди! Няма такъв вкус.
            Това с дивите ягоди изпробвано ли е ? не съм разбрал някой да ги гледа култивирано.
            Иначе вкуса наистина е страхотен.
            gsm - 0899388807

            Коментар


            • #7
              От: Ягоди

              Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
              Иди в гората и си натъргай разсад за диви горски ягоди! Няма такъв вкус.
              Мисля, че това е невъзможно. Растат само на определени места, нали за това са диви.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              0878 23 58 34- Радо

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                Мисля, че това е невъзможно. Растат само на определени места, нали за това са диви.
                Проба-грешка! Щом си отглеждам бяла мура в 15см саксийка на балкона значи е възможно- на морето съм пък мурата е от 2000м .

                Коментар


                • #9
                  От: Ягоди

                  Аз съм засадил 10-ина коренчета горски ягоди и при мен виреят, но ако искаш да ядеш ягоди ще трябва доста "търгане" в гората.
                  моето място е на 1000 м. надморска височина.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X