Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се "отвъжда" смокиня?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се "отвъжда" смокиня?

    Значи с Раундъп съм пробвал, около 10-тина литра на няколко пъти. Не концентрат обаче, а както си го дават по рецепта. признавам си, нищо не вдявам от земеделски препарати и затова карах по инструкция. Ако концентриран помага - още утре отивам да си купя.
    За сода каустик не се бях сетил ... и това ще се пробва, но имам сериозни съмнения.

    А за колегите, на които им е жал за дръвчето .... леле хора, НЕ ви пожелавам да ви се наложи да се оттървате от него!
    Само един пример. Мазето на къщата е с 65 сантиметрови бетонни стени. Строено е за бомбоубежище (такива бяха изискванията), а по него време баща ми поддържаше бетоновия възел. А сами се сетете за какъв бетон става дума. Самите стени лежат на твърда скала, то надолу всичкото е скала всъщност. Е тая мръсна гад има двусантиметров корен, пробил между бетона и скалата!

    И, да, по северна България се чудят как да опазят смокините, но за добро или лошо, при нас е обратното. Миналата зима, на големия студ, горната смокиня ми измръзна. За нея ме е малко яд - едно, че не ми прави проблем, второ, че плодовете са вкусни. Не, че се е загубила, де. Има издънки, ако не тая година, догодина със сигурност ще има смокини.
    А тая, която се опитвам да махна - баси, никаква реакция! Поне да се беше понацепила от студа, ама нъц, нищо.

    Пак да питам за Раундъп-а. Режа и мажа с концентрат или пръскам? Или нещо не съм разбрал?
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #17
      От: Как се "отвъжда" смокиня?

      Май трябва и двете!
      Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
      На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
      Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

      Коментар


      • #18
        От: Как се "отвъжда" смокиня?

        Разундъп работи само през листата, при достатъчна активност на растението. Това значи да се следи и за температурата.

        Коментар


        • #19
          От: Как се "отвъжда" смокиня?

          Ние купихме двор със смокинов храст точно по средата, където трябваше да се садят доматите. С раундъп нищо не стана. Поне 4 години трябваше да го копаем с кирката на дълбоко и да махаме всяко възможно коренче, от което се появява издънка. В началото имаше и "копане" с брадвата, за да се дялат по-едрите корени. Най-накрая се предаде гадината и поне миналата година нямаше нови издънки.

          П.П. Аз също обожавам сладко от смокини. Даже от две години си го правя сам. Обаче дървото трябва да си е на мястото. А не разни "самораслеци", поникнали където им падне.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Как се "отвъжда" смокиня?

            Целта на занятието е препарата да се внесе в "организма" на растението тъй като то "диша" през листата те са най-уязвими. Обаче като изсъхнат те първи няма кой да достави препарата до корените затова ти казвам да режеш стеблата и да оставяш нарочно ЖИВИ /не напръскани/ листа и да мажеш понеже в стеблата има дебели "вени" нещо като разликата хапче - инжекция ако ме разбираш.

            Аз говоря като0 човек хоби-фермер преборил се в последните 10 години с превръщането на няколко запустели градини в нормално функциониращи земеделски земи . Това съм пробвал и при мен сработва.

            Успех
            088455338две
            "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
            Джамбазов 2010г..

            Коментар


            • #21
              От: Как се "отвъжда" смокиня?

              Много глупости изписахте за Раундъп-а. Ясно е, че не приемате съвети, виждам че не четете, за това и спирам да пиша.
              След това да не питате защо никой не отговаря.
              ТЛК 80 4,2ТД-95г

              Коментар


              • #22
                От: Как се "отвъжда" смокиня?

                Първоначално публикуван от Красимир Начев Преглед на мнение
                Много глупости изписахте за Раундъп-а. Ясно е, че не приемате съвети, виждам че не четете, за това и спирам да пиша.
                След това да не питате защо никой не отговаря.
                Краси, не се коси, никой не се заяжда. Това, което препоръчваш съм го пробвал, но просто не помага. Де да знам, може и Раундъпа да е бил менте, ама едва ли. Съдя по това, че треволяка, който напръсках, си замина на момента. Другия вариант е да съм объркал начина на употреба. За целта, като се разлисти тая гад, ще има пак терор. Доколкото схващам, сега като няма листа, ефект няма да има.

                Някога ми разправяха за някакъв ултра-супер-хипер препарат, който ползували в железниците, но така и никой не можа да ми обясни какво точно е това чудо. И дали наистина има ефект.

                След няколко дни, като се поразлисти, ще дам отчет какво правя и какво става.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • #23
                  От: Как се "отвъжда" смокиня?

                  Не "като се поразлисти" , а когато листата наберат сила и започне да дава филизи нагоре - активен растеж му викат.
                  То си има писано на опаковката де.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се "отвъжда" смокиня?

                    Някога ми разправяха за някакъв ултра-супер-хипер препарат, който ползували в железниците, но така и никой не можа да ми обясни какво точно е това чудо. И дали наистина има ефект.
                    Този препарат действително мори всичко живо,но за съжаление и ж.п -то отдавна забрави за него,просто нема кинти!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се "отвъжда" смокиня?

                      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                      Сладкото от смокини за мен е едно от най вкусните.. не си заслужава дръвчето да бъде изкоренено..
                      Сладко е чудесно, но се прави от сорт със сладки дребни плодчета. Дивата смокиня ражда сухи зелени плодове, с дървен вкус и за нищо не стават.
                      Ако можеш, вържи корена с въже и ги изскуби с джипа. Така се разправям с шипките, пораснали на грешно място.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се "отвъжда" смокиня?

                        Избираш си някоя (няколко) издънка/и и я пускаш да расте. Когато стане на дърво, издънките спират да избиват ... ако не друго, поне ще имаш смокиново дърво
                        Инак, раунд-ъп си е раунд-ъп. Ако го ползваш правилно, ще ти реши проблема, До тук каквото и да съм "поръсил", си е отишло доброволно и без остатък.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се "отвъжда" смокиня?

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          Избираш си някоя (няколко) издънка/и и я пускаш да расте. Когато стане на дърво, издънките спират да избиват ... ако не друго, поне ще имаш смокиново дърво
                          Инак, раунд-ъп си е раунд-ъп. Ако го ползваш правилно, ще ти реши проблема, До тук каквото и да съм "поръсил", си е отишло доброволно и без остатък.
                          Най-много от всички се доближи до истината.
                          Издънките под дървото не избиват, защото няма достатъчно светлина.
                          Решението е съвсем просто-затъмняване.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се "отвъжда" смокиня?

                            Работеща смокиня си имам на друго място в двора
                            С джипа не става. Преди години, още първия път като се ядосах, и аз така си помислих - бам лебедката и газ. Е, да, ама не. Първо джипката тръгна, смокинята не мръднА. Закотвих здраво за друго дърво. И го изкорених, ама гадната смокиня - нъц. Закотвих още по-здраво. Скъсах въжето. Стоманено. Естествено, скъсаното въже потроши разни неща, но НЕ и скапаната смокиня. После имаше копане с кирката (нулев резултат, просто е невъзможно да се копае в тоя баркоч от камъни и корени), препарати, пак копане, сечене, рязане, поливане с какво ли не ...
                            Та така. Имаме си история с тоя плевел И тя не е от вчера. Просто тия дни като разчиствах, видях, че около 2 метра подзид от към съседния двор вече е паднал, а още толкова - всеки момент. И нещо ми падна пердето окончателно.
                            ВОЙНА!
                            Чудя се, ако взема да изрежа всичко до дъно, което не е голям проблем, и след това му плесна 10 санта бетон отгоре, дали пък няма да се кротанат нещата? Или пак ще намери от къде да избие гадината?

                            П.П. Майкъл, то там си е сянка, практически през целия ден. НИКАКВО дърво не искам точно на него място. Има достатъчно двор, с достатъчно дръвчета нататък, но точно там го искам чисто. Въпроса за бетона остава. не ме кефи като решение, но ако ще помогне ...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се "отвъжда" смокиня?

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Работеща смокиня си имам на друго място в двора
                              С джипа не става. Преди години, още първия път като се ядосах, и аз така си помислих - бам лебедката и газ. Е, да, ама не. Първо джипката тръгна, смокинята не мръднА. Закотвих здраво за друго дърво. И го изкорених, ама гадната смокиня - нъц. Закотвих още по-здраво. Скъсах въжето. Стоманено. Естествено, скъсаното въже потроши разни неща, но НЕ и скапаната смокиня. После имаше копане с кирката (нулев резултат, просто е невъзможно да се копае в тоя баркоч от камъни и корени), препарати, пак копане, сечене, рязане, поливане с какво ли не ...
                              Та така. Имаме си история с тоя плевел И тя не е от вчера. Просто тия дни като разчиствах, видях, че около 2 метра подзид от към съседния двор вече е паднал, а още толкова - всеки момент. И нещо ми падна пердето окончателно.
                              ВОЙНА!
                              Чудя се, ако взема да изрежа всичко до дъно, което не е голям проблем, и след това му плесна 10 санта бетон отгоре, дали пък няма да се кротанат нещата? Или пак ще намери от къде да избие гадината?

                              П.П. Майкъл, то там си е сянка, практически през целия ден. НИКАКВО дърво не искам точно на него място. Има достатъчно двор, с достатъчно дръвчета нататък, но точно там го искам чисто. Въпроса за бетона остава. не ме кефи като решение, но ако ще помогне ...
                              казах по горе начина...

                              има слънце- има смокиня
                              няма слънце- няма смокиня

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се "отвъжда" смокиня?

                                Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
                                казах по горе начина...

                                има слънце- има смокиня
                                няма слънце- няма смокиня
                                Плътен черен найлон, два пласта...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X