Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се растението...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Търси се растението...

    Багерке, ще ме извиняваш, ама не бях в града и нямах никакво време. Сега си отивам на вилата, ако има ще ти набера.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #47
      От: Търси се растението...

      Благодарности на Сашо (aldr), днес получих пратката - цял кашон див чесън! Отивам да го садя.
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #48
        От: Търси се растението...

        Използвам темата по предназначение
        Търся семе от градинска метла. Сигурно си спомняте, че едно време бабите ни винаги сееха метли в края на двора до оградата. Стават високи около 2 м. Наесен се режат ниско долу, сушат се под стряхата и напролет се връзват на снопове, които се ползват за премитане на двора. Здрави са, издържат по 2-3 години и са много удобни за в стопанския двор.

        Коментар


        • #49
          От: Търси се растението...

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          Използвам темата по предназначение
          Търся семе от градинска метла. Сигурно си спомняте, че едно време бабите ни винаги сееха метли в края на двора до оградата. Стават високи около 2 м. Наесен се режат ниско долу, сушат се под стряхата и напролет се връзват на снопове, които се ползват за премитане на двора. Здрави са, издържат по 2-3 години и са много удобни за в стопанския двор.
          Купи си метла от някой пазар, и с ръка върху найлонче изчопли семките . Естествено огледай самата метла дали има семе преди това. Две в едно.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • #50
            От: Търси се растението...

            Ама това "сорго", което отглеждат промишлено за метли, мисля не е същото като тези бабините метли.
            The Flat Earth Society has members all around the globe.

            Коментар


            • #51
              От: Търси се растението...

              Кохията е по-близо до градинската метла. Но семената са на хибридни растения с декоративни качества.

              Коментар


              • #52
                От: Търси се растението...

                Първоначално публикуван от TEXT Преглед на мнение
                За какво и за кои ястия използвате дивия чесън?

                С какво превъзхожда другия?

                Съжалявам, но не съм запозната...
                По Бистрица и Железница има много от него. Обича сенчести (шарена сянка) и влажни места. Трябва да ги знаеш. Не се дърпа, а реже, точно заради луковиците.
                Знам, че влияе благоприятно на кръвното и не е хубаво да се прекалява с него. В смисъл на седнеш и да изядеш едно кило. Правиш си една салата и си ядеш. МНого е вкусен и много го обичам, в хладилника издържа около седмица, ако не е мит.
                Пийте червено вино! Дава здраве.
                А то ни трябва за да пием ракия!

                Коментар


                • #53
                  От: Търси се растението...

                  Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                  Благодарности на Сашо (aldr), днес получих пратката - цял кашон див чесън! Отивам да го садя.


                  Днес видях темата.Леле!Цял кашон.Преди няколко години,посадих само една луковичка в градината,сега така се разпространи,че унищожи всички цветя,толкова нагъсто расте.Хубавото е че ,само там ,докъдето има влага и сянка.....надявам се ,че имаш повече слънчеви места.....Цъфти много и е красиво .....като лук! Ако не ти се е прихванал,имам ....Витошки....от Черния кос. Ако някой друг иска да сади....имам!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Търси се растението...

                    Либхерче , дай две - три глави мольъ, че ще ходя до селу, да бодна аку можи.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #55
                      От: Търси се растението...

                      Кога ще ходиш на село? Той вече е без листа и въобще нищо надземно, ама ще ти гребна шепа пръст с луковички.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Търси се растението...

                        Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
                        Днес видях темата.Леле!Цял кашон.Преди няколко години,посадих само една луковичка в градината,сега така се разпространи,че унищожи всички цветя,толкова нагъсто расте.Хубавото е че ,само там ,докъдето има влага и сянка.....надявам се ,че имаш повече слънчеви места.....Цъфти много и е красиво .....като лук! Ако не ти се е прихванал,имам ....Витошки....от Черния кос. Ако някой друг иска да сади....имам!
                        Тутакси се нареждам на опашката Преди две години Вальо Вълков чак от Приморско ми прати, но само листа. Приготвих си зелена сол по негова рецепта и стана страшна, но свърши. Та май е най-добре да си го имам в градината.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Търси се растението...

                          Малко късно се сетихте , можеше и още да пратя та да има за всички. Догодина пак.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • #58
                            От: Търси се растението...

                            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
                            Кога ще ходиш на село? Той вече е без листа и въобще нищо надземно, ама ще ти гребна шепа пръст с луковички.
                            Няма нужда вече, току що ми позвъня съфорумник, който утре ще достави при мен разсад за поне 4 души. До тук сме аз и Цвета - други мераклии.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X