Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

    Имам гордън сетер или поне прилича на такъв. Не яде никакви гранули. Храня го основно с варени пилешки фенери или някакви други обрезки, гръклян, различни кости. Периодично му купувам и му варя риба. Странното е, че и се нахвърля първия път. Втори път яде, но без особен апетит. След това около две седмици, никакво внимание на рибата. Яде и всякаква човешка храна.

    Коментар


    • #47
      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

      Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
      Имаме 7 кучета - 5 каракачанки и 2 кангала. Основното им ядене са патешките фенери,"гарнирани" с някоя други филия хляб. Гранули сме давали, но не ги тачат особено.

      Аз също варя патешки фенери, но сега лятото бързо ги засища и отказват да се хранят, гледам гонче и БОК.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #48
        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
        Аз също варя патешки фенери, но сега лятото бързо ги засища и отказват да се хранят, гледам гонче и БОК.

        Нормално е лятото да ядат по - малко, зимата , заради студа , израсходват много повече енергия...

        Коментар


        • #49
          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

          Сварявам им на курцхаарите, телешки сърца и ориз или свински грътляни. В жегите гранули италиански Top Energy. Някой път по едно яйце на седмица или извара също е хубаво да се дава.

          Коментар


          • #50
            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

            Остаам с впечатление,че почти никой не е наясно с хранителните нужди на животното си.Това,че ги храните с остатъци от храна (това е най-вредното нещо) и са живяли по 12г. съвсем ама съвсем нищо не значи.Ако се интересувате наистина в dog.bg има много чат хора и много писано по тази тема.А за гранулите... Роял Канин,е един от най-големите боклуци на пазара.Храни,които съдържат царевица,глутени и т.н. са напълно противопоказни за животните. Мойте кучета се хранят само с Orijen -канадска храна,сравнително от скоро на пазара у нас.Е определено е скъпа,но има случай в които аз не ям,за да има за кучетата.По никакъв случай,няма да си оставя животните да ядат боклуци.Хляба е най-безмисленото нещо за едно куче,в него няма нищо полезно за животинката. Ако сте против гранулите,има много рецепти,които са съобразени с хранителните навици на кучетата,но са трудоемки за това качествената гранула е добър избор. Препоръчвам ви Orijen,Acana,Taste of the wild и др.

            Коментар


            • #51
              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

              Първоначално публикуван от fnqkhhhzzz Преглед на мнение
              Остаам с впечатление,че почти никой не е наясно с хранителните нужди на животното си.Това,че ги храните с остатъци от храна (това е най-вредното нещо) и са живяли по 12г. съвсем ама съвсем нищо не значи.Ако се интересувате наистина в dog.bg има много чат хора и много писано по тази тема.А за гранулите... Роял Канин,е един от най-големите боклуци на пазара.Храни,които съдържат царевица,глутени и т.н. са напълно противопоказни за животните. Мойте кучета се хранят само с Orijen -канадска храна,сравнително от скоро на пазара у нас.Е определено е скъпа,но има случай в които аз не ям,за да има за кучетата.По никакъв случай,няма да си оставя животните да ядат боклуци.Хляба е най-безмисленото нещо за едно куче,в него няма нищо полезно за животинката. Ако сте против гранулите,има много рецепти,които са съобразени с хранителните навици на кучетата,но са трудоемки за това качествената гранула е добър избор. Препоръчвам ви Orijen,Acana,Taste of the wild и др.
              Е - за какво ти е това куче. Режи от теб и му давай да яде.
              Ти направо ме хвърляш извън терена....я помисли пак какво пишеш и какво препоръчваш.
              Скъпа храна, глад за да задоволим кучешките нужди.
              Имало разбирачи на тая тема....не отричам, че има такива. Но определено кучетата по-разбират какво им е вкусно.
              Ние трябва да усещаме , да разбираме кучето си .
              Малко по-малко слушай реклами и думи за нуждите на твоето куче.
              Повече се вслушвай в кучето си, а не в онези реклами за скъпите храни.
              Представи си , че кучето е човек. Това е най-добрата изходна позиция за теб в момента.
              Така мисля аз. На 47 години съм. Имам кучета от 10 годишен, но познавам кучетата едва от 7-8 години.
              Едва тогава разбрах какво всъщност е да имаш и да живееш с куче.
              Не само да притежаваш кучето.

              Коментар


              • #52
                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                Доста си изписъл,ама нищо съществено.Съветваш ме да си представя,че е човек пък да не се напъвам да му задоволявам кучешките нужди Много си противоречиш,нямам намерение да споря,всеки човек е различен.Тук не става въпрос за психология и за общуване с животното,какво значи да го разбирам? Аз го разбирам,че му се яде торта,то само си преценява ли? Аз за разлика от него знам,кое е добре за него и кое не е.Те немогат да се грижат сами за себе си и ако ние не им осигуряваме всичко необходимо,няма да им се радваме дълго.Дано не се обидиш,но предполагам,че си от хората които ще изчетат 200 теми,за това кое е най-подходящото масло за джипа ...ама за кучето,което със сигурност винаги ще е най-верния ти приятел,не си даваш зор да разбереш от какво има нужда.Е при мен е обратното,искам то да е добре,а на маслото майната му.
                Поздрави

                Коментар


                • #53
                  От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                  Не ме разбра, но не е важно.
                  Понякога на човек собственото самочувствие му пречи да види (да проумее) казаното.
                  Не - няма да се обидя. Грешиш и то много, а не малко.
                  Но и това ще осъзнаеш след като прочетеш моя подпис.
                  И просто за улесняване:
                  Винаги знам какво масло искам - това което ползвам от години. Никакво друго.
                  За кучето си още по-далече.
                  Извинявай !
                  Сега да не се обидиш пък ти?
                  Давай го по-весело и всяка дума е за добро. За мен е така.
                  Поздрави !
                  От къде си ?

                  Коментар


                  • #54
                    От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                    От 9 месеца в къщи ( на двора) живее един истински каракачанец. Яде всичко (макар че не обича много гранулите) иначе - варим му кокали, дробим му ги с хляб или пък със сандвичи (бъргър някакъв). Пилешки чаркове разни също много обича, по някоя и друга консерва от кауфланд прибавяме от време на време, извара, рагу пушено (това като десерт го получава
                    Имам въпрос към колегите защитници на сухата храна: Вие виждали ли сте овчар в планината (защото каракачанката си е овчарско - пастирско куче) да дава гранули на кучетата? Хапват каквото има, хляб, мляко, цвик, дори трици забъркани с цвик и малко свинска мас, вярно че и кокалче получават от време на време. Пък не съм видял пастирско куче да мрънка или да няма сила да тича понеже не яде скъпа марка гранули.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #55
                      От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                      Моето е хъскинце,женско на 9 м. и основно му варя свински гръкляни с черен дроб и ориз,сипвам в срязани на половин бутилки от минерална вода и във фризера.От време на време му взимам пресни попчета по лев килото и пак така във фризера.Не се оплаква от храната специално,хапва си бавно и спокойно!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                        От моят опит е с няколко гранулирани храни и ще започна по ред на номерата:

                        1) Imperialfood - неизвестна марка, препоръчвана от развъдник. Но тук е момента да кажа, че я продава същия развъдник. Е това беше първата храна, която кучето опита вкъщи и сигурно по-лошо от това няма на къде... Въпреки високата си цена и уж високия клас, кучето получи доста здравословни проблеми (при интерес мога да разкажа по-обстойно).
                        2) Еукануба - по-евтина от Роял Канина и според мен много по-качествена. Следяла съм кучето си всеки месец чрез кръвни тестове и след всеки месец с тази храна то беше все по-здраво. Единствения проблем е слабата усвояемост. Който храни с такава храна, веднага ще забележи колко е голямо количеството на изхода...
                        3) Про Пак - в момента храня с нея и не мисля, че ще я сменя. Косъма е лъскав, кучето е енергично и като цяло здраво! Не е особено известна в България, така че няма ментета.

                        За мен лично най-добрия вариант е да се храни с домашно приготвена храна. Уви за моя слон това ми е непосилно!

                        Ще си позволя и да коментирам първите мнения в темата относно Роял Канина. В някоя друга държава може и да мине за висок клас храна, докато в България е единствено с висока цена. Какви ли не неща съм чувала за храната - няма да влизам в подробности. Само ще разкажа за разказана ми случка. Жена с развъдник на дого аржентино (не мога да се сетя в коя страна) се връща в България заедно с кучетата си. Купува им Роял Канин - храната, която винаги са яли, кучетата отишли, подуши ли я и я оставили... За никога не е тайна, че при нас храна, козметика и т.н. е с по-ниско качество. И не говоря само за домашните любимци.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                          Първоначално публикуван от lllusion Преглед на мнение
                          От моят опит е с няколко гранулирани храни и ще започна по ред на номерата:

                          1) Imperialfood - неизвестна марка, препоръчвана от развъдник. Но тук е момента да кажа, че я продава същия развъдник. Е това беше първата храна, която кучето опита вкъщи и сигурно по-лошо от това няма на къде... Въпреки високата си цена и уж високия клас, кучето получи доста здравословни проблеми (при интерес мога да разкажа по-обстойно).
                          2) Еукануба - по-евтина от Роял Канина и според мен много по-качествена. Следяла съм кучето си всеки месец чрез кръвни тестове и след всеки месец с тази храна то беше все по-здраво. Единствения проблем е слабата усвояемост. Който храни с такава храна, веднага ще забележи колко е голямо количеството на изхода...
                          3) Про Пак - в момента храня с нея и не мисля, че ще я сменя. Косъма е лъскав, кучето е енергично и като цяло здраво! Не е особено известна в България, така че няма ментета.

                          За мен лично най-добрия вариант е да се храни с домашно приготвена храна. Уви за моя слон това ми е непосилно!

                          Ще си позволя и да коментирам първите мнения в темата относно Роял Канина. В някоя друга държава може и да мине за висок клас храна, докато в България е единствено с висока цена. Какви ли не неща съм чувала за храната - няма да влизам в подробности. Само ще разкажа за разказана ми случка. Жена с развъдник на дого аржентино (не мога да се сетя в коя страна) се връща в България заедно с кучетата си. Купува им Роял Канин - храната, която винаги са яли, кучетата отишли, подуши ли я и я оставили... За никога не е тайна, че при нас храна, козметика и т.н. е с по-ниско качество. И не говоря само за домашните любимци.
                          Благодаря за полезната информация!
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #58
                            От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                            Напълно съм съгласен с Вас.Нашите кучета се хранят с Orijen и Acana.Дава им се количеството според килограмите,малко кисело мляко,зеленчуци и сурова патешка шия след вечерята, и са в перфектно състояние и тегло.Имаме две белгийски овчарки Малиноа-и двете бяха натирени от хората си-едната пусната в Търново по улиците,другата вързана на 1 м.синджир в кал и мизерия...Животните не са ни виновни на нас,че не можем да се справим с гледането и обучението им.Но ние ИСКАМЕ ДА ИМАМЕ!А като не се справиш-МАйната му...Липса на отговорност е и безразборното им размножаване-виждаме какво става с немските овчарки,това ще стане и с хъскитата.Всеки с куче започва да ги въди-голям подбор пада ..и резултатите са налице.Имаме опит и с хранене на котки и там нещата са много важни за състоянието на животинките.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                              Аз имам немска овчарка и винаги съм го хранила с гранулирана храна и кучето ми е в отлично здраве. Гледам да не съдържат никакви зърнени боклуци или поне да са малък процент от общите нутриенти.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Кучешка храна, или с какво храните кучето си..

                                Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                                Много си прав ! Когато си взема следващото куче, до 8мия му месец, ще го храня само с Роял Канин. Да видиш куче хранено с Роял Канин на 6 месеца, с какъв загладен косъм и колко охранено изглежда. Но като стане по-голямо само с манджи.

                                П.С.- Пилешко НЕ трябва да се дава на кучето.
                                Защо не трябва да се дава пилешко на куче?
                                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X