Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от змиите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да се отърва от змиите?

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Защо така смяташ, сподели.
    Защото на село,дворът ми е окосен а градината засята с зеленчуци,и често си се препичат!!!
    А преди две години,майка ми щеше да се потроши в кухнята на село,защото хващайки стола да седне,смока се изправи срещу нея!!!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #62
      От: Как да се отърва от змиите?

      Четох някъде, че 8 от 10 ухапвания от змия са породени от настъпване на змията. Иначе види ли те, бяга по-бързо от теб. За това хората казват в гората да си гледаш в краката.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • #63
        От: Как да се отърва от змиите?

        Убу де, нека да е от маймунски времена. Ама нали затова сме превзели планетата, щото мислим.
        Мисля, че никой няма да оспори, че смоците са безвредни. Ама избиването им на доста места се приема за нещо нормално, като разбира се не е. Всеки го знае, но някои не изпитват угризения да убият змия. Просто защото е змия. Да кажа, че мислят с маймунския си мозък... Ама ще се разсърдят, че им викам маймуни...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Как да се отърва от змиите?

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Убу де, нека да е от маймунски времена. Ама нали затова сме превзели планетата, щото мислим.
          Мисля, че никой няма да оспори, че смоците са безвредни. Ама избиването им на доста места се приема за нещо нормално, като разбира се не е. Всеки го знае, но някои не изпитват угризения да убият змия. Просто защото е змия. Да кажа, че мислят с маймунския си мозък... Ама ще се разсърдят, че им викам маймуни...
          Знаеш ли подсети ме за една история, която показва, че понякога животните са по-умни от хората.
          Преди няколко години чувам Немската ми овчарка да лае на поразия, и като слизам на двора- един смок, той се движи и кучето тича зад него и го гони, докато не излезе от двора, а няколко пъти после убива усойница в двора. Е щом и животните разбират, че смока не е опасно животно, защо хората ги избиват ? Защото са по-глупави явно ! Единственото нещо което смока може да ти направи, е да ти изяде мишките и плъховете, друго не !
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #65
            От: Как да се отърва от змиите?

            Мисля е добре малко снимки от "реални" змии, а не от учебници, за да се научат хората да ги различават и да знаят кое е смок и кое пепелянка, което ще им помогне да забравят страховете.
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #66
              От: Как да се отърва от змиите?

              Смок .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1837.jpg
Прегледи:2
Размер:316.0 КБ
ID:5391952
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #67
                От: Как да се отърва от змиите?

                Колегата снима една , ако не се лъжа - пепелянка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF8445.jpg
Прегледи:2
Размер:181.1 КБ
ID:5391953
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #68
                  От: Как да се отърва от змиите?

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Убу де, нека да е от маймунски времена. Ама нали затова сме превзели планетата, щото мислим.
                  Мисля, че никой няма да оспори, че смоците са безвредни. Ама избиването им на доста места се приема за нещо нормално, като разбира се не е. Всеки го знае, но някои не изпитват угризения да убият змия. Просто защото е змия. Да кажа, че мислят с маймунския си мозък... Ама ще се разсърдят, че им викам маймуни...
                  Относно смоковете аз пак имам своя теория. Според мен хората ги е страх и убиват смоковете макар да знаят, че не са отровни най-вече заради приликата им с мамбата. Която от своя страна се е загнездила в съзнанието ни от памтивека като най-опасната змия - агресивна, хапе, много и се движи по-бързо от човека, единствената змия, гонеща жертвите си и нападаща многократно. За какво говоря:

                  Смок




                  Черна мамба

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да се отърва от змиите?

                    Не ги убивам, защото ми приличат на Мамба, а защото са ми гадни, знам, че не са отровни, и тези снимки, които сте показали само на снимка да я видя и настръхвам. Има пък хора, които по същия начин ги е страх от мишки например. Какво да направя, така съм се родил. Всеки го е страх от нещо. Из двора нямаме никъде трева, пак ходят и по плочките. Из градините също, там има само културни посеви. Убивал съм и екземпляри почти 200см. При нас смоците отгоре са по - светло зелени, не като на снимките, а отдолу са бледо жълти. Аз ще продължавам да си ги тепам, пък вие каквото искате си говорете. Маймуна, идиот, кретен, както искате така ме наричайте. Като толкова си ги харесвате защо не си пуснете няколко из вас да си ги гледате... Аз ще продължавам да си ги трепя със збрьовката, пък вие каквото искате си ги правете вашите, щом толкова ви харесват и ви радват. Лошо няма. Всеки си шета на акъла. Едни ги тепат, други ги ядат, трети им се радват. Поздрави.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да се отърва от змиите?

                      Аз горе качих снимка, но сега отново:
                      Смока не можеш да го сбъркаш. Той е по-дълъг от другите змии и за разлика от тях, много рядко се свива на кълбо
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Смок_мишкар_zamenis_longissimus_-3_d.jpg
Прегледи:1
Размер:28.7 КБ
ID:5391954

                      Пепелянката се познава по рога. От бабите знам, че като видиш змия която не е смок, първо погледни дали има рог на челото, ако има- бягай !
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vipera_ammodytes_8140.jpg
Прегледи:1
Размер:81.9 КБ
ID:5391955
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vipera-ammodytes-4342.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5391956

                      Усойницата се познава по формичките на гърба си, те не могат да се сбъркат
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:usoinica-Vipera_berus_117.jpg
Прегледи:1
Размер:637.2 КБ
ID:5391957

                      А каменрката прилича на усойницата, но е по-издължена и стой по каманите- от името си.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ViperaAspis_1469AE.jpg
Прегледи:1
Размер:140.6 КБ
ID:5391958

                      Това са най-често срещаните змии в България. И по-добре човек да мисли всяка змия за пепелянка, отколкото всяка за смок !
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да се отърва от змиите?

                        Има и много отровни гъби, значи ли че трябва да унищожим гъбите поголовно? В същото време не съм виждала нито едно отровно птиче, но много хора ги стрелят с пушката за удоволствие, врабчета, кацнали на покрива с въздухарката, голям кеф за малки и големи мъже
                        The Flat Earth Society has members all around the globe.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да се отърва от змиите?

                          Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                          Не ги убивам, защото ми приличат на Мамба, а защото са ми гадни, знам, че не са отровни, и тези снимки, които сте показали само на снимка да я видя и настръхвам. Има пък хора, които по същия начин ги е страх от мишки например. Какво да направя, така съм се родил. Всеки го е страх от нещо. Из двора нямаме никъде трева, пак ходят и по плочките. Из градините също, там има само културни посеви. Убивал съм и екземпляри почти 200см. При нас смоците отгоре са по - светло зелени, не като на снимките, а отдолу са бледо жълти. Аз ще продължавам да си ги тепам, пък вие каквото искате си говорете. Маймуна, идиот, кретен, както искате така ме наричайте. Като толкова си ги харесвате защо не си пуснете няколко из вас да си ги гледате... Аз ще продължавам да си ги трепя със збрьовката, пък вие каквото искате си ги правете вашите, щом толкова ви харесват и ви радват. Лошо няма. Всеки си шета на акъла. Едни ги тепат, други ги ядат, трети им се радват. Поздрави.
                          Чукча не читател, чукча писател. Не си хвърляй сам камъни в градинката.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да се отърва от змиите?

                            Иво, то и много хора ги е страх от кучета, но причина ли е да ги гърмят ? Много грешиш с твоята логика. Да като ни харесват ще си ги гледаме. Аз бях написал в другата тема как гледах един смок като домашен любимец и му давах мляко, докато един път не ми изсъска точно като по Дискавъри, и какво трябваше да го убия ли ? Не хванах го и го занесох в гората, защо да убивам беззащитното животно ?
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            0878 23 58 34- Радо

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да се отърва от змиите?

                              Еми тогава няма проблем със змиите. Може да преименувате темата на - "Как да завъдим змии" щом са толкова полезни и приятни животинки. Може и наистина да е така, не споря. Трябва да опитам да преодолея фобията си от тях, та току виж и аз съм ги заобичал И аз познавам хора, които си ги хващат спокойно все едно хващат котенце. Не знам как съм си изградил тази фобия, дали като малък защото ме е хапала, не знам, но повечето хора, които познавам и те са така. Искам да попитам какво е Смок Стрелок, и обикновения смок навива ли се като пружина и да скача от земята към тебе да се изстрелва, щото и това ми се е случвало, змията, не знам каква беше, но се навиваше така и скачаше върху мен, а не беше "притисната в ъгъла".
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да се отърва от змиите?

                                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                                Не ги убивам, защото ми приличат на Мамба, а защото са ми гадни, знам, че не са отровни, и тези снимки, които сте показали само на снимка да я видя и настръхвам. Има пък хора, които по същия начин ги е страх от мишки например. Какво да направя, така съм се родил. Всеки го е страх от нещо. Из двора нямаме никъде трева, пак ходят и по плочките. Из градините също, там има само културни посеви. Убивал съм и екземпляри почти 200см. При нас смоците отгоре са по - светло зелени, не като на снимките, а отдолу са бледо жълти. Аз ще продължавам да си ги тепам, пък вие каквото искате си говорете. Маймуна, идиот, кретен, както искате така ме наричайте. Като толкова си ги харесвате защо не си пуснете няколко из вас да си ги гледате... Аз ще продължавам да си ги трепя със збрьовката, пък вие каквото искате си ги правете вашите, щом толкова ви харесват и ви радват. Лошо няма. Всеки си шета на акъла. Едни ги тепат, други ги ядат, трети им се радват. Поздрави.
                                Колега, просто ти трябва време и опит. Това е. Не те обиждам, а просто констатирам .
                                След година може пак да си говорим.
                                Аз бях точно като теб - страх, погнуса, отврат и поголовно убиване на всяка която ми се изпречи.
                                Добре, но реших да преодолея страха. Научих се да ги хващам и разглеждам.
                                Бях уплашен и паниран. Сърцето щеше да ми изхвръкне при всяко хващане дори на неотровна.
                                Натрупах опит и самочувствие. спрямо змиите и сега просто се забавлявам с тях.
                                Хващам я, разглеждам и ако не ми пречи я пускам да си ходи.
                                Ако е отровна и е там където работя......постъпвам както е редно за моята безопасност.
                                Щом не е отровна я пускам и знам , че там други няма да се завъдят (отровно).
                                В неделя констатирах, че до къщата ми в Смолян има най-голямата змия която съм виждал.
                                Хванах я, тъкмо ядеше голяяяма жаба.
                                От уплаха "върна "жабата от устата си. През цялото време докато я разглеждах (беше с кръгли зеници) нито веднъж не прояви агресия. Кротка змия .
                                Пуснах си я и знам, че тя е "царя" на местността. Спокоен съм, че няма да се навъдят отровни наоколо.
                                Та според мен - не се гневи на колегите си.
                                Просто приеми, че и най-големия страх може да го победиш с разум.
                                Ако не го победиш ..... той ще те победи (както е в момента с теб) Ти си победения и колегите се опитват да ти помогнат.
                                Прояви сила и хвани един смок. Ако искаш обяснения КАК - попитай.
                                И не ме псувай. Скоро ще разбереш какво ти казвам.
                                1. Пепелянка.
                                2,3,4 - въпросната змия в моя имот.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X