Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пауловния Томентоса - моят експеримент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

    Амониева селиттра, троен суперфосфат, вода и слънце!!! И слушаш как расте!!!!

    Коментар


    • #47
      От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

      !!!N!B!
      Дупките се копаят непосредствено преди засаждане! Иначе става кат саксия и силно затруднява развитието на фиданката!

      Коментар


      • #48
        От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

        А това е от седем годишно дърво.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 126.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5300449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 127.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5300450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 128.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5300451Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 129.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5300452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 130.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:5300453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 131.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:5300454

        Коментар


        • #49
          От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

          Чета я тази тема от началото и през цялото време ми се върти из главата, но след снимките на GPS, окончателно се затвърди въпросът:
          -Как ли изтощава това нещо почвите, а ги и пресушава!...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

            Днес си закупих и аз 2 пакетчета семена от ebay.
            Във Врачанско имаме няколко места където не е садено нищо сигурно от поне 20-30 години.

            Сега обаче въпроса е , ако няма кой да ги гледа дръвчетата, дали ще се получи нещо или ще загинат ?
            Не искам да добивам дърво или каквото и да е ... просто да расте нещо там
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #51
              От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
              Днес си закупих и аз 2 пакетчета семена от ebay.
              Във Врачанско имаме няколко места където не е садено нищо сигурно от поне 20-30 години.

              Сега обаче въпроса е , ако няма кой да ги гледа дръвчетата, дали ще се получи нещо или ще загинат ?
              Не искам да добивам дърво или каквото и да е ... просто да расте нещо там
              До колкото знам първите две години трябва да се култучат и поливат редовно,така че само със засаждане едва ли ще се получи желания ефект.

              Коментар


              • #52
                От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                Днес си закупих и аз 2 пакетчета семена от ebay.
                Във Врачанско имаме няколко места където не е садено нищо сигурно от поне 20-30 години.

                Сега обаче въпроса е , ако няма кой да ги гледа дръвчетата, дали ще се получи нещо или ще загинат ?
                Не искам да добивам дърво или каквото и да е ... просто да расте нещо там
                На с. Егълница засадих една пробна фиданка, поливам я два пъти седмично, торя я и всичко като по дебелите книги, само дето за една година е станала 60 сантиметра . Явно не и понася мястото. Та искам да ти кажа, че ако и е добре, и без грижи "ще се скине да расте", а ако не и е на тамън, и да се счупиш да се грижиш, най-многото което ще постигнеш е оцеляване.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #53
                  От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                  Абе, по скоро е томентоза. На латински и италиански, "S" се чете "З", когато не е двойно...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                    Намерих местенце в Австрииско село където да сложа 1-2 дръвца.

                    Да видим какво ще излезе ... сложил съм повече семки върху памучета отколкото ми трябват, но ми е интересно.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #55
                      От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                      Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                      Днес си закупих и аз 2 пакетчета семена от ebay.
                      Във Врачанско имаме няколко места където не е садено нищо сигурно от поне 20-30 години.

                      Сега обаче въпроса е , ако няма кой да ги гледа дръвчетата, дали ще се получи нещо или ще загинат ?
                      Не искам да добивам дърво или каквото и да е ... просто да расте нещо там
                      Ако няма как да се грижите за насажденията, по-добре съберете семена от акация и ги разпръснете на местото за залесяване. Mисля че няма по-кораво и непретенциозно към условията за развитие дърво от нея.
                      Вкъщи поникна една, извадих я и сега от останалите коренчета се пръкна една мини джунгла-няма отърване от това дърво, същи троскот.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                        Намерих местенце в Австрииско село където да сложа 1-2 дръвца.

                        Да видим какво ще излезе ... сложил съм повече семки върху памучета отколкото ми трябват, но ми е интересно.
                        нищо няма да стане на памучета... и аз пробвах на памучета, стояха точно до сандъчетата, покълнаха, но нищо повече... иска почва...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                          Здравейте колеги, до тук я докарах аз тази годинаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение182.jpg
Прегледи:1
Размер:191.0 КБ
ID:5318153, фиданките са мое производство, пролетта са садени и рязани на пънче, с вода не съм ги глезил както пишат големите пауловнисти от разсадниците, за цялото лято 3 пъти съм ги поливал и отгоре каквото е капнало. Може да видите снимки как са станали от семка до това положение на снимката в фермер.бг. Тази година също имам фиданки за продаване, ако някой има интерес цената е почти символична ! Успех
                          п.с. питайте да помагам с каквото мога

                          Коментар


                          • #58
                            От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                            Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                            Хе !
                            Земя като една човешка длан !
                            И моите семена за пауловнии половината са от Нико ! Ако Нико и Евкалипт са един и същ човек - "Честь имею !"
                            Нико ми прати семена края на март. Половината засадих, половината подарих. Да ама не ! Поникнаха, няколко дни ме нямаше в къщи, бяха под стъкло и изгоряха. Имах още един напръстник, засях ги и същевременно се възползувах от щедростта на колега ентусиазиран пауловнист от друг сайт Телериг - Христо от Стара Загора който бе отгледал повече разсад. Неговите семена бяха от ЮСА /по интернет/, но много нежни и гъсто засяти. Доотгледах ги, съшевременно и моите новите поникнаха и в момента са високи около две педи. Пикирани са и живеят на вилата на двора. Късно не късно утре вечер ще ги слагам в земята. В чашки за кафе /еднократни/ са и са им изключително малки. До утре ще умувам върху идеята за засаждане директно с чашките, не съм измислил как най-лесно да им махам дъната без да повреждам кореновата им система. Сутринта им направих редове и се чудя в ниската част на реда /дето ще тече водата/ или във високата част да ги слагам. Как ще бъде по-добре ?
                            Налей във всяка чашка по малко вода и когато попие поразмачкай леко с пръсти кофичката. Хващаш с показалеца и средния пръст (както се държи цигара, но по-близо до дланта) стъблото на фиданката по-близо до кофичката, обръщаш "с краката нагоре" и изтегляш нагоре кофичката. Просто и ефективно, без да замърсяваш с пластмаса почвата. Поздрави!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                              Ей зехте че ме запалихте с тез ваши Пауловии, От 30г. се занимавам само със семена и посеван материал, но това ти ми дърво не съм го учила. Сега и аз ще пробвам, щото и земя имам, и трактор, и тем подобни машини за преработка чистене и пр. Но заради новите технологии дръвчетата да се добиват от някакви химично обработени коренчета наща работа почти замря. Сега ще видя от къде и аз малко семена да си купя и на пролет да видим.
                              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Пауловния Томентоса - моят експеримент

                                Здравейте ентусиасти! Кой до къде я докара с Пауловнията?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X